- 21 Mart 2019

Millet İttifakı liderleri Kocaeli'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit’te ortak mitingde on binlerce vatandaşa seslendi. CHP’lideri büyükşehir belediye başkanı Serdar Kaman’a güvenimiz tam derken İYİ Parti lideri Akşener ise “31 Mart’ta Kocaeli’den başlayarak bu haram ve zulüm anlayışına bir kulak çekeceksiniz” dedi.

mask

CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ilimize gelerek coşkulu bir miting gerçekleştirdi. Milli İrade Meydanı’nda ortak gerçekleştirilen mitingde on binlerce Kocaeliliye seslenenMillet İttifakı’nın Genel Başkanları, yerel seçimlerde belediye başkan adayları için destek istedi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Vatandaşlar saatler öncesinden miting alanına akın etmeye başladı. Alanın giriş ve çıkışlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Alanda toplamda bin 200 polis mensubu görevlendirildi. Polis ekipleri alanının girişinde oluşturulan arama noktalarında vatandaşları didik didik aradı. Vatandaşların yanındaki kalem, çakmak, bozuk paralar toplandı. Polisler alana girecek olan vatandaşları tek tek arayarak içeriye alındı.Alanda 30 bin su ve 30 bin bayrak dağıtıldı.

ANDIMIZ OKUNDU

Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin genel başkanlarının gerçekleştirdiği ortak miting öncesi binlerce vatandaş erken saatlerden itibaren alana akın etti. Alana gelen on binlerce vatandaş mitinge saatler kala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i marşlar, sloganlar ve şarkılar eşliğinde bekledi.Alanın çevresinde parti bayrakları ile süsleme yapılırken, Mustafa Kemal Atatürk, Türk bayrağı,CHP ve İYİ Parti genel başkanları Kılıçdaroğlu ve Akşener’ in dev pankartı asıldı. Miting öncesinde vatandaşlar tarafından Andımız okundu.

MİLLET İTTİFAKI MİTİNGE AKIN ETTİ

Yoğun katılımın olduğu mitinge CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Milletvekilleri Tahsin Tarhan, Haydar Akar, CHPMilletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Millet İttifakı’nın ilçe belediye başkan adayları, CHP ve İYİ Parti’nin ilçe başkanları, yöneticileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

31 MART’TA MİLLET İTTİFAKI KAZANACAK

Ortak gerçekleşen mitingde ilk olarak konuşanMillet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Bu ne güzel manzara, bu ne büyük coşku. Buradan çok güzel görünüyorsunuz. Bu onurlu görevi bana verdiğiniz için genel başkanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Görev bana verildikten sonra Kocaeli’yi karış karış gezdik. Tüm sorunları tespit ettik ve çözüm önerilerimizi anlattık. 31 Mart akşamı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız. 31 Mart akşamı İYİ’ler kazanacak, halk kazanacak, Millet İtifakı kazanacak, millet kazanacak. Seçime 10 gün var. 10 çok uzun bir zaman. Daha ulaşmamız gereken vatandaşlarımız var. 31 Mart gecesi son oy sayılıncaya kadar benimle birlikte çalışmaya hazır mısınız?” dedi.

DEMOKRASİ BAHARINI GETİRECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün Nevruz. Nevruz Bayramı’nız kutlu olsun. Bu ülkeye hep birlikte demokrasi baharını getirmek için hep birlikte gönül birliği içinde mücadele vereceğiz. Çocuklarımız, işsizlerimiz, esnafımız için mücadelede edeceğiz. Demokrasi baharını sizlerle birlikte getirmeye kararlıyız. İYİ Parti ile bir işbirliğimiz var. Biz büyükşehir adayımıza güveniyoruz. O önündeki bütün engelleri kaldırmak için mücadele edecek. O mücadele adamıdır” dedi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖVGÜ

Kılıçdaroğlu, “Kocaeli’nin tarihinde Leyla Atakan vardır. Leyla Atakan’ı hiç kimse unutmasın. Yiğit bir kadındı. Erol Köse, toplu konuta imza atan bir başkandı. O da başarılarıyla gönlümüzde taht kurdu. Sefa Sirmen, büyük hizmetleri oldu. Büyük mağduriyetler yaşadı.  Sefa Sirmen, Kocaeli’nin onuru ve gururu. Hikmet Erenkaya, bayrağı ileri taşımak için mücadele eden bir başkanımızdı. Şimdi hep birlikte Doktor Serdar Kaman’ı seçeceğiz. Onu Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacağız” dedi.

MUTFAKTA YANGIN VAR

Kocaeli’nin bütün dertlerini biliyoruz diyen Kılıçdaroğlu, “Bizler memlekette huzur, bereket istiyoruz. Kavgadan uzak bayrağımızın altında huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bir seçim yapıyoruz. Seçimde muhtar, belediye meclis üyesi belediye başkanı seçeceğiz. Sanki yalın kılıç savaşa gidiyoruz. Kavgadan, gerilimden medet umuyorlar. Neden kavga? Mutfaktaki yangını vatandaş görmesin diye. Ne dersen de vatandaşın mutfağında yangın var. İşsizlik 7 milyona ulaştı, çiftçinin ne durumda olduğunu biliyorum. Koskoca Türkiye’yi üretimden kopardılar” şeklinde konuştu.

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN ÖYLE OY KULLANIN

Onlara oy vermeyen herkes terörist, insanları ötekileştiriyorlar diyen Kılıçdaroğlu, “Bu anlayışı reddediyoruz ve kınıyoruz. Bu gerçekleri bilerek sandığa gideceksiniz. Bu gerçekleri hafızanızın kenarında tutun ve öyle oy kullanın. Vatandaşı soğana muhtaç ettiler. Adına yoksulluk kuyruğu demiyorlar da varlık kuyruğu diyorlar. Türkiye hangi gerekçe ile bu duruma düştü? Diye sordu.

AK PARTİ’YE OY VEREN SEÇMENE SESLENDİ

AK Parti’ye oy vermiş vatandaşıma sesleniyorum diyen Kılıçdaroğlu, “Benim düşünme zamanım, benim doğruları söyleme zamanım. Senin de düşünme zamanın. Sen de elini vicdanına koy. Ne oluyor bu memleketin hali diye sor. Senden vergi istediler verdin. Fabrikaları sattılar evet dedin. Aldıkları bu parayı nereye harcadılar diye sor. 17 yılın sonunda bütün paralar harcandı ve vatandaş soğan, patates kuyruğunda. Bu gidiş doğru bir gidiş değil. İşsizlik sorunu var. Sarayda oturanların işsizlik sorunu var mı?” açıklamalarında bulundu.

ÜLKÜCÜLERE SESLENDİ

Kılıçdaroğlu, “Ben bu ülkede bütün baskılara rağmen demokrasiyi güçlendireceğim. Oyumu İYİ Partili bir belediye başkanı varsa İYİ Parti’ye, CHP’li belediye başkan adayı varsa CHP’ye, Saadet Partisi’nin adayı varsa Saadet Partiliye vereceğim deyin. Medyanın tüm çarpıtmalarına rağmen halk demokrasi mesajı verdi diyeceğiz. Ülkücü kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bizim 6 okumuzdan birisi Milliyetçiliktir. Milliyetçilik, vatanseverliktir. Milliyetçilik, herkesi kucaklamaktır. Milliyetçilik, Süleyman Şah türbesini kendi topraklarından kaçıran siyasilere karşı mücadele etmektir. Sizlere güveniyorum ve inanıyorum. Ülkücülüğün de Milliyetçiliğin de ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ülkücü arkadaşlarım, silah tank fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekene izin vermeyin” dedi.

BERABER DEMOKRASİ DERSİ VERECEĞİZ

Kılıçdaroğlu, “Beraber demokrasi destanı vermeliyiz. Beraber iyi olacağız. Mart’ın sonunda bahar gelecek. Baharda güzel bir Türkiye için, huzurlu bir Türkiye için beraber dostlukla mücadele edeceğiz. EYT’liler sizin sorunlarınızı biliyorum. Sizin sorunlarınız ile ilgili kanun teklifi verdik ama AK Parti ve MHP’liler itiraz etti. Eğer onlara bir tek oyunuz giderse iki elim yakanızda olacak” dedi.

DOĞDUĞUM ŞEHRE HOŞGELDİNİZ

Kılıçdaroğlu’nun ardından konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, “ Sayın Kılıçdaroğlu, doğduğum şehre hoşgeldiniz. Evliya Çelebi’nin Seyahatname ’sinde yazdığı, havası latif, suyu leziz, insanı mulis İzmit hoşgeldiniz. Bugün Nevruz Bayramı. Ateş yakıp, demir dağları erittiğimiz gün. Bugün aynı zamanda yeni günün başlangıcı. Herkese kutlu ve bereketli olsun” dedi.

KENDİ ŞEHRİMDE BENİ SUÇLADI

Akşener, “Malum arkadaş kendi şehrimde beni suçladı. Beni 250 milyon TL ile mahkemeye verdi, sayınKılıçdaroğlu’na da idam düştü. Gençlerin umutsuzluğu, İzmit’in, Kocaeli’nin içinde yaşadığı o umutsuzluk ortamına nasıl tavır koyacağımızı, gençler eliyle sizlerle paylaşmak istedim. Malum arkadaş geldi, attı, tuttu ve gitti. Ben çiftçiye, domates yetiştiricisine terörist, CHP seçmenine, İYİ Parti seçmenine, Saadet Partisi, Demokrat Partisi seçmenine terörist dediğini söyledim çok kızdı” dedi.

CUMHURBAŞKANININ TERÖRİST DEDİĞİ KOCAELİLİ KARDEŞLERİM

Bana 250 milyon TL’lik dava açtı. Bakın burada “Sen konuş Meral abla biz öderiz” yazılı pankart asılmış. Ben İzmit’i biliyorum bize fazla gelir. Doğduğum şehirde 250 milyon TL size de fazla gelir. Ne yapayım söyleyeyim mi? E hadi söyleyeyim, Cumhurbaşkanının terörist dediği Kocaelili kardeşlerim nasılsınız iyi misiniz? Hadi bir 250 milyon daha taktık. Utanmadan bize PKK’lı, terörist dedi. Bu arkadaş hep bunu yapıyor. 2015’de Devlet Bahçeli’yi PKK’lı ilan etti bu seçimde bizi PKK’lı ilan etti” dedi.

SANKİ ERDOĞAN KOCAELİ VE İZMİT ADAYI

Ben Ömer Gürel’in kızı, Sıtkı Akşener’in geliniyim. Ben, Nihat Gürer’in kız kardeşiyim. Ben İzmitliyim, İzmit’te doğdum. Vatandaş bu defa bu düşmanca, bu zehirli dili reddediyor. Bunlar mutfaktaki yangın için yapılıyor. Tencere her iktidarı sallar. Tencere, yerel seçimde sayın Erdoğan’ın iktidarını sallıyor. Çok ilçeye gittim yahu bir yerde de resmin olmasın. Sanırsın Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir adayı, sanırsın Erdoğan, İzmit belediye başkan adayı. En küçük ilçede dahi Sayın Erdoğan’ın ismi var. Tarzan zorda, zorda, onun için bunlar” şeklinde konuştu.

13-0 VERDİNİZ AMA NE OLDU?

Akşener, “Eyy Kocaeli, değerli Kocaeli. 13-0 belediye verdiniz. 15 yıldır yönetiyorlar. Teleferik yapıldı mı? Çocuklarınıza istihdam yaratıldı mı? Zenginleştiniz mi? Malınız değerlendi mi? Bulvar yapıldı mı? Sadece alt ve üst geçit, birkaç yol ondan sonra eyvallah. Fabrikalar satıldı, yenisi yapılmadı. Sanayiden çıkartılan Kocaeli, buna karşılık betona boğuldu. Evleri değer kazanmayan İzmitli, siftah yapmadan dükkan kapatan kardeşlerim ne oldu? Tam 15 yıl yönettiler. 13 -0 verdiniz ama çocuklarınız işsiz kalmaya devam etti” dedi.

KOCAELİ BU HALE DÜŞMEK ZORUNDA MIYDI?

Ne istedilerse verdiniz diyen Akşener, “Bu üniversitede emeği olan bir hocayım ben. Kocaeli Üniversitesi’nin kuruluşunda harcı olan biriyim. Önceden burs komisyonu kurardık. Bugün bir çay içmek için gittim,bir anne geldi. Kocası işsiz kalmış, kendisi temizliğe gidiyor. Oğlum için burs bulur musunuz Meral hanım dedi. Kocaeli bu hale düşmek zorunda mıydı? Sanayi şehri olan Kocaeli’ de gençleri işsiz kalmak zorunda mıydı? Artık gereğini yapacaksınız” dedi.

KOCAELİ’DEN BAŞLAYARAK KULAK ÇEKECEKSİNİZ

Akşener, “31 Mart’ta Kocaeli’den başlayarak bu haram ve zulüm anlayışına bir kulak çekmesi yapacaksınız. Sayın Erdoğan hep içinizden çıktım geldim diye iddia ediyor. Sayın Erdoğan, size ihanet etti. 500 milyon dolarlık uçaklara binerken size ihanet etti. Çocuklarınız, kocalarınız işsizken size ihanet etti. İzmit’in evini malını, mülkünü değersizleştirerek ihanet etti. Aranızdan çıkıp gitti kibir abidesi oldu” açıklamalarında bulundu.

120 BİN KİŞİ GELDİ DEMİŞ YALANIN UCU KAÇMIŞ

Mağdur olma padişahım, senden büyük Allah var diyen Akşener, “Kocaeliler, İzmitliler 31 Mart’ta o kulağıçekeceksiniz. Buraya gelmiş 120 bin kişi mitinge katıldı demiş. 9 dönüm ile 11 dönüm arasında fark var. Yalanın ipinin ucunun kaçtığı görülüyor.31 Mart’ta inşallah Martın sonu bahar olacak ve inşallah Kocaeli ve Türkiye iyi olacak” dedi.

BÜYÜKŞEHİRDE KAMAN’I İZMİT’TE HÜRRİYET’İ SEÇECEKSİNİZ

Kocaeli’de büyükşehirde Serdar Kaman’ı seçeceksiniz İzmit merkezde rahmetli Leyla Ablanın izinden giden Fatma Kaplan Hürriyet kızımı seçeceksiniz ve kulağını çekeceksiniz diyen Akşener, “Belediye başkan adaylarımıza sesleniyorum ve onlar adına sizlere söz veriyorum.Belediye başkanlarımız israf yapmayacaklar. Çalmayacaklar, çaldırmayacaklar. Yandaş kayırmayacaklar. Hakkın ve haklının yanında olacaklar. Demokrasiye uygun bir tutum içinde olacaklar” dedi.

KOCAELİSPOR TARAFTARI O KULAĞI KOPARMALI

Akşener’e Kocaelispor atkısı vermek isteyen bir vatandaşa seslenen Akşener, “ Kocaelispor atkım benim boynumda var. Biz Kocaelispor için elimizden geleni yaptık. Nerede Sefa başkanımız. Kocaelispor taraftarı başlı başına o kulağı çekmeli. O kulağı haşırt diye koparmalı artık” ifadelerini kullandı. Akşener konuşmasının sonunda ise, “Ben milyonlarca demiyorum ama memleketim, Kılıçdaroğlu’nun karşısında beni onure etti. Bu meydanı şenlendirdiniz sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Selin BECER/ EKİN EKEN


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Erkan Sayanoğlu - Kocaeli kararını vermiş.Millet ittifakı hayırlı olsun.

Yanıtla . 3Beğen 22 Mart 00:00
01

Babacan - Şehir halkına ızdırap vermeden yapılan miting ne yol kapandı ne trafik sıkıştı RTE geldi tek açık yol D100 Ordu'da trafik ilerlemiyor herkes şehir dışından gelmiş

Yanıtla . 16Beğen 21 Mart 17:02
02

r a m b o - @Babacan 01 nolu yoruma cevabı: eee o kadar kalabalığa yermi dayanır maaşallah benim reisime bee

Yanıtla . 2Beğen 21 Mart 18:11