- 09 Mart 2019

Gürfidan yeniden başkan

İzmit Sanayi Sitesi’nde düzenlenen ve 2 adayın yarıştığı olağan kongrede 216 oy alan mevcut başkan Muzaffer Gürfidan yeniden başkan seçildi. Gergin geçen kongrede zaman zaman tartışmalar yaşandı.

mask

İzmit Sanayi Sitesi’nde düzenlenen olağan kongrede mevcut başkan Muzaffer Gürfidan yeniden başlan seçildi. 860 üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede mevcut başkan Muzaffer Gürfidan ile DEM-AL firmasının sahibi Kemal Çiçek başkanlık için yarıştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan kongrenin başkanlığını Mehmet Başol yaptı. Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren mevcut başkan Muzaffer Gürfidan hayata geçirdikleri çalışmaları sunum eşliğinde üyelere anlatarak, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. MİA Projesi devam ediyor. Orada da birçok yer var. Biz sitemizi en iyi şekilde korumaya aldık. Bizim dikkatli olmamız lazım” dedi.

Aidatlara zam yapıldı

Mali yapıya dair bilgiler veren Gürfidan, “200 adet büyük tip dükkanımız var. Bu dükkanların aidatlarını 160 liradan 200 liraya çıkaracağız. Biz bu dükkanlardan 40 bin lira gelir elde ediyoruz. 257 adet küçük tip onların aidatını 60 lira yapıyoruz. 120 bin 44 lira kooperatifimizin aidat geliri var. Büfelerden 11 bin 900 lira gelirimiz var. Çay ocaklarından 10 bin lira gelirimiz var. Üçüncü bloktan 70 bin alıyoruz. Bankalardan 60 bin lira alıyoruz. Personel giderimiz 260 bin TL’dir” dedi.

Dilekçelere cevap verilmedi

Gürfidan’ın ardından söz alan Kemal Çiçek, “Biz yönetim çalışmıyor demiyoruz. 20 yıla yakın süredir görevde olan yönetime bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Rahatsız birçok arkadaşımla sohbet ettim. Esnaf arkadaşlarımız birçok sıkıntı olduğunu söyledi. Yönetim dilekçelerimize verdiği cevaplarla sanayinin nasıl zarar ettiğini ifade etmiş oldu. Ben dilekçeleri arkadaşlarımla paylaşımla sonra istediğim dilekçelere cevap vermedi. Yönetim 13 dilekçeme cevap vermedi” dedi.

İZAYDAŞ’a 50 bin TL fazla para veriyoruz

Çiçek, “Sanayimizin gelir kaynakları gayet zengin. Yeter ki bunu kullanabilecek zeki bir yönetim olsun. Şeffaf bir yönetim anlayışının sözünü veriyoruz. Bizim yeni yönetim olarak yapmayı planladığımız projeler gerçek projelerdir. Finans projelerimiz var. Akaryakıt istasyonu ve İş Merkezi yapmak istiyoruz. Sanayi atıklarını özel firmalara verelim diyoruz. 4 senedir söylüyoruz her sene İZAYDAŞ’a 50 bin lira fazla para veriyoruz. Pompa istasyonlarına gerekli çalışmaları yapıp su basmalarının önüne geçeceğiz. Altyapı sorunları yaşıyoruz” dedi.

Projelerini anlattı

Kemal Çiçek, “Işıklandırma sistemleri sıkıntılı. Aydınlatma sistemlerinin çoğu çalışmıyor. Sanayimize 4’üncü bir çıkış kapısı yapacağız. Sanayi içi trafiği rahatlatacağız. Kamelyalar yaparak esnafımızın dinleneceği alanlar yapacağız. Kocaeli Üniversitesi ile ortak proje yaparak çatılarımıza güneş panelleri sistemi kurduracağız. Yönetim tarafından toplanan paraların yetmediği söyleniyor. Aidat almama gibi bir seçenek var. Yönetim bunu kabul ediyor. Sanayi kaynakları ihlal edilerek kötü yönetiliyor. Ben sizlerin hakkını savunuyorum. Sanayimizi atıl durumdan kar getiren duruma getirmemiz lazım” dedi.

Öğren de gel

Çiçek’in ardından yeniden söz alan Gürfidan, “Led ışık takacağız diyor. Bilmiyor ki bunu SEDAŞ ödüyor. Pompalarımıza yağmur suyu gelmiyor kardeşim. Eğer bu arkadaşın dedikleri olursa sanayi kendiğiliğinden gidecek. Bir şeyi öğren de gel. Diğer sanayi sitelerine sorun bakalım aydınlatma paralarını kim veriyor. Burada fotoğrafını çekip sosyal medyaya atıyor. Kardeşim bunu SEDAŞ değiştiriyor. 600 tane lamba var burada. Sen pompa istasyonuna hiç girdin mi bugüne kadar. Bir kere gelip baktın mı?” dedi.

Senin aklın bizim işlerimize ermez

Gürfidan, “Lütfen rica ediyorum ben insanları karalamıyorum. Ben çalmıyorum kardeşim hesap meydanda. Biz sizden para istiyorsak, buranın emlak vergisi kaç para öğrendin mi? Karşınızdakini suçlamayın. Senin aklına gelmeyecek şeyler yapıyoruz biz. 3 Katlı otopark projesi yaptık biz. Yürüyüş Yolu’nda yer sahipleri MİA yüzünden beni dövmeye kalktı. Bu seçimden sonra bazı değişiklikler olacak. 700 tane dilekçe verdik Büyükşehir’e. Senin bunlardan haberin var mı Kemal bey. Senin aklın bizim işlerimize ermez” dedi.

Söz verme tartışması

Gürfidan’ın konuşmasının ardından Kemal Çiçek de başkana cevap vermek istedi. Divan başkanı Mehmet Başol, “Divanı sen mi yöneteceksin, ben mi yöneteceğim” dedi ve Kemal Çiçek’e söz vermedi. Bunun üzerine Kemal Çiçek, taraftarları 5 dakikada olsa Kemal Çiçek’e söz verilmesi gerektiğini ifade etti. Bu konu üzerinde kısa bir tartışma yaşandı. Ardından başka bir gündem maddesinde söz alan Kemal Çiçek, “Ben size hiçbir zaman çalıyor demedim. Siz bana çamur atıyorsunuz. Bunu size yakıştıramadım” dedi. Ardından başkan Muzaffer Gürfidan Kemal Çiçek’in konuşmasına müdahale etmek istedi. Gürfidan’ın kürsüye müdahalede bulunmasına sinirlenen bir üye, “Başkan ben 10 senedir seni sokakta görmedim” dedi. Üyeye yanıt veren Gürfidan, “Ben görünmez adamım sen beni göremezsin” dedi.

Gürfidan’a yumruk gösterdi

Yaşanan tartışmanın ardından Yahya Dursun adlı üye başkana tepki gösterdi. Yahya Dursun, başkan Muzaffer Gürfidan’ın yanına giderek, “Ben dükkanıma su basınca senin yakana yapışmadım mı?” diye sordu. Başkan Yahya Dursun’a, “Ne zaman yakama yapıştın kardeşim yalan söyleme” dedi. Bu cevaba sinirlenen Dursun, “Yalan söyleme bir tane koyarım görürsün yalanı” dedi. Ardından üyeler araya girerek öfkeli üyeyi uzaklaştırdı. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 860 kişinin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 248 üye oy kullandı. Kullanılan 248 oyun 216’sını alan mevcut başkan Muzaffer Gürfidan yola devam ederken rakibi Kemal Çiçek 31 oy alabildi. Kongrede 1 tanede boş oy kullanıldı. Genel kurulda 7 kişilik yönetim ve 3 kişilik denetim kurulu seçildi. Nuri AKÇAHARMAN

İŞTE MUZAFFER GÜRFİDAN’IN YÖNETİMİ

Muzaffer Gürfidan, Sadi Akçelik, Sıddık Yıldırım, Selçuk Çakır, Mehmet İlter, Selçuk Bülent Aygüün, Ender Sarıca

DENETİM

Selami Kırcı, Adnan Uçar, Hayati Temegün

İŞTE KEMAL ÇİÇEK’İN YÖNETİMİ

Kemal Çiçek, Bülent Çakır, Şaban Kahraman, Zafer Korkmaz, Mehmet Kocal, Zeki Ofluoğlu, Mehmet Coşar.

DENETİM

Bülent Ergüney, Ramazan Özkul, Osman Acar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz