SAYIN BAŞBAKANA AÇIK MEKTUP

MAKALEYİ DİNLE

2007 yılında Bakü de Türkiye Azerbaycan Diasporasının işbirliği ile 1’inci kurultay yapıldı.
Sayın Başbakan 2009 da yapılacak 2’inci kurultayın Türkiye de yapılmasını istemişti. İsteği yoğun alkışlarla kabul edildi.
Aradan uzun süre geçmesine rağmen Türkiye Kurultayı gerçekleşmedi.
Her toplantı da Federasyon olarak bize bu yönde sorular geliyor. Bizde cevap veremiyoruz ve boynumuzu büküyoruz. Niçin Sayın Başbakanınıza mektup yazmıyorsunuz ve hatırlatmıyorsunuz diyorlar.
Federasyon Genel Başkanı olarak şahsım ve kurumumuz zor durumdadır.
Sayın Başbakanımızdan kendilerinin önerdiği bu kurultayın Türkiye de bir an önce yapılmasını diliyor ve bekliyoruz.
Bu kurultayın yapılması Türk Dünyasına işaret fişeği olacak, işbirliği geliştirilip birçok kapılar açılacaktır.
Sayın Başbakanımız;
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ( TADEF ) olarak müjdeli haberinizi dört gözle bekliyor, sağlık, mutluluk dileklerimizle saygılar sunuyoruz.

YILIN DÜĞÜNÜ

Bu akşam Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ve eşi Behiye Karaosmanoğlu’nun oğulları Harun ile Nurten-Halit Bıçak çiftinin kızları Zeynep’in Lastik-İş Sendikasının Vinsan Kampüsü Tesisleri’nde düğünleri olacak. Yılın Düğünü tabiri bir hakikattır. Birçok eş, dost biraz sitem dolu sözlerle “ Ben davetli değilim, ama düğüne gitmeyi çok istiyorum “ bazıları da ben gidip tebrik edip çıkacağım diyorlar.
Karaosmanoğlu mütevazi ve beyefendi kişiliği ile siyasetçi kimliğinin dışında sevilen ve sayılan bir yapıdadır. Nitekim; Azerbaycan’dan davetli gelen Belediye Başkanları “ Belediye Başçınız aynı zamanda bizimde Başçımızdır. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Karaosmanoğlu ile çok güzel birliktelik yaratılıp, çok iyi iş başarıcağız “ diyorlar.
Genç çiftler gönderdikleri davetiyede “ Beraberliğe adım attığımız bu çok özel günümüzde mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak bizi onurlandıracaktır “ diyorlar.
Siyasetçilerin, Sivil Toplum Örgütlerinin, eş ve dostlarının iştiraki ile gerçekleşecek bu yılın düğününe bizde davetliyiz. Sayın Başbakanımızın da düğüne teşrif edecekleri için bu düğün sadece Kocaeli genelinde değil Türkiye’de de yılın düğünü özelliğini taşıyacaktır.
Başta aileleri olmak üzere ömür boyu beraberliklerinde Zeynep ve Harun çiftini tebrik edip sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum. Hayırlı olsun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR