- 06 Mart 2019

Ercüment Şahin’den gövde gösterisi

Meclis üyesi aday tanıtım programında konuşan Millet İttifakı Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, “Yola çıktığımızda ekibimiz küçüktü ama yolda yürümeye başladığımızda Kandıra’yı sevenler koalisyonu oluşturduk. Her siyasi görüşten insan var. 31 Mart akşamı zafer bizim olacak” dedi.

mask

Millet İttifakı’nın Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi adaylarını Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda kamuoyuna tanıttı. Yoğun katılımın gerçekleştiği tanıtım programında salona İYİ Parti ve CHP ve Türk bayrakları asıldı.

MİLLET İTTİFAKI TAM KADRO

Aday tanıtım programına İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP Milletvekili Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, CHP Kandıra İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, CHP Kandıra eski Belediye Başkanı Kenan Evin, CHP İzmit eski Belediye Başkanı Erol Köse, CHP Kandıra eski İlçe Başkanları Gülay Eyisabuncular, Muzaffer Yağız, Recep Şenol, ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren ve çok sayıda partili katıldı.

İSTİFA ETMEYEN TEK YÖNETİMİZ

Programda ilk olarak konuşan İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, “İYİ Parti’nin istifa etmeyen tek yönetimi için bir alkış istiyorum. Biz bir aileyiz. CHP’li arkadaşlarımız da bu ailemize kan oldu. CHP’li arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Altınay’ın ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Volkan Bulgurcu, “Bu seçimi kazanacağız ve belediye yönetimini halk için halkla birlikte yapacağız” dedi.

DEDELERİNİZE ŞÜKRAN BORCUM VAR

CHP İzmit eski Belediye Başkanı Erol Köse, “Sizlere, babalarınıza, dedelerinize şükran borcum var. Beni çağırdıklarında sevinerek buraya geldim. Bu borcu ödemek için Türkiye’nin en eski politikacısı olarak bir şeyler söylemem gerek diye buraya geldim. İttifakı sağladıkları için genel merkez düzeyindeki yetkililerin hepsine şükran borçluyuz” dedi.

CHP’YE KÜFÜRLERİ TAHAMMÜL EDEMİYORUM

Eskiden çekişmeler vardı şimdi birleşmeler var diyen Köse, “Rozetlere bir kenara bırakarak hepiniz bu ittifakın etrafında toplanmaya mecburuz. Türkiye’yi karabasan bastı. CHP’ye her gün yapılan küfürlere tahammül edemiyorum. Ekonomik siyaset tarafını kenara bırakın bu üsluba millet layık olmadığı için birlikte olmaya mecburuz” şeklinde konuştu.

DOKTORUMUZU DA KAZANDIRMALIYIZ

31 Mart’tan sonra daha büyük karabasan geliyor diyen Köse, “Sadece Ercüment’i kazandık yetti demek olmaz, doktorumuzu da kazandırmalıyız. Bu birlikteliği sürdürürseniz hakkımı helal ederim. İnsanların iş bulmasını istiyorum, köylülerin, çiftçilerin kazanmasını istiyorum, işçilerin asgari ücretle zorluk içinde geçinmesini istemiyorum” dedi.

ANDIMIZ OKUTMAK İSTEMEYEN İTTİFAK

Köse’nin ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Millet İttifakı, Türkiye’de Kocaeli’de kolay kurulmadı. Bu birlikteliği sağlayan tüm partili kardeşlerime teşekkür ediyorum. Diğer ilçelerdeki sıkıntılar giderildi ama burada hiçbir zaman sıkıntı olmadı. Cumhur İttifakı mensuplarına sadece Andımızın okullarda neden okunmasını istemediklerini sorun” dedi.

BAŞKANLIK HAYIRLI OLSUN

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “İttifak bu milletin özlemiyle doğdu. Bizler sadece aracılık yaptık, bu millet bu iş birliğini istedi. Kandıra Belediye Başkanlığı öncelikle Ercüment Şahin’e hayırlı olsun. Sizler verdiği o güzel enerji Ercüment Şahin’e yansımış. Bugün ötelenmiş bir yapı oluşturuldu. Bir partinin genel başkanı Cumhurbaşkanı olduğunda maalesef böyle ikilemler oluyor” dedi.

İKTİDARIN KULAĞINI ÇEKMELİSİNİZ

Fikri Işık’ın Kandıra- İzmit yolu hakkında Kandılaralılara mahcubuz sözlerine değinen Yıldız, “Eski bakan biz Kandıra yolundan dolayı mahcubuz demiş. Her seçim döneminde mahcubuz diyorlar ama onlarca insanın ölmesine izin veriyorlar. Bu iktidarın kulağını artık çekmenizi istiyoruz. Kulaklarını çekmeden bu iş olmayacak” diye konuştu.

ANKETLERDE BAŞA BAŞ GİDİYORUZ

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Milletvekilliği adaylığım döneminde Kandıra’ya verdiğim sözü hala unutmadım. Buraya 5 yıldızlı 5 tane otel yakışır dedim, hala daha aynı şekilde düşünüyorum. Burayı nadide bir yer yapmaya söz veriyorum. Kandıra’da tarım çok önemli. Öncelikli projemiz büyükşehir destekli seralar kurmak. Seralar sadece Kocaeli’yi değil tüm Türkiye’yi besleyecek. Yaptığımız son anketlerde rakibimizle başa baş devam ediyoruz. Ercüment Şahin ile birlikte hem Kandıra’yı hem büyükşehiri birlikte yürüteceğiz” dedi.

HEP SUÇLANIYORUZ

Kaman’ın ardından konuşan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, “Ben Kandıralıyım, Kandıra’nın milletvekiliyim. Kandıra benim için çok özel, heyecanla geliyorum. Televizyonlarda görüyorsunuz, onlara oy vermeyenler hep kötüleniyor. Onlara göre ülkede hiçbir problem yok. Toplumun sorununu konuşamıyoruz. Köylülerin, emeklinin, işsizin sorunlarını konuşamıyoruz, hep suçlanıyoruz” dedi.

BURADA TERÖRİST YOK

Tarhan, “Kimse partisini terk etmesin, partisinin rozetini aslanlar gibi yakasında taşısın ama gençlerin, annelerin, emekçilerin, çocuklarımızın geleceği için birbirinize sarılın, başka gidilecek bir ülke yok. Biz bu ülkeyi, bayrağı, Cumhuriyeti seviyoruz. Onun için buradayız. Bu salondaki herkes vatanını seviyor, burada terörist yok. Büyükşehirde Kaman’a Kandıra’da Şahin’e sahip çıkalım” diye konuştu.

BEKA PROBLEMİ YARATAN KENDİSİ

CHP Milletvekili Haydar Akar, “Türkiye’de birçok problem var. 2002’de iktidara geldikleri her problem durduğu gibi üstüne de bir sürü problem eklemiş. Tutturmuşlar Türkiye’de beka problemi var. Ercüment Şahin Kandıra’yı Serdar Kaman Büyükşehir Belediyesi’ni kazandığı zaman ne gibi bir beka sorunu olabilir çok merak ediyorum. Türkiye’de beka problemi varsa problemi yaratan kendisidir” dedi.

KARAOSMANOĞLU BENİ ARIYOR

Akar, “15 yıl boyunca övünecek tek bir projeleri yok. Bundan sonra İbrahim Karaosmnoğlu ne ile övünecek? İhalelerle övünecek. Benim zorumla bir tramvay yaptı, onunla övünecek. Onlar atıp tutuyor da İbrahim Karaosmanoğlu beni arıyor mecliste metroyu sor, metroyu konuş diyor. Bizler konuşup baskı yapınca anca bir şeyler yapmaya çalışıyorlar yoksa hizmet etmeye niyetleri yok. Bunlardan büyükşehiri kurtarmalıyız” şeklinde konuştu.

KARAOSMANOĞLU VE YALANCI BAKAN

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, “Bu zamana kadar yaptıkları tek bir şeyi övdüm. Biz hiçbir kurumda yandaşlarımızı zengin edemedik ama bunlar bu işi çok güzel yapıyor. Bu konuda onları övüyorum. Kandıra’da ciddi arazi rantı elde ettiler. Karaosmanoğlu ve o yalancı bakanlarına söylüyorum haram yoldan elde edilen hiçbir paranın hayrını görmeyeceksiniz ve biz de bunu göreceğiz” dedi.

BÜTÜN ADAYLARININ FETÖ BAĞLANTISI VAR

Ülkede beka sorunu yok sadece yönetenlerin zeka meselesi var diyen Türkkan, “Birinin tırnağı acıdığında gönlü acıyan insanlarız. Bizim aramızda PKK’lı, FETÖ’cü, terörist yok. Bunların bütün adaylarına bakın iddia ediyorum ki bütün adaylarının FETÖ ile birlikte Pensilvanya’da fotoğrafları var ya da PKK ile bir ilişkileri var” şeklinde konuştu.

31 MART AKŞAMI ZAFER BİZİM

Türkkan’ın ardından son olarak söz alan Millet İttifakı’nın Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin ise, “Beni 20 yıl aradan sonra tekrar bağrına bastıkları için tüm Kandıralılara teşekkür ediyorum. Kandıra’da gitmedik köy, çalmadık kapı bırakmadık. Yola çıktığımızda ekibimiz küçüktü ama yolda yürümeye başladık ve Kandıra’yı sevenler koalisyonu oluşturduk. Her siyasi görüşten insan var. 31 Mart akşamı zafer bizim olacak” dedi.

İMAR SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Gönlüm ve kapım açık olacak, siyasi parti ayrımı yapmadan herkesi seveceğim ve insanları insan olduğu için seveceğim en büyük icraatım bu diyen Şahin, “İnsanlar geçmişte Ercüment Şahin’in nasıl belediye yönettiğini çok iyi biliyor. Kapımız açık olacak. Halkın içinde olacağım” dedi. Kandıra’nın en büyük probleminin imar olduğunu söyleyen Şahin, “Kandıra’nın bir türlü çözülemeyen imar sorununu çözeceklerini belirtti.

KAMPÜS OLUŞTURACAĞIZ

Şahin, “Kandıra- İzmit yolu bir türlü bitmiyor. Ölüm yolu olarak adı çıktı artık bu yolu düzelteceğiz. İlk üniversite Ercüment Şahin tarafından açıldı. O dönemde yurtlar açıldı, kafeler açıldı Kandıra’da hareketlilik olmuştu. Kandıra’da kampüs oluşturacağız, öğrenci sayısını arttıracağız. Kandıra esnafı siftah yapmadan dükkan kapatmayacak. Kandıra’da çevreye duyarlı olacağız. Modern bir şekilde Hayvan Pazarı kuracağız. Kandıra’ya güzel bir hal kuracağız, üretimi destekleyeceğiz” dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz