- 13 Şubat 2019

Şarkıcı Altay, KAÇOD'ın yardım gecesinde sahne aldı

Çocukluk dönemi kanserleri için maddi manevi destek adına canla başla çalışan Kanser Çocuğumdan Uzak Dur Derneği'nin düzenlediği yardım gecesi dün akşam şarkıcı Altay'ın da sahnesiyle Tryp by Wyndham Otel'de gerçekleşti.

mask

Çocukluk dönemi kanserlerinde aktif olarak tedavi gören çocukların maddi, manevi ve sosyal açıdan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Kanser Çocuğumdan Uzak Dur Derneği (KAÇOD) Salı akşamı yardım gecesi düzenledi. Kanser tedavisi sırasında hasta ve yakınlarının zor olan yaşamlarını biraz daha kolay daha yaşanır hale getirmek için yola çıkan KAÇOD Başkanı Burcu Özkan, üç yıl önce oğlu Çınar'ı  5 buçuk yaşındayken kaybettikten sonra kendini kanserli çocuklara adamış. Bu yolda çalışmalar yürüten dernek, dün akşam Başiskele'deki Tryp by Wyndham Otel'de yardım gecesi düzenledi. Müzisyen Altay'ın katıldığı geceye Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. N. Zafer Cantürk,  Çocuk Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Çorapçıoğlu, Gökşin Terzi, Zeynep Cantürk, Zafer Cantürk, Uğur Demirsoy, Mehmet Azizoğlu, İlknur Babaoğlu, Özel Konak Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Berkan Aslan, Özel Cihan Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürü Gökhan Tanrıverdi, Halkla İlişkiler Müdürü Ceyda Söyle, Kurumsal İletişim Sorumlusu Seçkin Özer, Biz İzmit'iz grubu kurucusu Hüseyin Erol, dernek üyeleri ve çok sayıda hayırsever katıldı.

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Yardım gecesinde açılış konuşması yapan KAÇOD Başkanı Burcu Özkan, "KAÇOD daha çok yeni, minik adımlarla yürüyoruz. Hepiniz KAÇOD için çok değerlisiniz. Hastanemize çaktığımız en ufak bir çivide, duvarına sürdüğümüz bir boyada hepinizin katkısı var. İyi ki bizlerle oldunuz, biz annemle birlikte iki üç pijama toplayalım diye çıktığımız yolda sizlerin sayesinde yürümeye başladık. Sizlerle birlikte ayağa kalktık" ifadelerini kullandı.  Yeni bir projenin müjdesini veren Özkan, "Amacımıza ulaşmak için büyük projeler üstlenmeye devam ediyoruz. Bir sürprizimiz var. KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi için, çocuklarımız için yapacağımız yeni bir hastane projesi var. Bu proje için de yardımlarınızı bekliyoruz. Her şey çocuklarımız için" şeklinde konuştu.

BAĞIŞLAR ÇOCUKLARA HİZMET OLUYOR

Özkan'ın konuşmasının ardından söz alan KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, "Bu kadar değerli bağışseverin karşısında konuşmak oldukça heyecan verici. Bağış meselesi çok önemli. Bundan birkaç yıl önce katıldığım bir toplantıda Türkiye oldukça geride. Son dört yıl içerisinde dostlarımızın ve Burcu Hanım'ın yardımları dışında pek bağış alamadık hastanemize. Güven meselesinin de ülkemizde sorgulandığı bir dönemde böyle olması çok olağan. Burcu Hanım ile çok ciddi işler yaptık. Biz kamunun temsilcisiyiz ve gönlümüz dernekle birlikte atıyor. Biz kurumumuza yaptığı ve yapacağı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Bu yardımlar yavrularımıza hizmet olarak dönecek. Bu yolda Burcu Özkan ve arkadaşlarına başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

"SEVDİĞİNİZİ SÖYLEYİN"

Gecenin ilerleyen saatlerinde "Kalp Gözüm" isimli parçayla mikrofonu Altay aldı. Yardım gecesine katılan bağışseverlere keyifli saatler geçirmesini sağlayan Altay, en sevilen şarkılarını kanser hastası çocuklar için söyledi. Programın son şarkısı olarak "Seni Seviyorum" parçasını seslendiren Altay, "Bu şarkıyı sevgiliye söylediğimi düşünüyor olabilirsiniz. Ben 2000 senesinde kaybettiğim babam için söylüyorum bu parçayı. Ben ona hayattayken 'seni seviyorum' diyemedim. Kulağınıza küpe olsun isterim. Sizlerden ricam yanınızdakilere onları sevdiğinizi söyleyin" diye konuşarak salondakilere duygusal anlar yaşattı. Ekin EKEN


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.