Muhtar Tahir, “CHP’nin delegeleri hürdür” diyor!

MAKALEYİ DİNLE

Dünkü yazımda CHP İl Kongresiyle ilgili yazı yazmış, delegelerin özgür iradeleriyle oy kullanmadıklarını, akılarını kiraya verdiklerini, birilerinin talimatıyla birilerine oy verdiklerini yazmıştım…
Yazıma farklı tepkiler geldi…
Kimisi yerinde buldu, kimisi eleştirdi…
Yazımı eleştirenlerden biri de İzmit Durhasan eski Muhtarı Tahir Yılmaz…
Muhtar Tahir lakaplı Tarih Yılmaz, hiçbir delegenin aklını kiraya vermediğini, özgür iradeleriyle gidip oy kullandıklarını söyledi.
Muhtar Tahir şunları söyledi; 58 yıldır siyasetin içindeyim. CHP’de birçok şeyi gördük, yaşadık. CHP delegeleriyle yazdığınız yazıya katılmıyorum. Hiçbir CHP delegesi talimatla oy kullanmaz, kimsenin adamı değil, kendi özgür iradeleriyle sandık başına gitmiştir. Aklını da kimseye kiraya vermemiştir, kimsenin tesiri altında kalmamıştır. Delegelerimiz aydınlığa koşan delegelerdir. Bizler basına saygılıyız, basının önünü açın diyoruz. Biz övmeyi biliriz, öldürmeyi bilmeyiz” dedi.
**
Muhtar Tahir’e, bazı ilçe başkanları çıkıp biz bir adayı destekliyoruz diyor, böyle bir açıklama yapması etik mi? böyle bir açıklama yapmasa da delegeler gidip sandıkta oylarını kullansalar daha iyi olmaz mı? diye sordum.
Muhtar Tahir, “ilçe başkanı delegelerle görüşmüştür, hepsinin görüşünü aldıktan sonra böyle bir açıklama yapmıştır” dedi…
Ben de “50-60 delege olan bir ilçe de hiç mi aykırı ses çıkmaz” dediğimde
“CHP demokratik bir partidir, elbette bizim partimizde de bazı aksaklıklar vardır. Ama şunu yeniliyorum, delegelerimiz hür iradeleriyle sandık başına gitmiştir. Kongrede birçok konuşma yapıldı, Sefa Sirmen de konuştu. Delegeler verdikleri oylarla kimsenin tesiri altında kalmadıklarını göstermişlerdir” dedi…
**
Ben delegelerle ilgili görüşlerimi yazdım Muhtar Tahir, benim görüşlerime saygı duyduğunu söyledi, ben de Muhtar Tahir’in görüşlerine saygı duyuyorum…Çıkmaz sokaklar açılsın!
İzmit Sanayi Mahallesi’nde çıkmaz sokakların açılması isteniyor. Sanayi Mahallesi’nde bulunan Akasya ve Pınar Sokakların çıkmaz olduğunu söyleyen mahalle sakinlerinden Cabir Çalık ve Kemal Ardıç, “İlka Plastik adlı fabrika yüzünden iki sokağın Fevzi Çakmak Caddesiyle Sefa Sirmen Sanayi Çarşısı’nda bağlantısını yapılamıyor. Eskiden açık olan yolu fabrika kapattı. İmar planlarında Akasya ve Pınar Sokakların açık olduğu gözüküyor. İki sokak yolu fabrika duvarında son buluyor. Yolun açılması için mahalle sakinleri olarak imza toplayıp belediyeye verdik. İzmit Belediyesi’nin sesimize kulak verip yolu açacağına inanıyoruz” şeklinde konuştular.

Başkan ve Örengül sahilde karşılaştı!
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile CHP Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül’ün meclisteki tartışmalarını biliyorsunuz… Neredeyse birbirlerine söylemedik laf bırakmazlar. Başkan Karaosmanoğlu önceki gün sahil turu yaptı. Başkan, Başiskele sahilinde denetleme yaparken eşiyle birlikte yürüyüş yapan Büyükşehir Meclis Üyesi Av. Fahri Örengül ile karşılaştı. Ayaküstü sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu ile Örengül, sahilde yapılan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Başkan, Örengül’e sahilde yapılan düzenleme ve temizlik çalışmalarıyla ilgili bilgi aktardı.


Halit Acar Gölcük 4.Noter Başkatibi oldu

Daha önce Kocaeli 4.Noter Başkatipliği yapan Halit Acar, sağlık nedenleri sebebiyle 21.01.2012 tarihinde görevden ayrılmıştı. Acar, 4 aylık bir aradan sonra 01.06.2012 tarihinde Gölcük 4.Noterliğinde tekrar Başkatip olarak göreve başladı.

Kapanönü’ne yeni proje

İzmit’in en önemli yerlerinden Kapanönü Çarşısı için proje hazırlandı. Kuyumcular Çarşısı’nın da yer aldığı Kapanönü’nün görsel açıdan daha zengin ve çekici olması için İzmit Belediyesi ile bölge esnafları bir araya gelmişlerdi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katıldığı toplantılarda Kapanönü’nün cazibe merkezi olması için proje hazırlanması fikri ortaya çıkmıştı. Mevcut çarşıya tarihi bir hava katacak projeyle ilgili olarak 8 Haziran da bölge esnaflarının da katılacağı yeni bir toplantı yapılacak.

Cumhuriyet’e çardak
İzmit Belediyesi’nin Yuvam Akarca Bölgesi’nde başlattığı daha sonra Malta Mahallesi’nde de gerçekleştirdiği çardak uygulaması Cumhuriyet Mahallesi’ni de kapsıyor. İlk etapta 8 adet çardak yerleştirilen mahallede bu sayının ilerleyen günlerde 24’ü bulacağı öğrenildi. Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman, İzmit Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kandıralılara Medine Hurması
Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Harun Reşit Kocagöz’ün babası iş adamı Mustafa Kocagöz umreden döndü. Kandıralılar Derneği yöneticileri önceki gün Kocagöz’ü ziyaret etti. Bir hafta süren umre seyahat hatıralarını anlatan Mustafa Kocagöz ziyaretçilerine Medine’den getirdiği hurmalardan ikram etti. Ziyarete dernek başkanı Harun Reşit Kocagöz, sigortacı Erdal Baykara, Tesisat Teknikeri Salim Yaşar, Sanayici Günay Gülcü, Denetim Kurulu üyeleri; Ahsen Okyar, Metin Gönül ve Ahmet Güngör katıldı.

CHP’li Tatar, AKP’lilere tepkili
CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, Gebze Üniversitesi’ne karşı gelen AKP’ye tepki gösterdi. Tatar yaptığı açıklamada“Ne yazık ki, 29 Mayıs 2012’de Gebze’miz için parlamentoya verilen önergemiz, AKP oyları ile ret edilmiştir. Bu ret oyları içinde maalesef Kocaeli AKP Milletvekili oyları da mevcuttur. Gebze’mizin geleceği için önem taşıyan bu önergeye neden ret oyu veren Sayın AKP Milletvekilleri, Gebze halkına ve kamuoyuna bu tutum ve davranışlarının hesabını vermelidirler” dedi.

Anıtpark yeni yüzüne kavuştu

Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde yer alan Anıtpark alanını adına yakışır hale getirdi. 17 bin 500 metrekare alana sahip park, yapılan çalışmalarla daha modern bir görünüm kazandı. Yaklaşık 10 bin metre karelik yeşil alan yapılan parkta vatandaşların şehrin göbeğinde ağaçlar altında dinlenme fırsatı sağlandı. Alan dikilen özel bitkiler ise Anıtpark’a farklı bir güzellik katmış oldu.

Doğan, Yenidoğan’da
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yenidoğan Mahallesi Tezcan Mescidi’ne giderek cemaatle bir araya geldi. Başkana bu buluşmalarda Belediye Meclis Üyesi Mahmut Öztürk, Cami Din Görevlisi Ekrem Göksu, Cami Dernek Başkanı Dursun Tamer ve Mahalle Muhtarı Fevzi Kocaman eşlik etti. Doğan, daha sonra çay ve simit eşliğinde yaptığı kahvaltıda güncel konuları değerlendiriyor.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
-Karıncalar uyuyamaz...
KONUŞAN FOTOĞRAF


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR