PTT, postacı alacak

MAKALEYİ DİNLE

 

 

PTT…

Açılımı…

Posta…

Telefon…

Telgraf…

**

İletişim çağına, bilgisayar çağına geçmeden birçok işlemimizi PTT ile yapardık…

Mesajlaşma yoktu…

Mektuplaşma vardı…

Tebrik kartları vardı…

Postacı geldiğinde, mektup beklerdik…

Ama şimdilerde postacılar,

ya mahkeme kararını,

ya mahkemeye çağrı kağıdını,

ya icra kağıdını v.s. götürüyor…

** 

Postacılardan bahsetmişken…

Özelleşen PTT, posta dağıtımında görevlendirmek üzere postacı alacak.

Başvurular 23-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

PTT’den yapılan açıklamaya İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Eskişehir, Sakarya ve Düzce taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından Dağıtıcı unvanlı pozisyonlara 200 adet "İdari Hizmet Sözleşmeli Personel" alınacağı belirtildi.

Başvurular 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında www.ptt.gov.tr,http://ik.ptt.gov.trinternet adreslerinden yapılacak.

**

İlgilenenler elini çabuk tutsun…

 

 

Kanpara, Justenglish  

İngilizce’den şikayetçi

 

İzmit Mehmet Ali Paşa’da oturan Aynur Kanpara, kızı Dilara Kanpara’nın Justenglish İngilizce’nin kurs hocası tarafından hakarete uğradığını iddia etti. Aynur Hanım, Dilara’yı Justenglish İngilizce kursuna yazdırmış. Kurs ücreti olarak 2 bin 200 liraya anlaşmışlar. Dilara kursa başladı. İkinci ayın sonunda kurs hocası, iddialara göre derste Dilara’ya İngilizce bir soru sormuş.Dilara da net cevap verememiş. Bunun üzerine hoca, Dilara ile alay etmiş. İddialara göre kurs hocası, bu durumu diğer sınıflarda da anlatmış.  Bunun üzerine Dilara, hocasının bu yaptıklarını hazmedememiş ve kursa gitmemiş. Dershane de avukat acılığıyla Aynur Hanıma kağıt göndererek kurs parasını ödemesini istemiş. Aynur Hanım, Dilara’nın kursa gittiği süredeki 360 bin lirayı ödemiş. Dershane, Dilara kursa gitmediği halde geri kalan parayı isteyince Aynur Hanımın tepesi atmış. Aynur hanım, “dershane hocası Dilara ile alay ediyor, kızım rencide oldu diye dershaneye gitmiyor. Ben dershaneden şikayetçi olacağıma, dershane kurs hocasına ceza vereceğine, bir de benden dershanenin para istiyorlar” diyerek tepkisini dile getiriyor. Enteresan bir olay değil mi? Aynur hanım ile dershane yönetimi bir araya gelip bu sorunu çözmeli. Madem Dilara, kurs hocasına tepki olarak dershaneye gitmiyorsa, dershane de sözleşmeyi feshedebilir. Elbette zorla güzellik olmaz.

 

AKP Kartepe’de

yaşlılarla buluştu

 

AKP Kartepe İlçe Teşkilatı, 70 yaş ve üstü vatandaşlarla Acısu Seka Kamp Alanı’nda buluştu. Toplantıda konuşan Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Zafer Arat, “Mesele 70 yaş altı veya üstü değil. Önemli olan insana verilen saygı ve sevgidir ”dedi. 2011’de yapılan genel seçimlerde AKP’den milletvekili aday adayı olan Sami Çakır da buluşmada, Arif Nihat Asya’nın peygamber üzerine yazılmış naat adlı şiirini okudu. Şiirle hüzünlenen yaşlılar, günün anısına aldıkları hediyelerle mutlu oldu.

 

 

Nurettin Erhan

meşhur oldu!

Türkiye podyumlarına, televizyon ve sinema yapımlarına yıllardır yeni yüzler kazandıran, Türkiye'nin en iyi kadın ve erkek modellerinin seçildiği Best Model of Turkey yarışmasının finali gerçekleşti. Bugüne kadar Deniz Akkaya, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Hakkı, Tolgahan Sayışman, Güzide Duran, Begüm Kütük, Selma Ergenç, Sinemis Candemir, Hande Subaşı gibi pek çok önemli ismi moda, sanat ve televizyon dünyasına kazandıran Best Model of Turkey yarışmasının finalinde Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü’nün başarılı sporcularından olan ve aynı zamanda SUMOTAŞ eski başkanı Hüseyin Erhan'ın oğlu Nurettin Erhan da en iyi mayo taşıyan model seçildi.

 

 

 

Motta Cafe'ye açıldı Motta Cafe Restaurant Türkiye'deki 4. Şubesini Gebze Arapçeşme’de açtı. Gebze'deki Cafe sektörüne yenilik getirecek olan Motta Cafe & Restaurant'ın açılışı önceki gün gerçekleşirken açılış öncesi kurban kesilerek dualar edildi. İşyeri sahipleri Nimet Kaya ve Muammer Kaya, herkesi cafeye davet etti

 

 

Başkan Saral’dan

ailelere önemli uyarı

Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, gençlere sahip çıkılması gerektiği uyarısında bulundu. Ülkemizde ve ilçemizde madde bağımlılığı yaşının korkutucu derecede düştüğünü belirten Başkan Saral, “Çocukların ve gençlerin sağlıklı bir nesil oluşturmasında ailelerin çok önemli bir yeri vardır” dedi. Saral’a katılmamak mümkün değil. Zira uyuşturucu ortaokullara kadar indi.

 

Aybüke, şampiyon

olmak istiyor…

Gölcük Ömer Seyfettin Okulu’nun başarılı ve acar öğrencilerinden Aybüke Yıldız, Kocaeli Bölgesinde 42 kiloda şampiyon olmasından sonra, Ağustos ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlanmaya başladı. Aybüke, bu şampiyonada da başarılı olmayı hedefliyor. Biz de Aybüke’ye başarılar diliyoruz.

 

 

Bucak’tan laiklik vurgusu

ADD’nin Kocaeli’nde bulunan şube başkanları eşgüdüm toplantısında bir araya geldi. ADD Gölcük Şube Başkanı İsmet Bucak, toplantı sonrasında basın açıklaması yaptı. Bucak, “Cumhuriyetim bir süredir nedeni ve failleri artık ortada olan bir saldırı altında. Atatürk devrim ve ilkelerine karşı iktidar eliyle açık ya da kapalı, ama sürekli bir saldırı var. Laiklik içi boşaltılmış bir kavram haline getirildi. Laikliğe aykırı her türlü düzenleme ve uygulama sıradanlaştırıldı” dedi. Bucak, eleştirilerini dile getirdi. Açıkçası, gidişata göre endişelenmekte haklı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR