- 05 Ocak 2019

Artvinliler, Kocaeli'de buluştu

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin organize ettiği programla Kocaeli'de yaşayan Artvinliler bir araya geldi. Antikkapı Restoran'da gerçekleşen Artvinliler Buluşması'nda bir araya gelen hemşehrilere Artvin için yapılan projeler anlatıldı.

mask

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin ev sahipliğinde, Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan Artvinlileri bir araya getirmek amacıyla düzenlenen Artvin Vizyonu’nun Kocaeli ayağı gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, protokol üyeleri selamlama konuşması yaptı. Kocaeli’de yaşayan Artvinlilerin hasret giderme fırsatı bulduğu toplantıda Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de görevde olduğu 5 yıllık süre boyunca yaptıklarını anlattı. Projelerle ilgili sinevizyon gösterimi yapılırken ayrıca 31 Mart seçimleri için yeniden aday olan Kocatepe’nin başkan seçilmesi dahilinde yapması gereken projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

YOĞUN KATILIM

Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen Artvin Vizyonu adlı programının Kocaeli buluşmasına  Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışlalı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, Kocaeli’de bulunan Artvin dernek başkanlarıyla çok sayıda Artvinli vatandaş katılım gösterdi.

"SİYASİ BİR TOPLANTI DEĞİL"

Programın açılış konuşmasında Dernekler Tertip Komisyonu Başkanı Nuri Almaz, “Bu program Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin isteğiyle gerçekleştirildi. Programı yaparken, kaç kişi gelir diye düşünmüştük ama baktık ki binlerce kişi gelecek durumda. Katılımı ancak bu kadar sınırlı tutabildik. Bu siyasi bir toplantı değildir. Bu çalışma Artvin’de yaşamayan ama başka şehirlerde ikamet eden vatandaşların bir araya gelmesi amacıyla düzenlenmiştir. Amaç, Artvin’deki projelerin tanıtılmasıdır. Bu etkinlik az kişiyle yapılabilecek bir etkinlik değildir” ifadelerine yer verdi.

"ARTVİN’LE BAĞIMIZI KOPARAMAYIZ"

Konuşmasının devamında Almaz, “Biz Kocaeli’deki Artvinliler olarak mutluluk duyuyoruz ancak bu bizim için bir ayrımcılık değildir. Bizim için her insan aynı değerde. Bir insanın değeri topluma katkısıyla ölçülebilir. Biz Kocaeli’de yaşayan Artvinliler olarak yaklaşık 150 yıldır Kocaeli toplumuna katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Kocaeli’de Artvinli dediğiniz zaman inanılmaz sevgi ve saygı vardır. Önümüzde yaklaşık 3 ay sonra yerel seçimler var. Bizler, Kocaeli’de ikamet ediyor olsak da Artvin’den bağımızı koparamayız. Artvin Belediye Başkanımızın seçim çalışmaları yerine Kocaeli’deki hemşerilerine Artvin’deki projeleri anlatmak için gelmesi bizler için çok değerli” diye belirtti.

"GIPTA EDİYORUM"

Almaz’ın ardından kürsüye çıkan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Kocaeli’deki Artvinliler olarak her zaman Mehmet Kocatepe başkanımızın yanındayız. Bugün siyasi bir toplantı yapıyoruz. Belediye başkanımızı desteklemek için buradayız. Mehmet kardeşimize oy verin demek zorundayız. İşin gerçeği bu. Mehmet Kocatepe ve İsrafil Kışlalı, Artvin için önemli değerlerdir. Kendilerinin yaptığı projeye her zaman gıpta ederek bakmışımdır. En çalışkan, en dürüst, en gayretli yöneticilerin hemşerilerimiz olmasından dolayı mutluluğumu ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

"ARTVİN’E DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Baran’ın ardından kürsüye çıkan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Mozaik kırılabilir bu yüzden Kocaeli Türkiye’nin mozaiği değil ebrulisidir. Biz burada sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşıyoruz. Bu yaşantımızla tüm Türkiye’ye örnek oluyoruz. Artvinliler olarak bizler Kocaeli’ye katma değer sağlıyor, önemli sorumluluklar üstleniyoruz. Bunun sonucunda Kocaeli büyüyor, gelişiyor. Bunu yaparken ata, dede topraklarımızı unutmayacağız. Bu anlayış içerisinde Mehmet Başkanımıza her zaman destek oluyoruz. Mehmet Başkan ve ekibi, Artvin’in gelişmesi için her zaman çalıştı. Keza Sayın Kışlalı da Artvin’in gelişmesi için her zaman çalıştı. Bizler, Artvin’imize destek vermeye her zaman devam edeceğiz. Mehmet Başkan Artvin’e 5 senede sınıf atlattı” diye konuştu.

"İKİSİNE DE AŞIĞIZ"

Ellibeş’in ardından söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Ata toprağımızda beş yılda yapılanları meslektaşı olarak çok merak ediyorum. Biz Kocaeli’ye ilk gelenlerdeniz ama Artvin’i, kültürümüzü hiçbir zaman bırakmadık. Doğduğumuz, iş yaptığımız Kocaeli’ye de aynı oranda aşığız ve hizmet ediyoruz. Zaten bütün Artvinliler de tek vatan, tek bayrak, tek millet diyerek ülkesine, şehrine hizmet eder. Buranın siyasi bir toplantı olmadığı doğrudur. Ama böyle toplantılarda hemşerilik devreye girer ve herkes oy kullandığı sandıkta gereğini yapar. Herkes hoşgörüsünü sandıkta gösterir” şeklinde konuştu.

"EĞİK COĞRAFYANIN DÜZGÜN İNSANLARI"

Üzülmez’in ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Eğik coğrafyamızın düzgün insanlarını selamlıyorum. Kocaeli, 80 vilayetin kültür karması bir yer. Kültür ebrulisi bir yer burası. Huzur içinde yaşadığımız bir yer Kocaeli. Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü sosyal ve kültür çalışmalarını yapıyoruz. Nüfus itibariyle kentimizde fazla olan hemşerilerimiz için fuarlar düzenliyoruz. Artvinli hemşerilerimiz, kentimizin sosyal ve kültürel alanında önemli rol oynuyorlar. Kocaeli sizlerle daha güzel. Sizlerle bir arada olmaktan mutluyuz” ifadelerini kullandı.

"HİZMET ETMEK ZORUNDAYIM"

Özak’ın ardından söz alan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışlalı, “Hepimizin ortak paydası Artvin. Artvin olunca bir araya gelmemek mümkün değil. STK olunca, farklı siyasi partilerden de olsanız aynı masa oturursunuz çünkü önemli olan memleket. Artvinlilerden hep güzel bahsedilir. Bu algıyı sizlerle daha ileriye taşıyacağız. Siyaset millete hizmet etmenin yoludur. Siz talip olursunuz, vatandaş sizi seçer. 7 yıl Artvin’i mecliste temsil ettim. Ben iktidar milletvekili olarak hizmet etmek zorundayım. Siyasetin toplumdaki yansıması  çok güzel oluyor. Mehmet kardeşimin hizmet aşkını bilseniz her türlü yanında olursunuz” diye belirtti.

"ARTVİN KAZANDI, ARTVİN KAZANIR"

Sözlerinin devamında Kışlalı, “Artvin’i daha yaşanabilir hale getirirsek tersine göçü başlatırız. Artvin’de şu an 83 tünel var. Şu an Artvin’de 63 km tünel var. bunlar güçlü iktidarların yapabileceği işler. Artvin’le havaalanı arası bir saate inecek. Mehmet Kocatepe’nin çıktığı yolda Allah yar ve yardımcısı olsun. Siz hizmet ederseniz, siz insanların gönüllerine girerseniz sandıkta size olan güvenlerini gösterirler. Mehmet Kocatepe böyle kazandı Artvin’de. Artvin kazandı. Artvin kazanır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

BİR ARADA OLMALIYIZ

Son olarak kürsüye çıkan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de görevde olduğu 5 yıllık süre boyunca yaptıklarını anlattı. Projelerle ilgili sinevizyon gösterimi yapılmasının ardından sözü alan Kocatepe, “Artvinliler olarak biraz horoz insanlarız. Hepimiz bir araya gelelim, konuşalım dedik. Burada duayen belediye başkanları var. Onlara şunları yaptık demek bizlere düşmez. Size bugün, 5 yılda Artvin’de neler yaptığımızı anlatmaya geldik. Siz Kocaeli’deyken cennette neler yaptığımızı görün istedik. Seçim bahane. O Allah’ın bileceği iş. Önemli olan muhabbetimiz, bir arada olmamız” şeklinde konuştu. Ekin EKEN


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hürriyet Adıgüzel - ARTVİN'İN SİYASİ YÜZKARASI

Artvin'de, cengiz inşaat altın arama gerekçesiyle Artvin ormanlarını yerle bir etmesine seyirci kalan, buna karşı çıkan halkın,emniyet kuvvetleri tarafından coplanmasına ve yerlerde sürüklenmesine seyirci kalan Artvin Belediye başkanı Artvin'in siyası yüz karasıdır. Bu nedenle, bu kişiye 10 tane oyum olsa bile bir tanesini vermem,

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 08 Ocak 12:58