Alaattin Çakıcı, Başbakan’a neden faks çekti?

MAKALEYİ DİNLE

Mafya lideri Alaattin Çakıcı bir süre Kandıra F tipi Cezaevi’nde yatmış, daha sonra da yaşanan bazı sorunlar nedeni ile İzmir Buca Kırıklar Cezaevi’ne nakledilmişti.
Çakıcı 4 Nisan 2012 tarihinde Kandıra Cezaevi Müdürü’ne ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben kendi el yazısı ile iki adet mektup yazmıştı. Faks yolu ile gönderilen mektuplardan cezaevi müdürüne hitaben yazılan mektunu daha önce yayınlamıştık.
Alaattin Çakıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubunda aynen şu ifadelere yer verdi.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
BAŞBAKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN
BAŞBAKANLIK-ANKARA
Sayın Başbakanım. Makamınıza hatatım boyunca saygı duydum. Bu sözlerim Türkiye Cumhuriyeti başbakanlık kamanıma değil şahsınızadır. Size Tekirdağ Cezaevinden ilk mektubumu yazmıştınm. O mektubun içersinde şu ifadeleri kullanmıştım. Makam ve mevki geçicidir. (İnşallah bir gün de cumhurbaşkanı olursunuz diye ifade etmiştim. Sivil yaşamda dostlara ihtiyacınız olacak. Sizin ve evlatlarınızın ifadesinide eklemiştim). Parantez içine aldığım bu cümlelerle tarih tekrar tekerür eder anlamınaydı zannediyorum anlayamadınız. Rahmetli yüksek mevkilere taşıdığı insanlar vefatından sonra ailesine sahip çıkmadılar. Bu satırları size yazan kişi Türkiyede birtek bu mektubu yazan kişi sahip çıktı. Anladım ki siz ezbere şiir okumaktaki sözlerin derin anlamını bilmiyorsunuz. Sizin televizyonlarda söylediğiniz sözlerin size rafine görevi real aklınızmı, yoksa aklınızın önüne geçen gücünüz ve egonuz mu dilinize söyletiyordu. Gözleri var görmez kulakları var duymaz dili var konuşmaz çünkü onların kalpleri mühürlenmiştir. Bu sözlerin yüce kitabımız kaynaklı. Şimdi ben size soruyorum. Siz nefsiniz kaynaklı görmek istediğiniz pencereden konuşuyorsunuz. Hep aynanın arkasına bakarak aynanın önünden hiç kendinize baktınızmı gönül gözü ile. Bu lafıma tepki göstereceğinizi biliyorum. Bu doğru sözlerime tepki göstersenizde benim için hiç önemli değil. Bilirmisiniz araf suresinin 55. Ayetinde ALLAH hatdi aşanları sevmez. Ben demiyorum. Alemlerin tek meliki olan Rabbim söylüyoru. Eşrefi malukun imtihan edildiğini sizde biliyorsunuz. Kalbi edilen dualar sadece kaza ve belaları engeller. C.C. bütün insanoğluna bir saniye ne ileri ne geri yaşamla ilgili. Bir yaşam dilimi vermiştir. Hastaneden çıktığınız zaman milletimizin duasını bekliyorum diye kamuoyu açıklaması yaptınız. İman sahibi olanlar ALLAH’a tefekür eder. Bununda bir imtihan olduğunu bilir. Derdi veren dermanınıda verir düşüncesi içinde olan insan beyninin hayal edemeyeceği kadar ALLAH’ın ipine sarılmış kişilerdir. Bunun bir imtihan olduğunu herhal unuttunuz. Yukarıda yazdığım kalbi dualar sadece kazalar ve belaları önler. Uluslararası ilişkiler her an değişebilir. Milletlerin dostları yoktur. Milli çıkarları söz konusudur. 80 yaşındaki Perez’e one munit söyleminizi dünyaya ve Türkiye’de iki yıl kullandınız. İslamın ve insanlığın düşmanı olan onurdan yoksun Musevi bile olamayan siyonist Netanyahu iktidarına uluslararası sularda dokuz insanımızı denizden ve havadan indirmeyle şehit ettiren iktidara sürekli İsrail özür dilesin diye dünyanın her yerinde konuştunuz. Van depreminde Netanyahu sizi arayınca Siyonist iktidara tavrınız bir anda değişti. Yakın zamanlarda iki, üç defa Gazne bombalandı sesiniz bile çıkmadı. Ama size ortadoğunun yeni Selahattin’i diyorlardı. Demekki nefsiniz tatmin olunca Selahattin olmayı bile bir tarafa bıraktınız.
Demokratik açılım, din ve vicdan özgürlüğünü hukukun üstünlüğünü darbelere karşı olduğunu söylediniz. Bunlar güzel sözler, darbeler hep silahlan olmuyormuş. Demokrasiyi insan hakları söylemleriylede olabiliyormuş.
ALATTİN ÇAKICI olarak doğru bildiğimi ömrümün sonuna kadar faturası ne olursa olsun kurallara uyar kedi gibi hiçbiryerde yatmadım yammamda. Gece dörtte yatağımda yüzün üstünde gardiyan bir tabur asker ayakta İzmir’e sevk edildim. Bana kötülük düşünenler baradada düşünebilirler hiç önemli değil. Birbuçuk sene evvel defalarca görsel ve yazılı basında ALATTİN ÇAKICI İmralıya gidecek diye sürekli gündeme gelince Kandıra’dan şahsınıza yine bir defa mektup yazdım. Sayın Başbakanım lütfen gönderin. Adam gibi giderim. Bu cümle eş anlamlıydı. Adam gibi gönderirsen Adamlık yaparım. Siz herhalde hamsi kavağa çıktı mantığı ile anlamışsınız. Burada kullandığım cümleler kamamınıza değil sivil kimliğinizedir. Sizin sağınız, solunuz belli olmaz. Yargı yolu açık altı yıldır fazladan yatıyorum altı yıldaha yatıracaksınız. Saygılarımla arz ederim.
ALATTİN ÇAKICI
10-4-2012
(İMZA)
Kırıklar-İZMİR
NOT: Polisin teknik takibi sonucu cezaevine sokmak istedikleri 1 adet silah üç adet cep telefonu polis takibi sonucu yakalandığı polisimizin açıklaması ile kmuoyu bilmektedir. Bir gardiyan tarafından polis katiline daha evvel içeriye verilen telefon neticesinde bu olayı polis teknik takibi sonucu yakalıyor. Sayın Adalet bakanınız işin üzerine gitmediğine göre yoksa yeniden derin devlet oluşumumu var düşüncesi insanın aklına geliyor bilgilerinize arz ederim.


Yenilikçi Diş Hekimleri’nin başkan adayı Dt. Özyuva
Yenilikçi Diş Hekimleri Platformu Diş Hekimleri Odası seçimleri için adaylarını açıkladı. Platformdan seçim ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:
“Başkan Adayımız Sadık Bamaç, yüksek tansiyona bağlı bir rahatsızlık geçirmiş, hastanede kısa süreli tedavisinden sonra taburcu edilmiştir. Kendisine doktorları, özellikle son günlerde devamlı artan ve düzensizleşen tansiyon probleminden dolayı, bu rahatsızlığının aktif ve yoğun bir görevi engelleyeceğini bildirmişlerdir.
Kendisi de bizi arayarak, desteğinin sonuna kadar bizimle olduğunu, üzgün olduğunu, sağlık problemleri nedeni ile başkan adaylığına devam edemeyeceğini bizimle paylaşmış, Başkan adaylığı görevini ekibimizdeki başka bir arkadaşımıza devretmesi gerektiğini söylemiştir.
İyi bir ekip anlayışı ile hareket eden grubumuz, zaten 1+1’de görevi devretmeyi düşündüğü arkadaşımız Dt. Nilgün Özyuva liderliğinde seçimlere girmeye karar vermiştir.
Çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte olup, projelerimiz yakında sizlerle posta yoluyla paylaşılacaktır.”

M.A.P Derneği de çocukların bayramını kutladı
Mehmet Ali Paşa Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Gültekin Bozan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cumhluriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınlamıştır. Bozan’ın mesajı…
“Cumhuriyetimizin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 92. yılını kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan 92 yıl önce esarete ve karanlığa mahkum edilmek istenen Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ülkenin dört bir yanından gelen temsilcilerin Anadolu’da başlatılan hareketin hedefine uzanan süreçte çok önemli bir kilometre taşıdır. Böylelikle, milli egemenlik temelinde bağımsızlık ışığı tüm yurda yayılmış ve dost düşman tekrar anlamıştır ki bu millet kesinlikle ve kesinlikle esaret edilemez.
Büyük Önder Atatürk; milletine olan saygısını devlet yönetiminde millet iradesini en üstün güç kabul ve ilan etmekle kalmamış bu milli onur gününün bayram olarak kutlanmasını istemiş ve bu bayramı Türkiye Cumhuriyetinin ebediyen var olmasının teminatı olan çocuklara armağan etmiştir. Çocuklar, sevgi dolu yürekleri, önyargısız ve aydınlık bakışlarıyla yaşamımızı zenginleştiren, geleceğimizin güvencesi, en değerli varlıklarımızdır.
Çocuklar, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Unutulmamalıdır ki, çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, büyük anlamlarla yüklüdür. 23 Nisan, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak düzlemde buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden bir bayramdır.
TBMM’nin açılışını bir bayram olarak armağan eden başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimize şükran ve minnet duygularımı ifade ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”.

Bugün 23 Nisan
Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bütün makamlara çocuklar oturuyor bugün. Biz de günün anlamına uygun olarak köşemizde bir çocuğa yer verdik ve Özel Atafen Koleji öğrencisi Gökhun Gümüştaş’ın 23 Nisan ile ilgili yazmış olduğu şiirini yayınlıyoruz. Hepinizin bayramınız kutlu olsun çocuklar.

23 NİSAN
Yeşillendi ağaçlar,
Güzel ötüyor kuşlar,
Sevinçle coşuyor çocuklar,
23 Nisan'da güzel bayramlar.

İşgal edilince yurdumuz,
Şahlandı millet ve ordumuz,
Cepheye koştu kız ve oğlumuz,
23 Nisan'da toplandı meclisimiz.

Meclis karar verdi savaşa
Komut verdi Mustafa Kemal Paşa,
Herkes cepheye gitti koşa koşa,
23 Nisan'la hürriyet ve kurtuluşa.

Bu bayram çocukların bayramı,
Bağımsızlık sevinci sardı her yanı
Sevin, oyna Atatürk'ü iyi tanı,
Dünya çocukları kutlar 23 Nisan'ı

Gökhun Gümüştaş
Özel Atafen Koleji

KOCAELİBUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Çocuklar baharda daha fazla büyüyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR