• BIST 78.844
  • Altın 125,412
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Kocaeli : 6 °C
  • İstanbul : 16 °C
  • Sakarya : 6 °C

Zulüm 1923’de sona erdi!..

Mustafa Küpçü

Adını açıkça ortaya koyalım;

Bugün bu ülkede birbirine karşıt iki temel siyasal grubun mücadelesi vardır!

Birinci grup; Demokratik, laik, sosyal bir Hukuk Devleti’nden yanadır.

İkinci grup; “Atatürk’ün öncülüğünde kurulan laik devleti yıkarak, “Saltanat ve Hilafet Devleti” oluşmasından yanadır.

Birinci grup çoğunluktadır ama “örgütlü toplum” özelliği zayıftır! Üstelik, kendi aralarında “belirli farklılıklar” göstermekte ve “temel değerlerde birleşmek” yerine, “ayrıntılarda patinaj yapma” basiretsizliği içindedir.

İkinci grup “örgütlü ve disiplinlidir!”

Ser verip sır vermez!

Mustafa Kemal’in ölümünden itibaren eğitime ve siyasete “müdahil” olmuşlar, kolay yoldan iktidara ulaşmak isteyen “muhteris siyasetçilerden” büyük ödünler koparmışlar ve amip hücresi gibi çoğalmışlardır!

Bunlar, geleceğin iktidarı için “çocuk yaştan itibaren mürit yetiştirme” eylemini seçmişler, özellikle de Kur’an Kurslarında, bir yandan Arapça öğretirken, öte yandan din dışı hurafelerle “laik devlet ve Atatürk düşmanlığı” ile o küçük beyinleri iğfal etmişlerdir!

Saltanat ve Hilafet yanlılarının gazeteleri, televizyonları, radyoları, dernek ve vakıflarıyla geniş kitleler üzerinde “beyin yıkama, BİAT edecek mürit oluşturma” eylemleri artan bir hızla sürmektedir.

Ya “Demokratik, Laik, sosyal bir hukuk devleti” nden yana olanlar?

Ne yazık ki bu tarafta aynı direnç ve özveriyi göremiyoruz!

Çünkü “örgütlenme heyecanı ve örgüt disiplini çok zayıf!”

Bu cephede “demokrat olmak” ile “örgüt disiplini” çoğu zaman karıştırılır!

Bu cephede “horoz” çoktur! Ama üretim yavaştır!

Üstelik, “siyasal ihtiras” sahipleri, üretken insanlara üretime katkıda bulunma fırsatı vermemek için direnirler!

Sonunda, “Örgütlü bir azınlık, örgütsüz çoğunluğa galebe çalar!”

Saltanat ve Hilafet Cephesi, zaman zaman Atatürk ve Laik Devlet’e yönelik “vur-kaç” tipi saldırılarda bulunur! Toplumun tepkisine göre ya geri adım atar ya da bir adım daha atmanın hazırlığı içinde olur!

Akit TV’de, 10 Kasın günü ekran altında “Zulüm 1938’de son buldu” diye altyazı koymuş!

Bunun adı “Gaflet ve sapkınlık” dır!

Mustafa Kemal ve arkadaşları, Anadolu halkı ile elele vererek, emperyalizmin yıkıp parçaladığı Osmanlı’nın son Meclisi’nde onaylanan “Misak-ı Milli” ile belirlenen toprakları geri almış, “hanedanın değil, halkın söz sahibi olacağı” bir Cumhuriyet düzeni kurmuşlardır.

Saltanat ve Hilafet yanlıları, Osmanlı’nın “Yaprak-Tütün ve Müskirat” işletmesini ele geçiren REJİ adlı yabancı konsorsiyumun, devrin Padişahı 2. Abdülhamit’ten aldıkları “Kolcu Kuvveti” imtiyazı ile 20 binin üzerinde Türk Tütün köylüsünü katlettiklerini ve “ÇÖKERTME” türküsünün bu köylüler için yazılmış bir ağıt olduğunu bilirler mi?

Mustafa Kemal, limanları, elektrik idarelerini, demiryollarını, tüm üretim merkezlerini ele geçiren yabancı şirketleri, Osmanlı borçlarını da ödeyerek defetti ve Reji yerine TEKEL kuruldu.

Ama bugün, o TEKEL, tamamen yabancı şirketlerin eline geçti! Türk malı ne sigara var ne de içki!

Yabancıların zulmünü göremeyecek kadar akılları iğfal edilip körleştirilmiş olanlar, bir “efendinin boyunduruğunda” insanca bir yaşam olamayacağını da göremezler! Onlar; “Sürü-çoban ilişkisi” içinde yaşamayı en doğru yaşam biçimi sanırlar!

Ne yazık ki bunlar, Ortadoğu’daki Krallık ve Emirliklerle yönetilen  İslam ülkelerindeki halkın sefaletini ve bağnaz “mezhep savaşları” ile düştükleri tuzağı görmez ve ibret almazlar!

Onlar bir yana, sözüm “Demokratik, Laik, Sosyal bir hukuk devleti” içinde yaşamak isteyenlere; Siyasetle doğrudan ilgilenmek, bilgili olmak, disiplinli olmak, halkla samimi bir birliktelik içinde olmak, Mustafa Kemal’in emanetine sahip çıkmak zorundayız!

Bunun için de öncelikle “BİLGİLİ ve KİŞİSEL HIRSLARDAN ARINMIŞ olmalıyız.

Yoksa, cehaletin ve ilkelliğin kurbanları olacağız!..

Bu yazı toplam 576 defa okunmuştur.
Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim