Başkan Bulut ile ayaküstü sohbet!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Önceki günkü yazımda Derince merkezde umumi tuvaletin olmadığını, esnafların ve vatandaşların merkezde umumi tuvalet istediklerini, gerekirse belediyenin konuyla ilgili bir anket yapmasında fayda olduğunu yazmıştım.  

Önceki gün Derince Lisesi’nin pilav gününe katıldım…

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da pilav gününe katılmıştı…

Bulut protokolde oturuyordu…

Protokolün oradan geçerken, Bulut’u gördüm…

Nezaketen kendisinin yanına gittim, tokalaştık.

Daha birbirimizin hal hatırını sormadan Bulut, sözü hemen tuvaletlerle ilgili yazdığım yazıya getirdi…

**

Bulut, “Demek Kandıra’da tuvalet var, Derince’de tuvalet yok.

Derince’nin tuvalet olayıyla gündeme gelmesi açıkçası hiç hoş değil.

Siz de Derincelisiniz…

Sizin de Derince’yi bu şekilde gündeme getirmeniz hoş olmadı.

Şunu ifade etmeliyim Derince merkezde tuvalet sorunu yok.

Kent meydanı projesi kapsamında yaptığımız camide 15-20 tane tuvalet var.

Bu tuvaletlerin de ihtiyaca cevap verdiğini düşünüyorum.

Yetmezse 5 tane da ilave ederiz.

Ayrıca, merkezde her yer dolu. Tuvalet yapacak yer yok, ayrıca bize gelen bir talep de yok”...

Ben de kendisine “Merkezdeki vatandaşlarla, esnafla bir tuvalet isteklerinin olup olmamasıyla ilgili bir anket yapın…

Bakalım ankette ne sonuç çıkacak” dedim…

**

Bulut, “Derince için çok güzel projelerimiz var. Derince’yi marka ilçe haline getirmek istiyoruz. Bakın 2004-2009’da burada belediye başkanlığı yaptım. Sonrasında Gebze’de çalıştım. Evimi Gebze’ye taşımadım. Her gün Gebze’ye gittim, geldim… Ben hep Derince’deyim. Partimiz bana teveccüh gösterdi, beni tekrar aday gösterdi. Derince’nin gelişmesini, halkımıza en iyi hizmeti vermek istiyorum. Bir Derinceli olarak sizler de Derince’nin gelişmesine katkı vermelisiniz” dedi. Tokalaştık ve pilav gününden ayrıldık.

**

Aslında Bulut’a sormak istediğim bazı sorular vardı, ama zaman kısıtlıydı. Bulut’a iddialara göre Çenesuyu A.Ş.’nin 5 yıllık suyun tahsilatının yapıldığını, bunun doğru olup olmadığını, yeni hizmet binasının ne durumda olduğunu, vatandaşların Derince’ye huzurevi isteklerini, Derincespor ile ilgili son gelişmeleri, Harikalar Sahili ile ilgili ne tür projelerinin olduğunu soracaktım. İnşallah başka sefere…

**

Başkan Bulut ile ilgili daha önce de bir dizi yazı yazdım…

Bulut dönemi denince akla Harikalar Sahili, Derince tüneli, 44 Evler’deki bulvar geliyor… Bulut döneminde yapılan bu projeler Derince’ye artı değer kattı. 2009-2014 dönemi denince akla maalesef kalıcı hiçbir eser gelmiyor. Akla kalıcı bir eser gelmediğine göre, Derince 2009-2014 dönemini kayıp yıllar olarak geçirdi.

**

2004-2009 döneminde belediye başkanlığı yapan Bulut’un 2014-2019 döneminde daha başarılı projelere imza atması hepimizin dileği…

Bir Derinceli olarak yapılan her projeyle gururlarım…

**

Bir de şunu ifade etmeliyim…

Ali Haydar Bulut’un değiştiği söyleniyor…

Pilav gününde “Elimi Ali Haydar Bulut’a uzattığım zaman ile, tokalaşarak ayrıldığımız zaman arasındaki Ali Haydar Bulut’un” değişip değişmediğini daha sonra değerlendireceğim…

 

 

Derince berber Rasim  1 günlük gelirini

ODTÜ’ye bağışlıyor

 

Derince’nin sıra dışı berberi Rasim Uyan, sıra dışı kampanyalar düzenleyerek çevreye büyük önem veriyor. Hatırlanacağı gibi Uyan’ın çalışmaları ODTÜ’nün dikkatini çekmiş, kendisini Ankara’ya ağaç dikme kampanyasına davet etmişlerdi. Rasim Uyan da ODTÜ’nün bu jestine jestle karşılık vermeye hazırlanıyor. Uyan, bu günlük gelirini ODTÜ’deki ağaç dikme kampanyasına bağışlayacak.

**

Konuyla ilgili bilgi veren Resim Uyan, Yıllar hızla gelip geçiyor. Göz açıp kapayıncaya kadar… Geride kalan hayatınıza şöyle bir bakın. Evet hayat bu kadar hızlı geçerken biz insanlar doğa için ne yapıyoruz? 29 Mayıs’ta (Bugün) BİR AĞAÇ SİZDEN BİR ORMAN BİZDEN (ODTÜ) KAMPANYAMIZA SİZ DE DESTEK OLUR MUSUNUZ? Tüm doğa dostları gelin birlikte olalım. Sizleri işyerime bekliyorum. HER TRAŞ PARANIZ BİR AĞAÇ OLACAK. Sizin de isminizin olduğu bir dikili ağacınızın olmasını istemez misiniz? Beni yalnız bırakmayacağınızı umuyorum. Maden şehitlerimiz için de ülkenin her yerinde onların adına ağaç dikelim… Kampanyanın  birinci aşaması  benim çalıştığım bir günkü geliri ODTÜ’ye gönderip ağaç dikilmesi, ikinci aşaması meyve çekirdeklerinin toprakla buluşması, üçüncü aşaması da bebek ağaç ormanları ve evlilik ormanları. Kadınlar da “Orman 6056”ya mesaj gönderip kendileri adına bir ağaç diktirebilirler.

 

Turgut Reis’te şiir dinletisi

Derince Turgut Reis Ortaokulu’nun bu yıl 6. sını düzenleyeceği şiir dinletisi yarın saat 13.30’da okulun toplantı salonunda yapılacak.

 

BBP Gölcük’ün kongresi 1 Haziran’da

BBP Gölcük İlçe Teşkilatı, 1.olağan genel kurulunu  6 Haziran’da saat 14.00’te parti binasında yapacak. Sürpriz bir aday çıkmazsa Remzi Kaya’nın tek aday olarak seçime girmesi bekleniyor.

 

Assan Alüminyum’da  Genel Müdür atandı

Kibar Holding bünyesinde 1988 yılından beri faaliyetlerine devam eden Assan Alüminyum A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine, Mayıs 2014 itibariyle Gerhard Anger atandı. 

 

Başkan Mehmet Ellibeş

Küçükateş’i ödüllendirdi

Karatede aldığı madalyalarla Gölcük’ün gururu olmaya devam eden Olcay Küçükateş, Uluslararası Shotokan Karate Federasyonu (SKIF)’ in davetlisi olarak Almanya’nın Dresden şehrinde yapılan 13. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonasına katıldı. Kumite dalında açık sıklette Mastırlarda Avrupa Şampiyonu olan Olcay Küçükateş, Başkan Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret edip kazandığı altın madalyayı takdim etti. Başkan Ellibeş, Küçükateş’e çeşitli hediyeler takdim etti. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR