- 09 Mart 2019

Sibel Gönül: Bu kalabalığı ilk kez gördüm

Cumhur İttifakı’nın İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün Yürüyüş Yolu kenarında bulunan Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşti.

mask

Cumhur İttifakı’nın İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün Yürüyüş Yolu kenarındaki Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla açıldı. Programa Yazıcı’nın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Milletvekili Fikri Işık, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Cumhur İttifakı’nın İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve çok sayıda partili katıldı.

ANCAK SİBEL HANIMI TEBRİK ETMEYE GELİRSİNİZ”

Programda ilk olarak konuşan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Seçim irtibat büromuzun açılışına hoş geldiniz. Cumhur İttifakının bağını koparmak için çalışanlar yine hüsrana uğrayacaklardır. Cumhur İttifakı ne yaparlarsa yapsınlar birliğimizi bozamayacaklar. Siz Türkiye düşmanlarıyla berabersiniz.” dedi. Geçtiğimiz gün Belsa’ya ziyaret ederek kadın personele çiçek takdim eden Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklenen Güney, “Belsa’ya ancak başkanımız Sibel Gönül hanımı tebrik etmeye gelirsiniz. Belediye işi Gönül işidir” dedi.

SİBEL HANIMLA YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ”

Güney’in ardından söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “10 yıl geldi geçti. İzmit’in emanetine gözümüz gibi baktık. Bu süre içerisinde sizlerin takdirleriyle bu görevi 2009’da aldık ve 5 belediyeyi birleştirerek İzmit’i bugünlere getirdik. Birçok güzel çalışmalara imza attık. Türkiye’ye örnek projeler yaptık. Sibel Gönül hanımla yeni bir AK Parti belediyeciliği sayfası açacağız” diye konuştu.

SİYASİ BASKIN YAPTILAR”

CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik eleştirilerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Hukukçu olan ama hukuka uymayan bir aday var. Devlet hukuksuzluğu düzeltmek isterken sepetlere çıkıyor engel oluyor. Siz göreve gelirseniz kim bilir neler yaparsınız. Daha dün İzmit Belediyesi’ne 20-30 kişiyle hücum eder gibi gelerek Kadınlar Günü’nü kutlayacağız diyerek siyasi baskın yaptılar. Görevlileri tehdit ettiler. İşlerimizi aksattılar” dedi.

BİZ YAPARIZ ONLAR SEYREDER”

Doğan’ın ardından konuşan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “2004’te İzmit Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi haline geldi. Batmış bir belediyeyi devraldık ve bunlar tarafından batmış belediyelerin çalışanlarına ödemelerini yaptık. 2 ay sonra bu belediyeyi yönetemedik derler. Büyükşehir olmadan büyük hizmet olmaz. Biz yaparız onlar seyrederler. Önümüzdeki dönemde Sibel hanımla birlikte tarih yazmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EKONOMİ SIKINTILI OLABİLİR”

Büyükakın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Karaosmanoğlu, “Durmak yok yola devam. İzmit’e yakışan budur. 15 yıldır olduğu gibi yine AK Parti belediyeciliğini yenileyerek devam ettirmek bize yakışır. Lafla belediyecilikle olmaz. Bize baba diyorlar baba. Biz birlikte oldukça her şeyin en güzeli bize gelecek. Ekonomi bazen saldırılardan dolayı sıkıntılı olabilir. Hizmetlerin en güzelini biz yapacağız. CHP’nin büyükşehirde adayı yok. Adayları olmayanlar ekip olarak ne yapabilirler. 31 Mart’a kadar çalışıp Cumhurbaşkanımıza müjdemizi vereceğiz” dedi.

İZMİT BİTMİŞ HAYIRLI OLSUN”

Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Uzun yıllardır siyaset yapan bir biriyim hiç böyle SKM açılışı görmedim. İzmit bitmiş hayırlı olsun. Bunu herkes 31 Mart’ta sandıkları patlattığımızda görecektir. Zillet İttifakı’nın yanında olan HDP mi kazanacak? Cumhur İttifakı’nın yanında olan MHP mi kazanacak herkes görecek. Biz İzmit çocuğuyuz. Burada doğduk. Siz bizim yanımızda mısınız?” dedi. Ünlü’nün ardından konuşan AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Bu coşku gösteriyor ki 31 Mart akşamı zaferi elde edeceğiz. Bu coşku devam edecek. Cumhur İttifakı olarak birlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ”

Eryarsoy’un ardından kürsüye gelen Cumhur İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Milletin terazisine her zaman güvendik ve inandık. Biz demokrasi dedik. Onun için hiçbir zaman milletle olan gönül bağımızı koparmadık. Yolumuzu milletin yolu olarak bildik. Bu seçimlerin İzmit için, millet için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Klasik belediyeciliğin ötesinde bir şey söylüyoruz. Ne söylüyoruz, samimiyet, tevazuyla ve gayretle gönül belediyeciliği diyoruz. Bir insanı sevindirmedikten sonra yaptığımız hizmetler tam olmuş olmaz. O zaman gönül belediyeciliği yapacağız. Vatandaşın yanında olacağız” dedi.

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

“Biz bayrağı aldığımız yerden daha yukarılara taşımak zorundayız” diyen Gönül, “İzmit’i gelecek vizyonuna taşımak bizim sorumluluğumuzda. Sen kazan İzmit diyoruz. Bunu boşuna demiyoruz. İstiyoruz ki İzmit’in gönlü olsun. Bir gönül gelir, bin gönül olur. Onlar bunu anlayamazlar. Bu şehri birlikte yöneteceğiz. Şeffaf olacağız, kardeş olacağız. Bu şehre gıpta ile bakılacak. Reçete ve tedavi belli. O zaman ilaç istiyoruz. Yetki veriyor musunuz? Adil ve eşit olarak her bir mahallemize hizmet götüreceğiz. Herkesin başkanı olacağım. Kimseyi kırmayacağım bu da size Sibel Gönül sözü olsun” diye konuştu.

14 SEÇİMDEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK”

Sibel Gönül’ün ardından konuşan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir. Bu muhteşem tablo 31 Mart akşamının müjdecisidir. Sizlerin desteğiyle bugüne kadar girdiğimiz 14 seçimden de yüzümüzün akıyla çıktık. İnanıyorum ki 31 Mart’ta da Rabbim yüzümüzü güldürecek. 2004’te siz İzmit’i alamazsınız, hele Saraybahçe’yi asla alamazdınız diyorlardı. Ne oldu öyle bir çalıştık ki sandıklar açıldığında CHP davul zurna çaldı. Şişelerin kapakları açıldı. Ama diğer sandıklar açılınca CHP’nin önünde kimse kalmadı. AK Parti’de olup da CHP’de olmayan neydi? inanmış güçlü teşkilattı. Onlar birbirlerini yerken biz gece gündüz çalıştık” dedi.

AKTÖRLERİMİZ DEĞİŞİR, ANLAYIŞIMIZ DEĞİŞMEZ”

“2014’te en güçlü aktörlerini aday olarak öne sürdüler. Ne oldu 7 bin 500 farkla seçimi aldık” diyen Işık konuşmasında, “Şimdi diyorlar ki CHP önde. Bu tabloya bakıp da İzmit’te CHP önde diyenin insafına şaşarım. Bende ilk defa böylesine güçlü bir topluluk görüyorum. AK Parti’nin anlayışı devamlılık içerisinde değişimdir. Aktörlerimiz değişir ama anlayışımız değişmez. Bizim görevimiz en güzel hizmeti yapmak. Bugün dünden daha güçlüyüz. Artık AK Parti teşkilatının yanında MHP teşkilatları var” ifadelerini kullandı.

FELEKLERİ ŞAŞACAK”

Fikri Işık sözlerini, “Seçimde büyük bir oy farkıyla İzmit’te Sibel hanımı seçmek istiyoruz. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Bizim arkadaşımız MHP. CHP’nin arkadaşı kim. Bir kişi arkadaşının adını söylemekten utanır mı? Bu HDP niye aday çıkarmadı İzmit’te? CHP seçmeni bunlara öyle bir cevap verecek ki bunların felekleri şaşacak. Her bir oy bizim için önemlidir. Sibel hanıma ve Tahir beye güveniyoruz. Biz tüm gücümüzle kalan sürede çalışacağız ve Allah’ın izniyle sandıklar açıldığında zafer bizim olacak. Bu muhteşem tablo için sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sonlandırdı.

İZMİT MUHTEŞEMSİNİZ”

AK Parti Milletvekili Fikri Işık’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Kocaeli, İzmit muhteşemsiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletirim. Demokrasi önemli yönetim biçimidir. Sizlerin bu görüntüsü en güzel demokrasi görüntüsünü veriyor. Yetkiyi millet verir, hesabı millet sorar. Hesabı millet sandıkta sorar. Kime millet yetki verir? Siz referansı olmayan birine yetki verir misiniz? Biz hukukumuzun çiğnenmesine asla müsaade etmeyiz. Sabırla bekleriz. Yetki verdiklerimiz iyi iş yapmışsa tekrar göreve getiririz” dedi.

BU KALABALIĞI İLK DEFA GÖRDÜM”

“AK Parti kadrolarına bu millet boşuna yetki vermedi. Biz dertli kadrolarız. Bizim bir duruşumuz var” diyen Yazıcı sözlerini, “AK Parti’nin rotasını sizler oluşturdunuz. Hak üstündür hep buna inandık. Haksızlık hiçbir zaman kalıcı olamaz. Planlamada vatandaşın istediklerine önem verdik. Bu kadar coşkulu bir kalabalığı ilk defa Kocaeli’de gördüm. Laf üretmekle milletin takdirini kazanacaklarını sananlar bizim kazanımlarımızı küçük düşürmeye çalışıyorlar. Türkiye liderini bulmuştur. O liderin ismi Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadeleriyle sürdürdü.

İTTİFAKA GÜÇ VERMEYE KARARLI MIYIZ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Biz darbe önlemişiz darbe. Cumhur İttifakı o gece kuruldu. 7 ağustos’ta Yenikapı’da taçlandı. Türkiye’de 150 yıldır tartışma konusu olan sistemi mecliste değiştirmeyi başardık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini getirdik. Bu anayasa değişikliği çerçevesinde ilk seçimi 24 Haziranda gerçekleştirdik. Cumhur İttifakı milletin ittifakını Kocaeli’de inşa ettiniz. 31 Mart günü hep birlikte sandığa giderek armudun sapı, üzümün çöpü demeden ittifaka güç vermeye kararlı mıyız? Biz çok iş yaptık” diyerek sözlerini sonlandırdı. Selin BECER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz