- 05 Aralık 2018

Hiçbir şey spor yapmaya ENGEL değil!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle hatırlandı.İzmit Atatürk Spor Salonu’nda engellilerimiz için son derece başarılı bir organizasyona imza atıldı.

mask

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği etkinliğe Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, KYOD Rektör Yardımcısı Ahmet Küçük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ve Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar katılım gösterdi.

GÖSTERİLER ÇOK BEĞENİLDİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Talip Volkan Altınışık’ın selamlama konuşması ile devam etti. Ardından Çayırova Çocuk Evleri Sitesi’nin folklor gösterisi beğeni alırken, Suadiye Cemal Doğan Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri danstaki hünerlerini sergiledi.

TATLI REKABET

BakımRehabilitasyon Merkezi ve Akmeşe Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri koro performansı ortaya koyarken, Suadiye, Köseköy ve Akmeşe rehabilitasyon merkezleri eğlenceli atletizm yarışmalarında tatlı bir rekabet yaşadı. Bakım, Akmeşe ve Suadiye Cemal Doğan Rehabilitasyon Merkezleri arasındaki bocceve boocia mücadeleleri görülmeye değerdi.

ÖRNEK KULÜP

Kocaeli ValisiHüseyin Aksoy’un da hayli iyi zaman geçirdiği etkinlikte Vali Aksoybocce oynayarak sporculara destek verdi. Bakım – Köseköyrehabilitasyon merkezlerinin tekerlekli basketbol gösterişlerinin ardından izci gösterileri ile etkinlikler sona erdi. Bu arada Türkiye’deki rehabilitasyon merkezlerinde izcilik faaliyetlerini hayata geçiren ilk spor kulübü olan Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü örnek oldu.

YÜMNÜ: ENGELLİLER FARK EDİLMEYİ BEKLER

Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü konuşmasında “İlimizde 4 adet devlete bağlı yatılı, 2 adet özel engelli bakım merkezi, Milli Eğitime bağlı çok sayıda rehabilitasyon merkezi, eğitim iş okulları ve karma eğitim sınıfları var. Spor Kulübümüz ile de ortaklaşa yaptığımız etkinlikle 3 Aralık’a farkındalık yaratmak, engellilerimizin asla sahipsiz olmadığını, arkalarında büyük Türk devletinin olduğunu aktarmaya gayret ettik. “Engelliler fark edilmeyi bekler” şiarından hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizi ifade etmek isterim” dedi.

VALİ AKSOY: YIL BOYU HATIRLAMALIYIZ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy konuşmasında “Engellilere dikkat çekmek, onları anlamak ve onların sorunlarına çözüm üretmek adına 3 Aralık Dünya Engelliler gününde çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriliyor. Engellileri sadece bir günde değil, bütün yıl boyu anlamak ve onların sorunları ile ilgilenmek hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur. Temel amacımız; engellilerimizi evlerinin dışına çıkarmak, sosyal hayata uyumlarını sağlamak ekonomik yaşamın içerisinde yer almalarını temin edebilmektir” dedi. Ahmet AKAY


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz