- 13 Ocak 2018

AKP’li kadınlarda Yılmaz seçilmiş başkan

mask

AKP Genel Merkezi tarafından 2015 yılında atama yolu AKP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Serpil Yılmaz, Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleşen 5.Olağan Kongre’de tek aday olarak seçimde başkan seçildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da katılım gösterdiği kongrede 650 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken 50 kişilik il yönetimi seçildi. Kongrenin divan başkanlığını AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emel Anar yaparken kongre sonucunda 24 kişilik genel merkez delegesi belirlendi.

YOĞUN KATILIM

Hasan Gemici Spor Salonu’nda yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AKP Genel Merkez Ana Kademe Yöneticisi Yasemin Atasever, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Tülay Selamoğlu, Emel Anar, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP Genel Merkez Kadın Kolları önceki dönem başkanı Sibel Gönül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, ilçe kadın kolları başkanları, il kadın kolları delegeleri ve AKP’li kadınlar katılım gösterdi.

DERDİMİZ İNSANA, KADINA, HAYATA HİZMET

Kongrenin açılış konuşmasını İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz yaptı. Yılmaz, “Bugün burada kongremizi yapabilmemizi sağlayan 15 Temmuz gecesi başlayan ihanet girişimine karşı en güçlü silahın inanan yürekler olduğunu bizlere gösteren şehitlerimize gazilerimize selam olsun. Göreve geldiğimiz ilk günden beri siyasetimizin ana gayesi vatana ve millete hizmettir. Derdimiz insana kadına hayata hizmettir. Bizim için asıl olan makamlarımız değil davamızdır. İçimizde ki bu dava şuuru var oldukça 2019’lara, 2023’lere ve 2071’lere daha güçlü yürüyeceğimizden şüphemiz yok” ifadelerinde bulundu.

DAHA GÜÇLÜ KOCAELİ İÇİN YÜRÜYORUZ

Konuşmalarına devam eden Yılmaz, “Bizler bu topraklar için kanını canını ortaya koymaktan çekinmeyen Anadolu kadınının evlatlarıyız. Bu düşünceyle çocuklarımıza daha güzel bir ülke daha güzel bir miras bırakmak en büyük temenmizidir. Bu sebeple omuz omuza gönül gönüle verdik. Daha güçlü Kocaeli için daha güçlü Türkiye için en önde yürüyoruz. Birlikte yürüyoruz” şeklinde konuşurken Yılmaz’ın yaptığı coşkulu konuşma salon tarafından büyük beğeni topladı.

KOCAELİ ÖRNEK BİR ŞEHİR OLDU

Ardından kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “2004’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne göreve geldiğimiz de Kocaeli bugünle kıyaslanamayacak kadar kötü bir görünüm içindeyiz. Kentimizin büyük sorunları vardı. 14 yılı bitmek üzere olan bu süreçte kentimiz örnek ve modern olarak gösterilen bir kent haline geldi. Çevresiyle, alt yapısıyla ve sosyal olanaklarıyla Kocaeli sürekli övgü alan imrenilerek bakılan bir kent haline geldi. Biz bu hizmetleri yaparken sürekli teşkilatımızın partimizi desteğini gördük. Bu başarı kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, yöneticilerimizle, ana kademelerimizle ve tüm partililerimizle birlikte gerçekleşti.

BAŞARILI BİR TEŞKİLATIZ

Ardından kürsüye gelen AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Yaklaşık 6 aydır bir kongre süreci içerisindeyiz. Temmuz ayında başlattığımız bu süreç Aralık ayı sonu itibariyle toplamda 36 kongremizi nihayete erdirdik. Her bir kongremiz aynı coşku aynı güzellikle sonuçlandı. Artık sıra il kongrelerine geldi. Bu kongre süreçlerini özellikle biz kadın ve gençlik kollarının kongrelerini bekletmeme kararı aldık. Çünkü her iki kadememiz de kongreler güzel bir şekilde tamamlandı. Bildiğim kadarıyla bugün ki kongremiz büyükşehir illerinde ilk kadın kolları kongremiz. Biz Kocaeli olarak ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla herşeyi konuşan istişare eden ve bunun neticesinde de başarılı olan bir teşkilatız. Bir parantez ayın 27’sinde gençlik kolları kongremiz genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

CHP’NİN İL KONGRESİNİ ELEŞTİRDİ

Konuşmalarının devamında CHP’nin geçen hafta yaptığı il kongresine atıfta bulunan Ceyhan, “Geçen hafta bu kentte ana muhalefet partisinin il kongresi yapıldı. 400 kişilik salonda yapıldı. Biz kadın kolları kongremizi 4 bin kişilik salonda yapıyoruz. AKP’nin farkı bu. Bizim farkımızdır budur. Biz gençlik kolları kongremizi de oturma kapasitesi 7-8 bin kişi olan salonda yaklaşık 30 bin kişiyle yapacağız. İl kongremizi de artık 50 bin kişilik bir stadyumda yaparız diye düşünüyorum. Bizim farkımızı budur. Biz bu coşkuyla 2019’a giderken yapılacak olan seçimlerde belediyelerde ve milletvekillerinde mevcut oranın üstüne çıkacağımıza sonuna kadar inanıyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

ONLAR BİZİ KISKANIYOR

Ceyhan’ın ardından kürsüye gelen ve Kocaeli milletvekilleri adına konuşan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Kocaeli’de kongreler şenlik havasında geçiyor. Adeta demokrasi şöleninde yaşanıyor. Adeta birlik, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz artarak devam ediyor. Başka siyasi partilerde olduğu gibi koltuk kavgalarının olduğu sandalyelerin havada uçuştuğu kongrelerimiz olmuyor. Açık açık söylüyorum onlar bizi kıskanıyor” şeklinde konuştu.

MAZLUMLARIN UMUDUYUZ

Son olarak kürsüye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise, “İl Kadın Kolları başkanımız Serpil kardeşimi yaptığı konuşmadan dolayı tebrik ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız gençlere ve kadınlara her zaman yol açmış ufuk açmış bir liderimizdir. Bugün burada Afganistan’ın, Somali’nin, Arakan’ın umudu kadınlarımız var. Terörün, açlığın ve kıtlığın olduğu yerlerde en çok kadınlar mağdur olmaktadır. Burada mazlumların umudu olan kadınlarımız var. Biz bu salondaki kadınlar olarak 81 ilimizde binin üzerinde teşkilatları olan ve 4.5 milyonun üzerinde üyesi olan partimiz olarak mazlum olan kadınların umuduyuz” şeklinde konuştu.

BİZİM GÜCÜMÜZ BUDUR

Konuşmalarına devam eden Bakan Kaya, “Bizim sorumluluğumuz büyüktü. Fakat ABD’nin İsrail’in başkenti Kudüs olarak tanımasının ardından sorumluluğumuz daha da arttı. Cumhurbaşkanımız dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesi sonucunda islam işbirliği teşkilatında Doğu Kudüs Filistin’e aittir denildi. Yine Cumhurbaşkanımızın uluslararası platformlarda çağrısı üzerine Birleşmiş Milletler toplantısında yine Kudüs’ün İsrail’in başkenti kararı tanınmadı. Bizim gücümüz budur” dedi.

KOCAELİ KADINLARI 2019’A HAZIR

Konuşmalarına devam eden Bakan Kaya, “Biz bu ruhla mücadele edersek 2019’da kapı kapı dolaşarak, girilmedik ev girilmedik sokak bırakmayarak 2019’da zaferle ayrılacağız. Biz yeni sistemde başarı çıtasını çok yükselttik. %50 oy oranıyla başarımıza başarı katacağız. Burada görmüş olduğumuz gibi Kocaeli kadınları 2019’a tam anlamıyla hazır. Sizlere inanıyor ve güveniyorum” ifadelerinde bulundu. Ahmet HAZER

SERPİL YILMAZ’IN 50 KİŞİLİK YÖNETİMİ

Serpil Yılmaz, Arzu Arslan, Aslıhan Tunç, Aydan Yılmaz, Aynur Ceylan Aynur Ercan, Aysel Demirtaş, Aysun Uysal, Aysun Yıldırım, Ayşe Adamey, Ayşe Yılmaz, Ayşegün Turan, Belgin Ergen, Binnaz Sağlam, Didar Karaoğlu, Dilek Balcı, Elif Başyiğit, Emine Bayrak, Emine Kurt, Fatma Alyüz, Fatma Dizdar, Fatmanur Yeşildal, Füsun Çengelköy, Hamdiye Kokoş, Hülya Çiçek, Hülya Gökalp, Hülya Önen Ok, İlknur Çetinbaş, İpar Katre, Mehtap Uzun Karslı, Merve Kesici, Meryem Kanpara, Necmiye Kılıç, Nejla Timur, Nurdan Koksal, Pınar Atabay, Reyhan Balcı, Sema Peker, Semra Çiçek Karapunar, Serpil Büşra Namlı, Seval Atasever, Sevcan Kutlu Aydemir, Sümeyye Çalık, Şafak Durak, Şenay Yazar, Şükran Gül, Tenzile Bircan, Tuğba Kaya, Yasemin Kulaç, Zarife Hatice Akdoğan

24 KİŞİLİK GENEL MERKEZ DELEGELERİ

Serpil Yılmaz, A. Sibel Gönül, Nigar Işık, Funda Ceyhan, Şükran Aygün, Ayşe Şeker, Derya Yılmaz, Saliha Yaman, Behiye Karaosmanoğlu, Betül Yazıcı, Emine Tandoğan, Dilek Karakuş, Saime Yelken, Gülsüm Ekin, Seyhan Dönmez, Hülya Kodek, Şenay Önder, Gülay Artut, Canan Mollaoğlu, Züleyha Uslu, Günnur Bayram, Oya Tuncel, Emine Zeybek, Şengül Karagöz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz