- 18 Ocak 2018

Kandıralılar 25’nci yaşını kutladı

mask

Kocaeli Kandıralılar Derneği 25’nci kuruluş yıldönümünü Otel Asya’da coşkuyla kutladı. Yoğun katılımın gerçekleştiği geceye Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Mehmet Bayrak ve yönetiminin yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, Kocaeli Kandıralılar Derneği eski başkanları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

DOYASIYA EĞLENDİLER

Düzenlenen programda Bestekar Amir Ateş ile klarnet üstadı Türkan Kandıralı ve saz arkadaşları davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Programa katılan davetliler seslendirilen şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi. Ayrıca Kocaeli’nin eski siyasetçilerinden Erol Köse’nin de yeni şarkılarını seslendirdiği gecede Kocaeli Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mustafa Kocagöz, Bekir Taşçı, Mustafa Tımaç, Turhan Bayrak ve Yakup Yıldız’a teşekkür plaketleri takdim edildi.

KANDIRA AKADEMİ PROGRAMLARI BAŞLIYOR

Programda konuşan Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Mehmet Bayrak, “Kandıralılar derneği kurulduğu yıllarda küçük bir kartopu gibiydi ilerleyen zamanlarda çığ gibi büyüdük. Değerlerimizi bir sonraki nesillere aktarmak için 24 saat çalışıyoruz. Dernek olarak gençlerin meslek hayatına yetişmesini sağlıyoruz. 3 Şubat’ta Kandıra Akademi Programları başlayacak, mezun olmuş genç kardeşlerimize birçok alanda uzman kişiler tarafından eğitim verilecek. Eğer çevrenizde böyle genç kardeşlerimiz varsa bize isimlerini verebilirsiniz” dedi.

SEVGİ YUMAĞINI BÜYÜTELİM

Bayrak’ın ardından konuşan Kocaeli Kandıralılar Derneği 9’uncu başkanı Erdoğan Alkan ise, “Kandıralılar Derneği’nin çağdaşlaşmayı, bilgilenmeyi ve bilgilendirmeyi ön planda tutuyor. Süreç içerisinde hepimiz birbirimizle dost olarak bugünlere geldik. Kandıralılar Derneği bugünlere sizin sayenizde gelmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde bu sevgi yumağını büyütmeliyiz. Derneğimiz ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite haline dönüştü gençlerimize burada çeşitli eğitimler veriyoruz. Kısaca bana bir ben lazım bir de Kocaeli Kandıralılar Derneği” diye konuştu. Selin BECER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz