Türker: HDP seçimden çekilecek

DSP Genel Başkanı Masum Türker, ilimizdeydi. İl binasını ziyaret eden Türker’i il başkanı Hayati Özzeren ve partililer karşıladı. Basın toplantısı düzenleyen ve gündemi değerlendiren genel başkan Türker, İpek Koza Grubu’na yapılan operasyonu işgal olarak nitelendirdi, “Sırada Doğan Grubu var” dedi.

 

İPEK KOZA’YA İŞGAL

Devletin gücünü bireylerin çıkarları doğrultusunda kullanan bir anlayışla karşı karşıya olduklarını belirten Türker, “İpek Koza Grubu’na işgal düzenlendi. Grupta çalışan emekçiler işten çıkarılacak. Sıradaki Doğan Medya Grubu da aynı şekilde terörle suçlanarak ele geçirilecek. Aydın Doğan grubu mensupları bizi CHP’nin alternatifi görüp haberlerinde bize yer vermiyorlar” dedi.

 

“ECEVİT BUGÜNLERİ ÖNGÖRMÜŞTÜ”

Ulusal çıkarları ön planda tutanların iktidarda olmasının engellendiğinin altını çizen Masum Türker, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Millet ayrıştırıldı. Kimlerin ne olduğunun görülmesi için evleri işaretlendi. Merhum Ecevit, bu durumu ön gördüğü için mahallelerdeki örgütlenmelerde farklı mezhepten ve ırktan olanlar bir arada tutulmaya çalışılmıştı.”

 

CHP’NİN OYLARI DÜŞMEMESİ İÇİN

DSP’nin milletvekili adaylarının televizyon programlarına çağrılmadığını kaydeden Türker, “Bunun sebebi CHP’nin oylarının düşme tehlikesi.  Türkiye’de AKP’nin gitmesini isteyenler oylarının düşmesi için benzer partileri öne çıkartıyorlar. Parlamentoya 5. partinin girmesi gerek. Düne kadar ‘Sivas’ın doğusuna gidemezsiniz’ diyenler bugün kendileri gidemez oldular” dedi.

 

“HDP SEÇİMDEN ÇEKİLECEK”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, konuşmasının sonunda ise çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. Türker, sözlerini şöyle tamamladı: “Cuma günü HDP’nin 550 milletvekilinin seçimden görüşülecek. Türkiye’yi kaosa sokmak için, dış güçler HDP’ye söylüyor. Kendi içlerinden bazı gruplar ‘Hayır devam etmeliyiz’ diyor. HDP seçimlerden çekilirse Türkiye’de milli irada meclisten çekilmiş olur.”

 

“5. PARTİ OLMAYA ADAYIZ”

“Kocaeli’de 5. parti olmaya adayız. Seçim bildirgesindeki bütün önerilerimiz diğer partilerin tamamında var. Asgari ücretin ne kadar olması gerektiğini ilk biz söyledik. 2000 lira olması lazım dedik. CHP, 1500, AKP, 1300 diyor. Er ve erbaşlar sigortalı olacak. Bir siyasi partinin iki hedefi var. Düşünceyi geliştirip, topluma yayma hedefi bir diğer ise her seçime girme hedefi biz bu iki hedefi de yapıyoruz.” Buket SEZER

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
http://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1294705/turker-hdp-secimden-cekilecek