Kandıralı kadınlar Bursa’ya hayran kaldı

ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kandıralı kadınları Bursa’ya götürdü… Atatürk’ün zeybek oynadığı salonda yemek yiyen kadınlar, öğleden sonra Bursa’nın tarihi yerlerini gezdi.

mask

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kandıra Şube Başkanı Eczacı Sevim Deren’in adı Kandıra’da iyilik meleği olarak konuşuluyor… Bir dönem uğraştığı siyasetten uzak duran ve kendisini insana adayan Sevim Hanım, ilçedeki kadınları Bursa, İstanbul ve Edirne’ye götürüyor, oraların tarihi yerlerini gezdiriyor… Çocukları İzmit’e getirip, lunaparkta eğlenmelerini sağlıyor, çocukların sevinçlerine ortak oluyor… Ayrıca okullara Atatürk köşeleri yaparak, herkesin takdirini alıyor…

BURSA GEZİSİ

Sevim Hanım, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle, yine güzel bir organizasyona imza attı. Sevim Hanım, Kandıralı kadınları Bursa’ya geziye götürdü… Bursa gezisi önce Tophane’den başladı. Öğle yemeği Çelik Palas Otel’de Mustafa Kemal Atatürk’ün efe oynadığı salonda yendi.  Kandıralı kadınlar, öğle yemeğinden sonra dernek başkanı Sevim Deren önderliğinde Bursa’yı gezdi. Kadınlar, Uluumay Müzesi’ni ve Muradiye Medresesini gezdi. Buradaki tarihi yerleri görme imkanı buldu.

"ÇOK DUYGULANDIM"

ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, Kandıralı kadınları Bursa’ya götürerek, onların gönüllerini fethetti. Bursa’da çok güzel bir gün geçirdiklerini söyleyen Deren, “Çok duygusal bir geziydi. Hele Atatürk’ün efe oynadığı salonda olmak, insanı farklı duygulara yönlendiriyor. Bize cumhuriyeti emanet eden Atatürk’ün önünde saygı ile eğiliyorum. Ben insanları seviyorum, kadınlarımızı görmedikleri yerlere götürmek, onların o heyecanına tanıklık etmek, tarif edilemez bir duygu” dedi.

KARANFİL DAĞITTI

Kandıralı kadınlar, öğle yemeğini Çelik Palas Otel’de yedi… Yemekten sonra otelin yetkilileri, Kandıralı kadınlara birer karanfil hediye ederek, onların günlerini kutladı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Kandıralı kadınlar, Bursa’nın tarihi yerlerini gezdi… Güzel bir gün geçiren Kandıralı kadınlar, bu organizasyonu düzenleyen ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren’e teşekkür etti. Mesut AKBULUT


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Vatandaş - Kandıra 19 yüzyıldan kalma bir ilçe görümünde eski Türk filimleri rahatlıkla çevrilebilir hal böyle olunca hanımlarında bursaya hayran kalmaları normal.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mart 11:35