“Başkanlığı bırak tahliye olacaksın!’

MAKALEYİ DİNLE

“Başkanlığı bırak tahliye olacaksın!’
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, medyayı ve sosyal paylaşım sitesini iyi kullanıyor.
Türkkan, önceki gün tutuklu Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ı ziyaret etmiş.
Ziyaretteki konuşmaları twitter’dan paylaşmış.
Hakkındaki iddialara yanıt veren Yıldırım’ın en çarpıcı sözü, kulüp başkanlığından ayrılması halinde tahliye edileceği duyumlarının kendisine de ulaştığı, ancak bunu kimsenin bizzat yüzüne ifade edemediği olmuş.

***********************

Türkkan’ın Yıldırım’la yaptığı görüşmeden ön çıkan başlıklar:
- “Kulüp başkanlığından ayrılması karşılığında tahliye duyumlarının kendisine de ulaştığını, ancak kendisine bizzat ifade edemediklerini.”
- “Tahliye olduğu gün önemli açıklamalar yapacağını ifade etti...”
- “Kendisi hakkında iki ayrı tarihli iki ayrı iddianame olduğunu, bunların da savcı değil, polis tarafından hazırlandığını söylüyor Yıldırım.”
- “30 Mart’ta taraftar ile kavuşmak istediğini ifade etti.”
- “Kendisinin içeride tutulması konusunda dolaşan NATO ihaleleri dahil, çeşitli rivayetlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.”
- “Bu tezi ortaya atanlara, “Olmayan cinayetin katili mi olurmuş?” diye seslendi F.Bahçe Başkanı.”
- “Kulüpler suçsuz, yöneticiler suçlu tezine de ilginç var cevabı var Aziz Yıldırım’ın.”
- “Kendisini şike suçlaması ile içeri atanlara, F.Bahçeliler dışında tutuklu olmadığını, “Biz kendi kendimize mi şike yaptık” sorusunu sordu.
- “Yıldırım revirde yatıyor. Sağlığı, daha iyi.”

************************

Attığı her adımı, söylediği her sözü yankı bulan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Tarkan, bakalım bu hangi konuda ses getirecek?


[b]Şevket Kazan ifade verecek
28 Şubat post-modern darbesiyle ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, suç duyurusunda bulunan mağdurları dinleyecek. SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan da dinlenecekler listesinde yer alıyor.


[b]Güneş Kocaeli’ye niye gelmiyor?

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, şu sıralar telefonda bile konuşacak zamanı yokmuş. Güneş, yeni 4+4+4 eğitim tasarısını yakından takip ediyormuş. Güneş, son zamanlarda Kocaeli’ye niye gelmediğini şu şekilde açıklamış;
“Milli Eğitim Komisyonu’ndaki toplantıları yakından takip ediyorum. Bu nedenle bir süredir Kocaeli’ye gelemedim. Hafta sonu da komisyon toplantıları devam edecek. Ancak Kocaeli’de partimiz çok iyi yönetiliyor ve hızla toparlanıyor. Bu nedenle gözüm arkada kalmıyor” dedi.

[b]Giresunlular, Ellibeş’i ziyaret etti

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kongrenin ardından belirlenen Giresunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni yönetimi Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret ederek yeni yönetimini tanıttı ve çiçek takdim etti.
Giresunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Meme ve dernek yöneticileri Zeynep Şarlı, Gülkodul Güleç, Necati Özdemir, Ömer Çoban, Yasin Emre Bodur, İrfan Keskin, Hakan Emir ve Orhan Temiz önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret etti. Meme, Ellibeş’e çalışmaları hakkında bilgi vererek ilk etapta öğrencilere İngilizce kursu ve kültür etkinlikleri kapsamında folklor kursları vermeyi planladıklarını söyledi.

[b]Atık yağını getirene para!

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği ve atık yağ toplayıcı Ezici Yağ firmasının işbirliğinde bu yıl içinde Türkiye’nin 81 ilinde evlerdeki kızartmalık atık yağların toplanması için “Baytom” adlı makine kullanılacak. Ev kadınları atık yağlarını getirip bu makineye boşaltacak ve ölçüsüne göre makine para verecek. Baytom adlı cihazın Kocaeli, Balıkesir, Nevşehir, Çorum, Samsun, İzmir ve Denizli il belediyeleri ile çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda kullanıma sunulduğunu belirtildi.

[b]AB Bakan Yardımcısı Yaşar, talimat vermemiş

15 Mart’taki gazetemizde AKP’den ihraç edilen Sultan Öztürk’ün il binasında toplantı bastığını, o esnada toplantıda olan AB Bakan Yardımcısı Prof. Dr.Hasan Nuri Yaşar’ın talimatıyla polis tarafından gözaltına alındığını yazmıştık. Bakan Yardımcısı Yaşar, kendi imzasıyla bir faks göndererek konuya açıklık getirdi. Yaşar’ın açıklaması şöyle;
“Gazetenizin 15.03.2012 tarihli baskısında yer alan, Serkan Borlak tarafından hazırlandığını öğrenmiş bulunduğum birinci sayfa haberinde Sultan Öztürk isimli bayanın benim talimatımla polis tarafından gözaltına alındığı ibarelerine yer verilmiştir. Oysa şahsım tarafından ne böyle bir olaya şahit olunmuş, ne de iddia edildiği gibi bir talimat verilmiştir. Benimle uzaktan yakından ilişkisi olmayan bir olayda adımın geçmesi hukuka aykırıdır. Hukuk profesörü bir bilim adamı olarak yetkim dışında kalan ve ancak gazetenizdeki yazıyla haberdar olduğum bir hususta talimat vermemden söz edilmesinden duyduğum derin üzüntüyü belirtmek isterim”.

[b]İzmit’te yaşlılara müjde!
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yeşilova Mahallesi’nden bir grup vatandaş ile makamında görüştü. Yeşilova Mahallesi Muhtarı Selahattin Kural, muhtar azası Ekrem Balaban ile mahalle sakinleri adına Remzi Karlı, Niyazi Ceylan, İlyas Ceylan, Mustafa Doğan ve Selahattin Altıntop ile makamında görüştü. Doğan görüşmede heyetin emekli evi talebini de olumlu karşılayarak, en kısa sürede gerekenin yapılacağını söyledi.

[b]Kurtyeri’ne köy pazarı
Kandıra Kurtyeri Köyü girişindeki atıl durumda bulunan Sellektör binası yıkılarak köy pazarı kurulacak. Kurtyeri Köyü Muhtarı Erol Taşcı; “Köyün girişindeki İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından 1972 senesinde yapılan, içinde buğday ayıklama makinesinin de yer aldığı ancak depremde hasar gördüğü için tehlike arz eden ve yıllardır atıl vaziyette duran binayı yıkma kararı aldık. Yerine köy pazarı kurulacak. Şimdilerde köyümüzde sebze ve meyveleri bahçelerinde yetiştiren köy halkı bu projemiz sayesinde ürettiklerini pazarlama imkanı bulacaktır” dedi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Sıcak su soğuk sudan daha ağırdır.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR