- 28 Nisan 2019

ATİK’in 10. Yılında görkemli kutlama

Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği 10’uncu yılını görkemli bir gala ile kutladı. Katılımın yoğun olduğu galada Özgül Eraltın ve Seferad konseri ile katılımcılar müzik şöleni yaşadı.

mask

2007 yılında kurulan ve kısa adı ATİK olan Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği 10. yılını görkemli bir gala ile kutladı. Başiskele sahillinde bulunan Wellborn Otelde düzenlenen geceye AKPi Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kayakamı Ersin Emiroğlu, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, Dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Kocaeli Atılımcı İş Adamları Derneği Başkanı Yasin Akyol yaptığı selamlama konuşmasında, “Atik ismi Tükçe’de gelecek anlamında gelen Ati kelimesinden esinlenerek kurulmuş 10 yıllık bir dernektir. ATİK 10 yılda topluma yaralı olduğunu göstermiştir. ATİK, bir araya gelmesi zor gözüken grupların ortak paydada buluşabileceği bir ortam oluşturmuştur” dedi.

ATİK örnek bir STK’dır

Akyol, “ATİK ülke ve şehir ekonomisine katkı sağlamaktan onur duymaktadır. ATİK, samimiyet odaklı vizyonu ile geleceği yönelik hedefler belirlemiştir. ATİK, yaşadığı kentin sorunlarını bilen ve bu sorunlara çözüm üretebilen iç ve dış piyasaya hakim üyeleriyle geleceğe hazırdır. Teknolojiye önem veren derneğimizin aynı zamanda mobil teknoloji ATİK Yazılımı ile örnek bir STK olarak devam edecek ve geleceğe yönelecektir. Şu anda inşaat çalışması devam eden tüm amaçlı yapısı ile yeni dernek binası hem üyelerine hem de ziyaretçilere hizmet edecektir. ATİK fikir sahibi olan üniversite gençlerine sağlıklı ortam sağlayacaktır. ATİK hedeflerine sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir” dedi.

Kocaeli’de önemi projelerin hayata geçirilmesine öncülük edecek

Yasin Akyol’un ardından konuşan Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, “Atılımcı İş Adamları Derneği, bizim ortak platformlarda çalıştığımız bir derneğimizdir. Yasin Bey aynı zamanda Kocaeli Ticaret Odamızın üyesidir. Bugün de 10’uncu yıl galasını yapmak aile ortamında için toplandık. Odamız adına nice 10 yıllar diliyorum” dedi. Ardından söz alan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, “Sanırım İzmit’in öncü ve genç iş adamları olarak ticaret odasına hazırlık yapan girişimciler olarak bir vizyon ve yol haritası hazırlamıştır. İnşallah sanayinin başkenti olan Kocaeli’de önemi projelerin hayata geçirilmesine öncülük edecek. 10. Yılda yolunuz açık olsun. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Desteğimizi vereceğiz

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sayın Başkanımız Yasin Bey Konuşmasında kentin sorunlarını bilen ve bu sorunların bilincinde sahip olduklarını söyledi. Bu Çok önemli bir cümle. Ekonominin darda olduğu ve krizin kapımızda olduğu bir dönemde böyle bir konuşmayı yapmanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu bilinç çok önemli. Bizlere ve kentimize değer katacak alanlarda desteğimizi vereceğiz. Bu anlamda yolunuz açık olsun. Nice 10 yıllar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Farklı görüşteki arkadaşların aynı masada oturmaları çok önemli

Son olarak söz alan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Herhalde dünyanın bu kadar hızlı döndüğü bir dönem olmadı. Yıkıcı yaratıcılık denilen ve geçişe ait birçok şeyi yıkıp atan ve 10 yıl öncesinde bir değeri olmayan şeylerin olmazsa olmaz olduğu bir dönemde yaşıyoruz. İnternet örneğinde olduğu gibi. 20 yıl 30 yıl sonra da bize makul şeyler yok olacak. Bu anlamda çok hızlı bir dönemdeyiz. Bu sürece hazır olmak her bireyin yapabileceği bir iş değil. Geleceğe hazır olabilmek için güç birliği yapabilmek lazım. Bu anlamda ben ATİK’i önemsiyorum. Zaman zaman farklı görüşteki arkadaşların bir araya gelip aynı masada oturmaları ve şehir için kafa yormaları çok önemli. ATİK bu anlamda şehrin örnek kuruluşlarından biri. Her zaman yanınızda olacağımızı bildirerek nice 10 yıllar diliyorum” dedi. Protokol konuşmalarının ardından devam eden programda davetliler Özgül Eraltın ve Seferad konseri ile müzik şöleni yaşadı. Saat 24.00’a kadar devam eden galada davetliler gönüllerince eğlendi. Nuri AKÇAHARMAN


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.