• BIST 81.712
  • Altın 147,398
  • Dolar 3,8050
  • Euro 4,0356
  • Kocaeli : 0 °C
  • İstanbul : 5 °C
  • Sakarya : 0 °C

Spor Özel Yetenek kursları başladı

Spor Özel Yetenek kursları başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı ve çok sayıda gence spor özel yetenek sınavlarıyla lise ve üniversite kapılarına açan Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları bu yılki derslerine başladı

Kurslara geçen yıl olduğunu gibi yine çok sayıda genç başvuru yaptı. Ön elemenin ardından kurslara kabul edilen gençler, uzman eğitmenler gözetimindeki derslere büyük bir azimle devam ediyor. Spor özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden Spor Lisesi, Polis Meslek Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve Askeri Liseler, haziran ve eylül aylarında sınavlarını gerçekleştirecek.

 

ÜCRETSİZ KURSLARA İLGİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi geçen yıl aldığı bir kararla eğitim alanında gençler için önemli bir hizmet gerçekleştirdi. Spor özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul edilen lise ve üniversitelerin spor bölümlerine öğrenci hazırlamak için ücretsiz kurs açan Büyükşehir Belediyesi’nin bu hamlesiyle geçen yıl onlarca gencin hayatı değişti. Bu kurslarda sınavlara hazırlanan gençler aldıkları eğitim sayesinde istedikleri lise ve üniversiteye girmeyi başardı. Gençler sınavları kazanmanın yanı sıra ayrıca elde ettikleri derecelerle aldıkları eğitiminin kalitesini gözler önüne serdi.

 

2.AMATÖR KÜME A GRUBU 10.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                                        O         G         B         M         A         Y         P

1-TAŞKÖPRÜ BİRLİKSPOR               10        9          1          0          38        8          28

2-İZMİT SELANİKSPOR                    10        8          1          1          43        19        25

3-YENİYALI BARBAROSSPOR          10        6          1          3          27        25        19

4-MERTSPOR                                  10        6          0          4          39        13        18

5-KANDIRA ÇAĞDAŞSPOR              10        5          0          5          26        36        15

6-ŞİRİNTEPE GB                             10        1          1          8          20        40        4

7-DERİNCE GB                                10        1          1          8          18        38        4

8-YILMAZSPOR                               10        1          1          8          9          41        4         

 

10.HAFTA TOPLU SONUÇLAR:

YILMAZ-TAŞKÖPRÜ BİRLİK: 0-6

DERİNCE GB-KANDIRA ÇAĞDAŞ: 2-5

MERTSPOR-ŞİRİNTEPE GB: 6-1

Y.BARBAROS-İZMİT SELANİK: 1-4

 

11.HAFTANIN MAÇLARI

İZMİT SELANİKSPOR-MERTSPOR

KANDIRA ÇAĞDAŞSPOR-YILMAZ

ŞİRİNTEPE GB-DERİNCE GB:

TAŞKÖPRÜ BİRLİK-Y.BARBAROS

 

2.AMATÖR KÜME B GRUBU 10.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                            O         G         B         M         A         Y         P

1-DERİNCE SEDAŞ TEK       10        8          2          0          40        7          26

2-ÜÇTEPESPOR                  10        8          0          2          35        11        24

3-İZMİT GB                          10        5          3          2          31        20        18

4-İZMİT FUTBOL KULÜBÜ    10        4          3          3          32        28        15

5-UZUNÇİFTLİKSPOR          10        4          2          4          22        17        14       

6-BEŞYOL ZABITANSPOR   10        4          1          5          18        29        13

7-KÖRFEZ İLÇESİ BİRLİK    10        1          1          8          13        38        4

8-MALİYESPOR                   10        0          0          10        15        56        0

 

TOPLU SONUÇLAR 10.HAFTA

UZUNÇİFTLİK-BEŞYOL ZABITAN: 3-0 (H)

İZMİT FK- DERİNCE SEDAŞ TEK: 2-4

MALİYESPOR-İZMİT GB:                2-5

ÜÇTEPE-KÖRFEZ İLÇESİ BİRLİK: 3-0

                                              

11.HAFTANIN MAÇLARI:

KÖRFEZ İLÇESİ BİRLİKSPOR-MALİYE

İZMİT GB-:İZMİT FUTBOL KULÜBÜ

DERİNCE SEDAŞ TEK-UZUNÇİFTLİK

BEŞYOL ZABITANSPOR-ÜÇTEPESPOR

           

2.AMATÖR KÜME C GRUBU 10.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                                        O         G         B         M         A         Y         P

1-YUVAM İZMİTSPOR                      10        8          2          0          31        10        26

2-KADİKÖYSPOR                             10        6          1          3          29        18        19

3-BAĞDATSPOR                              10        5          3          2          15        9          18

4-SEYMEN KARŞIYAKA                   10        4          2          4          21        13        14

5-KYÖDSPOR                                  10        4          2          4          25        22        14

6-YENİ KANDIRASPOR                    10        2          4          4          15        23        10

7-KİRAZLIYALISPOR                        10        2          2          6          19        20        8

8-DERİNCE ATILIMSPOR:                10        0          2          8          10        50        2

 

TOPLU SONUÇLAR 10.HAFTA                 

BAĞDATSPOR-YENİ KANDIRA: 2-0

KADİKÖYSPOR-KİRAZLIYALI: 3-2

DERİNCE ATILIMSPOR-KYÖD: 3-7

S.KARŞIYAKA-YUVAM İZMİT: 1-4

 

BU HAFTANIN MAÇLARI 11.HAFTA

YUVAM İZMİTSPOR-DERİNCE ATILIM

KYÖDSPOR-KADİKÖYSPOR

KİRAZLIYALISPOR-BAĞDATSPOR

YENİ KANDIRA-SEYMEN KARŞIYAKA

 

2.AMATÖR KÜME D GRUBU 10.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                            O         G         B         M         A         Y         P

1-GÖLCÜK ASARKÖY           10        6          4          0          30        8          22

2-GÖLCÜK İY                       10        6          2          2          31        19        20

3-ULAŞLISPOR                    10        5          3          2          24        16        18

4-GÖLCÜK ŞİRİNKÖY          10        5          3          2          21        17        18

5-KIZDERBENTSPOR           10        4          2          4          24        20        14

6-KARAMÜRSEL EREĞLİ     10        3          2          5          19        31        11

7-YALAKDERESPOR            10        1          0          9          12        35        3

8-KAVAKLISPOR                  10        1          2          6          16        31        2

Not: Kavaklısporun 3 puan silindi

 

10.HAFTA TOPLU SONUÇLAR     

K.M. EREĞLİ-KIZDERBENT: 0-0

GÖLCÜK İY-GÖLCÜK ASARKÖY: 1-1

ULAŞLI-GÖLCÜK ŞİRİNKÖY: 2-2

YALAKDERESPOR-KAVAKLI: 3-0 (H)

                                                          

11.HAFTANIN MAÇLARI

KAVAKLISPOR-ULAŞLISPOR

GÖLCÜK ŞİRİNKÖY-GÖLCÜK İY

GÖLCÜK ASARKÖY-K.EREĞLİ

KIZDERBENTSPOR-YALAKDERE

 

2.AMATÖR KÜME E GRUBU 10.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                                        O         G         B         M         A         Y         P

1-UZUNTARLASPOR                         10        9          1          0          30        5          28

2-YUVACIKSPOR                              10        7          2          1          41        10        23

3-ARSLANBEY ORG. SAN.                10        6          0          4          29        19        18

4 AKMEŞESPOR                               10        5          2          3          26        13        17

5-ARSLANBEY BELEDİYESPOR        10        5          0          5          27        18        15

6-SARIMEŞE BELEDİYESPOR           10        2          3          5          16        27        9

7-ACISU BELEDİYESPOR                  10        1          2          7          9          38        4

8-DERBENT ESNAFSPOR                  10        0          0          10        9          54        0

 

10.HAFTA TOPLU SONUÇLAR                 

AKMEŞE-UZUNTARLASPOR: 0-0

ARSLANBEY B.-A.O.SANAYİ: 2-1

ACISU BEL.-SARIMEŞE B.: 0-0

YUVACIK-DERBENT ESNAF: 3-0 (H)

 

11.HAFTANIN MAÇLARI

DERBENT ESNAFSPOR-ACISU BEL.

SARIMEŞE BELEDİYE-ARSLANBEY B.

ARSLANBEY ORG. SANAYİ-AKMEŞE

UZUNTARLASPOR-YUVACIK

 

2.AMATÖR KÜME F GRUBU 9.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                                        O         G         B         M         A         Y         P

1-GEBZE BEŞKÖY GB                      9          8          0          1          33        14        24

2-ÇERKEŞLİSPOR                            9          7          1          1          31        13        22

3-DAR MARMARA OSMANGAZİ        8          4          0          4          21        16        12       

4- BEYLİKBAĞ KARADENİZ              8          4          0          4          19        20        12

5-DARICA TÜRKELİ GENÇLİK           9          3          1          5          27        28        10

6-GEBZE KARADENİZSPOR             8          3          0          5          16        16        9

7-GENÇ KALESPOR                         9          0          0          9          7          47        0

                                              

9.HAFTA TOPLU SONUÇLAR:                  

BEYLİKBAĞI KARADENİZSPOR (BAY)

GENÇ KALE-GEBZE KARADENİZ: 0-4

D.M. OSMANGAZİ-D.TÜRKELİ: 3-5

ÇERKEŞLİ-GEBZE BEŞKÖY GB: 2-3

 

10.HAFTANIN MAÇLARI:

GENÇ KALESPOR (BAY)

D.TÜRKELİ GENÇLİK-B.KARADENİZ

GEBZE KARADENİZSPOR-ÇERKEŞLİ

GEBZE BEŞKÖY GB-D.M.OSMANGAZİ

 

2.AMATÖR KÜME G GRUBU 9.HAFTA PUAN DURUMU

TAKIMLAR                                        O         G         B         M         A         Y         P

1-DARICASPOR                                9          8          0          1          26        9          24

2-DİLİSKELESİSPOR                        9          7          1          0          28        6          22

3-ARAPÇEŞMESPOR                       9          6          1          2          39        5          19

4-ÇAYIROVA GÜMÜŞSPOR              8          3          0          5          10        19        9

5-MOLLEFENARİSPOR                    9          3          0          6          14        25        9         

6-TRAKYASPOR                              8          2          0          6          11        40        6         

7-GEBZE BALÇIKKÖYÜSPOR         8          0          0          8          0          24        0

Not: GEBZE BALÇIKÖYÜSPOR LİGDEN ÇEKİLDİ

 

9.HAFTA TOPLU SONUÇLAR

GEBZE BALÇIKKÖYÜSPOR (BAY)

MOLLEFENARİSPOR-TRAKYA: 3-1

ÇAYIROVA GÜMÜŞ-DARICA: 0-5

DİLİSKELESİSPOR-ARAPÇEŞME: 2-2

 

10.HAFTANIN MAÇLARI

MOLLEFENARİSPOR (BAY)

DARICA-GEBZE BALÇIKKÖYÜ

TRAKYASPOR-DİLİSKELESİ

ARAPÇEŞME-ÇAYIROVA GÜMÜŞ

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Sınırdakiler!16 Ocak 2017 Pazartesi 09:43
  • Kuş bile uçamadı16 Ocak 2017 Pazartesi 09:42
  • Galibiyet primi kişi başı 2 bin lira16 Ocak 2017 Pazartesi 09:41
  • Tekirdağ kendini yakıyor!16 Ocak 2017 Pazartesi 09:40
  • Haftaya ne yapacak?16 Ocak 2017 Pazartesi 09:39
  • Her şey düşer, forma ASLA!16 Ocak 2017 Pazartesi 09:37
  • Köken: Hedeflerimiz büyük16 Ocak 2017 Pazartesi 09:34
  • Siz, bu kentin moral kaynağısınız!16 Ocak 2017 Pazartesi 09:13
  • Beden eğitimi dersleri buz pistinde yapılıyor16 Ocak 2017 Pazartesi 07:00
  • Çok amaçlı spor salonu açılışa hazırlanıyor15 Ocak 2017 Pazar 14:47
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim