- 02 Mayıs 2019

Şehit Özcan Kan Fen Lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Eğitimdeki kalitesiyle diğer okullara fark atan Şehit Özcan Kan Fen Lisesi öğrencileri, okulda açtıkları fuarda TUBİTAK seviyesindeki projelerini sergiliyor. Şehit Özcan Kan Fen Lisesi öğretmen ve idarecileri, okul içerisinde sağlanan destek sayesinde öğrencilerini bilim insanı olarak yetiştirmeye devam ediyor.

mask

Kocaeli’de 4 yıldır 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılarak proje ve eğitim kalitesiyle örnek gösterilen Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, öğrencilerine sonsuz destek sağlıyor. Öğrencilerin resim, müzik, bilim, kodlama gibi alanlarda kendini geliştirebilmesi için açılan atölyelerden kütüphane, etüt merkezi ve sosyal aktivitelerine kadar bir yuva konforu sunan okul binasıyla da liseler arasında gözde olmaya devam ediyor.

BÜYÜLEYEN PROJELER

Araştırma, raporlama, tasarlama ve sunum kısmında öğretmenlerin desteğiyle öğrenciler tarafından üretilen birbirinden faydalı projeler okulda sergileniyor. Başka okullardan ziyaretçi dahi kabul eden fuar görenleri şaşkına uğratıyor. Biyonik el, topraksız tarım, toprak analizi yapan cihaz, ağırlığı enerjiye çeviren sistem, meyvelerin çürümesinin engellenmesi, fotosentezle biyodizel üretimi gibi projeler, 10-11’inci sınıf öğrencileri tarafından ziyaretçilere tanıtılıyor. Öte yandan sanatla ilgilenen öğrencilerin eserlerinin de yer aldığı Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, öğrencilerine sunduğu destek sayesinde ortaya çıkan başarılarla adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

“ÖĞRENCİLERİMİZ GURURUMUZ”

Öğrencilerinin başarısıyla gururlanan okul müdürü Ali Paşa Naiboğlu, “Bu projeler bizim başarımız, öğrencilerimiz gurur kaynağımız. Öğrencilerimiz için her şeyi yapmayı istiyor, daha fazlasını yapacağımızın da sözünü veriyoruz. Bizim hedefimiz bilim insanı yetiştirmek” diyerek düşüncelerini ifade etti. Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, okul içerisinde bulunan kodlama sınıfı, müzik ve resim atölyeleri, serası, etüt odaları, Kocaeli Üniversitesi protokolüne bağlı laboratuvarlarıyla öğrencilerini geleceğe dört dörtlük hazırlıyor. Ekin EKEN


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.