- 14 Mart 2019

Kentin ‘Doruktakiler’i ödüllerini törenle aldı

Gazetemiz tarafından her yıl geleneksel olarak tekrarlanan Doruktakiler organizasyonunun 2018 yılı değerlendirmelerinin ödül töreni önceki akşam Wellborn Otel’de geçekleştirildi. Törende 21 kategoride başarılı bulunan kişi ve kurumlara ödülleri verildi

mask

45’inci kuruluş yıldönümü kutlamaya hazırlanan Kocaeli Gazetesi’nin her yıl geleneksel olarak tekrarladığı Doruktakiler değerlendirmelerinin 2018 yılı ödül töreni önceki akşam Wellborn Luxury Otel’de düzenlendi. Etkinlikte 21 ayrı branşta 2018 yılının en başarılı bulunan isim ve kuruluşları ödüllendirildi. Gerçekleşen gece öncesinde davetliler, kokteylde ağırlandı. Kokteylin ardından 21 kategoride büyük jüri tarafından belirlenen kişi ve kurumlara ödülleri törenle takdim edildi.

PROTOKOL AKIN ETTİ

Ödül törenine katılanlar arasında Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı ve Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım, DP İzmit Belediye Başkan Adayı İsmail Yazgan, CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, İYİ Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Kocaeli Kahveciler Odası Erdoğan Göçer, Biz İzmitiz Grubu Kurucusu Hüseyin Erol, İzmit Kent Merkezi Derneği Başkanı Murat Öztürk, Kocaeli Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, KYÖD Başkanı Didem Turan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Kültür ve Turizm Uzmanı Adnan Zanburkan, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Zeki Hamşioğlu, Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, CHP’nin önemli isimlerinden Turan Dumlu, işadamı Sami Pekdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

“MİLLETE DORUKTAKİLER LAZIM”

Berkan Arslan’ın sunuculuğunu yaptığı programın açılışında konuşan Kocaeli Gazetecilik AŞ Genel Müdürü Erkan Ünal, “1991 yılında başlattığımız Doruktakiler etkinliğimiz ilk günkü heyecanımızla devam ediyor. Bu zamana kadar çok sayıda insan törende ödüllerini aldı. Bizim çok sevdiğimiz milli bir sporumuz var, o da moral bozmak… Birisi yeni, farklı bir şey yaptığında, başarılar elde ettiğinde negatif cümleler başlıyor. Moral bozmak olan milli sporumuzu biz moral vermek olarak değiştirmek istiyoruz. Bu millete moral, cesaret, gülümsemek ve sımsıkı sarılmak lazım. Pozitif örnekler lazım, dürüstlük ve ezber bozan insan lazım. Çünkü bu millete Doruktakiler lazım” dedi. Selin BECER

2018 YILININ DORUKTAKİLERİ

YILIN SANATÇISI

İsmail MENEKŞE

Yağlı-Sulu Boya Sanatçısı

YILIN İŞ İNSANI

Tamer PATIR

Çayırova Süt Ürünleri

YILIN GİRİŞİMCİSİ

Senem GÖKTAŞ

Büyük Sekiz AŞ

YILIN SANAYİ ŞİRKETİ

DURULSAN

Recep DURUL

YILIN YATIRIMI

ONKO KOÇSEL İLAÇ

İrfan KOÇ

YILIN MARKASI

MONTEL

Orhun TURFANDA

YILIN PROFESYONEL YÖNETİCİSİ

Hakan YALNIZ

Pirelli Fabrika Direktörü

YILIN ÇEVRECİSİ

Akademik Odalar Birliği

YILIN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Kültür Okulları

İsmail AYDEMİR

YILIN EĞİTİMCİSİ

Ferhat YÜKSEL

Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili

YILIN BİLİM İNSANI

Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ

GTÜ Öğretim Üyesi

YILIN MUHTARI

Rabia ŞENTÜRK

Gölcük Topçular Mahallesi

YILIN ESNAFI

Dayıcım Hamburger

Öner ÇITAK

YILIN SAĞLIKÇISI

Doç. Dr. Hasan TERZİ

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

YILIN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ

Kocaeli Anneler Derneği

Hande KAYA

YILIN BÜROKRATI

Ersin EMİROĞLU

İzmit Kaymakamı

YILIN HAYIRSEVERİ

Ertekin AKBULAK

ERG DESIGN LTD. ŞTİ.

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

Zeyyat PARMAN

Çocuk Doktoru

2/21
mask

YILIN BİLİM İNSANI

CHP Milletvekili Haydar Akar, ‘Yılın Bilim İnsanı’ kategorisinde ödül alan Gebze Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mahmut Durmuş’a plaketini verdi.

3/21
mask

YILIN BÜROKRATI

Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, ‘Yılın Bürokratı’ seçilen ve plaketini takdim ettiği İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nu kutladı ve başarılarının devamını diledi.

4/21
mask

YILIN ÇEVRECİSİ

‘Yılın Çevrecisi’ kategorisinde ödül alan Akademik Odalar Birliği’nin dönem sözcüsü Didem Turan ile Tabip Odası Başkanı Zeki Hamşioğlu'na plaketini, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel takdim etti.

5/21
mask

YILIN SANAYİ ŞİRKETİ

‘Yılın Sanayi Şirketi’ kategorisinde ödül alma başarısı gösteren Recep Durul’a plaketini Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk takdim etti.

6/21
mask

YILIN EĞİTİMCİSİ

‘Yılın Eğitimcisi’ seçilme başarısı gösteren Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Ferhat Yüksel’e plaketini, CHP Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in elinden aldı.

7/21
mask

YILIN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ kategorisinde ödül alan Kültür Okulları’nın genel müdürü İsmail Aydemir’e plaketini sundu.

8/21
mask

YILIN ESNAFI

Kentin bir markası olan ve Doruktakiler 2018’de ‘Yılın Esnafı’ seçilen Dayıcım Hamburger firmasının sahibi ‘Yılın Esnafı’ kategorisinde ödül alan Öner Çıtak, plaketini İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun elinden aldı.

9/21
mask

YILIN GİRİŞİMCİSİ

‘Yılın Girişimcisi’ seçilme başarısı gösteren Senem Göktaş, plaketini İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun elinden aldı.

10/21
mask

YILIN PROFESYONEL YÖNETİCİSİ

‘Yılın Profesyonel Yöneticisi’ kategorisinde ödül alan Prometeon Pirelli Fabrika Direktörü Hakan Yalnız'a plaketini, milletvekili Haydar Akar sundu.

11/21
mask

YILIN HAYIRSEVERİ

Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, ‘Yılın Hayırseveri’ kategorisinde ödül kazanan Ertekin Akbulak’a plaketini takdim etti.

12/21
mask

YILIN İŞ İNSANI

‘Yılın İş İnsanı’ kategorisinde ödüle layık görülen Tamer Patır’a plaketini Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz verdi.

13/21
mask

YILIN MARKASI

KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, ‘Yılın Markası’ seçilen MONTEL Mobilya firmasının sahibi Orhun Turfanda’ya plaketini verdi.

14/21
mask

YILIN MUHTARI

Oylamada ‘Yılın Muhtarı’ seçilen Gölcük Topçular Mahallesi Muhtarı Rabia Şentürk’e plaketini KOTO Başkanı Necmi Bulut takdim etti.

15/21
mask

YILIN YATIRIMI

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ‘Yılın Yatırımı’ dalında ödül alan Onko İlaç firmasının sahibi İrfan Koç ve Tuğçe Koç’a plaketini takdim etti.

16/21
mask

YILIN SAĞLIKÇISI

‘Yılın Sağlıkçısı’ seçilen Doç. Dr. Hasan Terzi’ye plaketini Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan takdim etti.

17/21
mask

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi olan ve uzun yıllardır kentimizde çocuk doktorluğu yaparken mesleğini bırakan Zeyyat Parman, plaketini Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan’ın elinden aldı.

20/21
mask

YILIN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ

‘Yılın Sivil Toplum Örgütü’ kategorisinde ödül alan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya ile yönetim kurulu üyeleri; Aysun Türkkal, Özlem Çetindağ, Feyza Çetinkaya, Evrim Sarıkaya, Seda Hapeloğlu ve Serap Korkmaz’a plaketini, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney takdim etti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz