- 15 Aralık 2018

Öğrenciler, iyilik için yarıştı

Kurulduğu günden bu yana hem eğitim ve hem sosyal projelerle ön plana çıkan Özel Bilgili Kültür Okulları, elde edilen gelirin tamamının Bir Dileğim Var Derneği’ne bağışlanacağı  Kış Şenliği’nde minikler adete iyilik için yarıştı.

mask

Başiskele Karşıyaka Mahallesi Market Sokak No:14 adresinde faaliyet gösteren, Özel Bilgili Kültür Okulları sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Kurulduğu yıldan bu yana ilimize değer katmaya devam eden Özel Bilgili Kültür Okulları bugün Geleneksel Kış Şenliği’ni gerçekleştirdi. Gün boyu devam eden şenliğe gösterilen ilgi ise hayli yüksek oldu. Bu sene 4’üncüsü gerçekleştirilen şenlikten elde edilen gelirin tamamı Bir Dileğim Var Derneği’ne bağışlanacak. 

ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER RENK KATTI

Özel Bilgili Kültür Okulları  okul binasında düzenledikleri ‘Kış Şenliği’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında döner stantları, el emeği ürünler, pastalar ve börekler, hediyelik eşyalar, öğretmenlerin eşliğinde öğrenci ve velilerin desteğiyle satışa sunuldu. Yoğun bir talebin olduğu etkinliğe; müzik dinletileri, dans gösterileri ve yapılan çeşitli gösteriler renk kattı.

BİR DİLEĞİM VAR DERNEĞİNE BAĞIŞLANDI

İlk yıl düzenlenen Kış Şenliği etkinliğinde elde edilen gelir LÖSEV'e, ikinci yılında elde edilen gelir Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne, geçtiğimiz yıl toplanan tüm gelir ise Down Sendromu Derneği'ne bağışlanmıştı. Özel Bilgili Kültür Okulları, bu yıl da ünlü oyuncu Alper Türedi'nin kurucusu olduğu Bir Dileğim Var Derneği'ni ağırladı. Kurumsal firmaların da yer aldığı 55 stanttan elde edilen gelirin tamamı onkoloji servislerinde tedavi gören lösemi ve kanser çocuk hastalarının eğitimi için kullanılmak üzere Bir Dileğim Var Derneğine bağışlandı.

VELİLER HAZIRLADI, ÖĞRENCİLER SATTI

Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından yapılan sosyal sorumluluk projesine okulun velileri de destek oldu. Proje kapsamında okulda kurulan çeşitli stantlara, veliler evlerde yaptıkları yemekleri getirdi. Veliler ve okul yönetimi tarafından yapılan yiyecek ve içecekleri ise satmak öğrencilere kaldı. Öğrenciler yaptıkları satışlarla hem okulun sosyal sorumluluk projesine destek oluyor hem de yardımlaşma ve sosyalleşme ruhunu benimsiyor.

AYDEMİR,HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Özel Bilgili Kültür Okulları Genel Müdürü İsmail Aydemir etkinlikte yaptığı açıklamada, “Okullar sadece dört duvar içinde matematik, fen bilgisi ve diğer dersleri alabilecekleri bir yer değil. Biz çocuklarımıza hayatta neler olduğunu, nelerle karşılaşabileceklerini, farklı hayatlara nasıl dokunacaklarını öğretmeye çalışıyoruz. O etkinliklerden birisi de bu, artık dördüncü yılındayız. Bu yıl da Alper beyin kurduğu ‘Bir Dileğim Var’ derneğine yardımcı olacağız. Gelen değerli sanatçılarımıza da teşekkür ederiz. Emeği geçen tüm velilerimize, öğrencilerimize ve canla başla çalışan öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim”  dedi.

ÜNLÜ OYUNCULAR DESTEK VERDİ

Etkinlikte ‘Bir Dileğim Var’ adına dernek kurucusu Alper Türedi ve dernek yönetiminin yanı sıra oyuncular Emre Kızılırmak ve Ferhat Yılmaz'da Kış Şenliği'ne destek vermek amacıyla katıldı. ‘Bir Dileğim Var’ dernek kurucusu Alper Türedi, “4,5 yıldır yaşama tutunmaya çalışan çocukların dileklerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Daha önce 3 farklı derneğe bağış yapıldı. Bu sene elde edilen gelirin tamamı bizim derneğimize bağışlanacak. Geçen sene burada yaptığımız bir seminer sonrası okul yönetimi böyle bir karar almış. Bu destekleri için teşekkür ederiz” dedi. Nurşah KÖSEOĞLU


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.