• BIST 108.489
  • Altın 152,547
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Kocaeli : 13 °C
  • İstanbul : 16 °C
  • Sakarya : 13 °C

Sarıbay, Tayyip Erdoğan’a bu sözleri hatırlattı

Sarıbay, Tayyip Erdoğan’a bu sözleri hatırlattı
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanına yönelik sözlerinin gayet normal olduğunu söyledi.

Sarıbay, geçmişte Cumhurbaşkanının Kılıçdaroğlu’na karşı söylediği hakaret içerikli ifadeleri sıralayarak “Cibiliyetsiz, CHP’nin genel müdürü, bir keçiyi güdemezsiniz” yakıştırmalarını doğru bulmadıklarını belirtti.

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, Körfez’de yapılması planlanan katı atık tesisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. CHP adına konuşan Büyükşehir Meclis Üyesi Hüseyin Yılmaz, katı atık tesisinin nasıl ve ne amaçla yapılacağının belli olmadığını belirtti. Tesisin nerede yapılacağı konusunda ise her birimden farklı bir açıklama geldiğini ifade etti. Körfez Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin tesisin yapılmamasını konusunda hem fikir olduğunu belirten Yılmaz, Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’ın ikna çalışmaları yaptığını da dile getirdi.

 

GÖRÜŞ BİRLİĞİ YOK!

Karaosmanoğlu’nun ise “Yer konusu belli değil bu eleştiriler niye?” diyerek halkı ve kamuoyunu eleştirmesine karşılık ifadeler sarf eden Yılmaz “Eleştirilmesi gereken başta kendisi olmak üzere bu konuyla ilgilenen diğer yöneticilerdir. Aslında bu konunun sorumluları birbiriyle çelişen demeçler veren Büyükşehir yöneticileridir. Şeffaf belediyecilikten yana olan belediyeleri görüyoruz ki görüş birliği içerisinde bile değiller” şeklinde konuştu.

 

“BİR KEÇİYİ GÜDEMEZSİNİZ”

Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanına yönelik açıklamaları hakkında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Öncelikle rüzgâr eken fırtına biçer diyoruz. Siz iktidarsınız ve genel başkanımız için ağzınıza gelen her şey söylendiniz. ‘Bir tane keçiyi güdemezsiniz, biz ateist gençler yetiştirmek istemiyoruz, bunlar haindir’ dediniz. Genel başkanımıza genel müdür ve cibilliyetsiz dediniz. Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanına yönelttiği eleştirisi gayet doğaldır. Cumhurbaşkanı yeminine sadık, tarafsız bir görev yürütemiyor” ifadelerini kullandı.


"BİLDİRİNİN İÇERİĞİNE KATILMIYORUZ"

Geçtiğimiz hafta gözaltına alınan 21 akademisyen hakkında da konuşan Sarıbay, “Baro Başkanımızı aradım ve ilettim. O da bana ilgileneceğini söyledi. Akşama da salıverildiler. Bu tür bildirilere saygı duymalıyız. Bildiri konusunda aksi olsaydı akademisyenlerin topluma yönelik görevlerini yerine getirmemiş sayılırlardı. Bu tür açıklamalar gayet normal. İçeriğe katılmıyoruz ama akademisyenlere karşı yapılan hareketler doğru değil” dedi.


AYGÜN’DEN CAHİL YAKIŞTIRMASI

Dünkü bir gazetede çıkan haberde AKP milletvekili Zeki Aygün’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “cahil” ifadesini kullanmıştı. Sarıbay, kötü sözün sahibine ait olduğunu belirterek “Doğru bulmuyoruz. Eleştirel olabilir ama hakaret olamaz” dedi. Buket SEZER

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim