- 26 May 2019 - 11:32 G: 27 May 2019 - 11:35

Yeniden Refah’tan coşkulu iftar programı

Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan liderliğinde kurulan ve İl Başakanlığı’nı kentimizin köklü siyasetçilerinden Mehmet Aras’ın üstlendiği Yeniden Refah Partisi, il ve ilçe teşkilatlarını iftar programında bir araya getirdi

mask

Dönemin Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın liderliğinde yeni bir oluşuma giden ve teşkilatlarını kuvvetlendirmeye devam eden Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı iftar programı düzenledi. Antik Kapı’da gerçekleştirilen iftar programına başta Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan olmak üzere, YRP İl Başkanı Mehmet Aras, YRP Genel Başkan Yardımcıları Zafer Emanetoğlu, Yücel Mollaismailoğlu, YRP Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Bolu İl Başkanı Nurettin Aytar, Yalova İl Başkanı Mustafa Berber, Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk, YRP İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya, Genel Merkez Gençlik Kolları Yöneticileri, İl ,ilçe gençlik ve kadın kolları teşkilatları ile çok sayıda davetli katıldı.

‘İLK SEÇİMDE PARLEMENTODAYIZ’

İftar programının açılış konuşması için kürsüye çıkan ve davetlilere teşekkür eden YRP İl Başkanı Mehmet Aras, Yeniden Refah Partisi’nin emin adımlarla iktidar yolculuğuna devam ettiğini söyleyerken, başta Genel Başkan Fatih Erbakan olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra iftar hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan başkan Aras,” Bugün gerçekten çok yoğun bir kalabalık var. Beklediğimizin çok üstünde bir sayı ile karşılaştık. Bu da Yeniden Refah Partisi’ne olan ilginin göstergesidir. Bursa’dan, Eskişehir’den, Düzce’den il başkanlarımız, gençlerimiz, kadın kardeşlerimiz misafirimiz oldular. Bizleri mutlu ettiler. Yeniden Refah Partisi emin adımlarla yoluna devam ediyor. Ben bu rüzgarla ilk seçimde parlementodayız diyorum” ifadelerini kullandı.

“MEHMET BAŞKAN YORULMUYOR”

Vatandaşların orucunu açıp, namaz kılmasından sonra sloganlar eşliğinde kürsüye gelen YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, hem gündem hakkında hem de YRP Kocaeli İl Başkanlığı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Mehmet Aras’ın yaşına rağmen yorulmadan koşmaya devam ettiğini söyleyen Genel Başkan Erbakan, “Öncelikle herkesin Ramazan’ın tebrik ediyor, yaklaşan Kadir gecemizi ve bayramımızı şimdiden kutluyorum. Umarım bu bayram, ezilenlerin, sömürülenlerin, mazlumların kurtuluşa ve zafere erdiği bayram olur. Allah, Kocaelimiz’de, ülkemizde ve İslam aleminde nice zaferler, nice bayramlar nasip etsin inşallah. Her şeyden önce bu iftarın bu programın hazırlanmasında emeği geçen isimsiz kahramanlarımıza hususi teşekkürlerimizi iletiyorum. Her şeyden önce değerli il başkanımız Mehmet Aras beye, ilerleyen yaşına rağmen, ben zaten 40 yıldır koşuyorum, bundan sonra koşamam demeden, koşmasından, bu dava için son gücüne kadar emek harcamasından dolayı teşekkür ediyorum. Allah ondan, hepimizden razı olsun” diye konuştu.

“SİYONİZMİ TÜRKİYE’DEN SİLECEĞİZ”

Türk milletinin hem iktidardan hem de muhaleffen şikayetçi olduğunu söyleyen Erbakan, “Milletimiz hem muhalefetten hem de iktidarda şikayetçi. Muhalefet, kendi iktidar olmak için değil, iktidara kaybettirmek için çabalıyor. Ve bu muhalefetin sırtını dayadığı bir yayın organı var, sahibi Rubert Murdoch. Bu adam siyonizmin başı. Bu adamın meyda organı Yeniden Refah Partisi’ni tek satır haber yapmıyor, neden? Çünkü, Yeniden Refah Partisi siyonizmin baş düşmanıdır, mazlumların sesidir. Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın bir sözü vardır, “Fanilan gözüküyor” diye, bunların fanilası gözüküyor, neden? Yaşadığı dönemde Türkiye’nin ve dünyanın sayılı insanlarından olan Necmettin Erbakan hocamızı tek satır yazmayan bu gazeteciler, neden şimdi muhalefeti güzelliyor, işte fanilanız bu yüzden gözüküyor. İnşallah Yeniden Refah Partisi iktidar olduğunda, bu topraklardan siyonizmi bir daha geri gelmemek üzere sileceğiz” şeklinde konuştu.

“İKTİDAR İYİ ŞEYLER YAPTI AMA…”

İktidarın geldiği günden bu yana olumlu işler de yaptığını söyleyen Genel Başkan Fatih Erbakan, bunların yanında ekonomide ciddi olumsuzlukların yaşandığını da söyledi. Hastanelerde sıra bitti ama, iş bulmak için sıralar oluştu diyen Erbakan, “Evet, iktidar geldiği günden bu yana olumlu işler de yapmıştır. Mesela devletin her kademesinde bizim gibi alnı secdeye varan insanlar var, ama bununla beraber ekonomide de ciddi olumsuzluklar yaşandı. Hastaneler iyi konuma geldi ama insanlar aç, işssiz. Bugün Türkiye’nin yüzde 40’ının aldığı ücret hayatını idame ettirmeye yetmiyor, köyden erzak gelmese vatandaşımız aç kalacak. Sorunların çözümü bizde, Necmettin Erbakan hocamızın yolunda yerli ve milli ekonomiyi inşa edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“PARAYI İNŞAATA YATIRMAYIN”

Türk ekonomisinde yaşanan sıkıntıların temel nedenlerinden birinin, yatırımların çoğunun inşaat alanına olmasından kaynaklandığını belirten Erbakan, iktidara geldikleri vakit geri dönüşümü olmayan değil, ileriye dönük ve uzun vadede Türk ekonomisini krizden kurtarıp, ileriye taşıyacak; üretim, sanayi, Ar-Ge ve inovasyon alanlarına yatırım yapacağız. Biz iktidarımızda borç ile kaynak üretmeyeceğiz, borç ile kaynak üretilmez. Necmettin Erbakan hocamızın izinde yerli ve milli ekonomiyi inşa edeceğiz, bizim iktidarımızda devlet vatandaşın veya özel sektörün içinde babayiğit aramayacak, devlet önce kendi  babayiğit olacak, kendi güven verecek. Hepinizi selamlıyor, Yeniden Refah Partisi iktidarın görüşmek üzere diyorum” dedi. Barış Yahya ÇİNÇİN

2/19
mask

İftar başlamadan önce bir teşekkür konuşması gerçekleştiren YRP İl Başkanı Mehmet Aras, tüm katılımcılara hoş geldiniz dedi.

3/19
mask

İftardan önce edilen dulara herkes amin diyerek eşlik etti. Genel Başkan Erbakan ve İl Başkanı Aras ellerini amin demek için beraber kaldırdı.

4/19
mask

Fatih Özgür, Recep Ak, Abdulkadir Özay, Hakkı Özay, Recep Aylan ve Birhan Özdemir beraber oruç açtı.

5/19
mask

YRP Dilovası’ndan il yöneticisi Kenan Kocabey ile Ali Örnek, Orhan Yol, Cevdet Karataş, Murat Akbulut, Recep Akyol ve Selami Gülen birlikte iftar açtı.

6/19
mask

Aynı masayı paylaşan Dilek Güneş, Nurhayat Güneş, Uğur Güneş ve Gül Dursun, herkesin Ramazan bayramını şimdiden kutladıklarını söyledi.

7/19
mask

YRP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Zeyda Barutçu ve il kadın kolları üyeleri hep beraber iftar açtı.

8/19
mask

Programda aynı masayı paylaşan YRP İzmit İlçe STK ve Halkla İlişkiler Birimi beraber oruç açtı. Nurettin Kulaksız, herkesin bayramını şimdiden kutladığını aktardı.

9/19
mask

İftar programına prtokolden katılan YRP İzmit Gençlik Kolları üyeleri, başkanları Mehmet Zeki Çakır ile birlikte oruç açtı.

10/19
mask

YRP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Anıl Dursun ve yönetim kurulu üyeleri iftarlarını beraber yaptı.

11/19
mask

YRP Kartepe Kadın Kollarından Başkan Hicran Çepil, Zeynep Efe, Şerife Kuş, ve Halime Yurtsever beraber oruç açtı.

12/19
mask

Beraber oruç açan YRP Kocaeli Kadın Kolları Teşkilatı’nın genç üyeleri, herkesin Ramazanları tebrik etti.

13/19
mask

İftara Ankara’dan katılan YRP Gençlik Kolları Genel Merkez yöneticileri Muhammet Zahit Tokgöz, Celil Akyün ve bölge başkanları birlikte oturdu.

14/19
mask

YRP Kocaeli İl Teşkilatı’nın iftarına YRP Eskişehir, Yalova, Düzce, Bolu İl Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

15/19
mask

Beraber oruç açan Yeniden Refah Partili kadınlar, bol bol sohbet ederek keyifli vakit geçirdi. Organizasyon için teşekkürlerini ilettiler.

16/19
mask

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın sloganı sık sık, ‘Mücahit Erbakan’ sloganları ile kesildi. Erbakan, gençlere teşekkür etti.

17/19
mask

YRP Kocaeli İl Gençlik Kolları masasını, Fatih Yıldırım, Hakan Büyükkurt, Cafer Ateş, Ömer Ersoy İpek, Uğur Koçalı ve Muhammet Değirmenci paylaştı.

18/19
mask

İftara Yalova’dan katılan Memik Lök ile Emircan Söğüt, Sefa Erkam, İdris Çağlayan, Uğur Şekerci, Arif Tankuş, Uğur Erdoğan, Atakan Fidan, Ahmet Lök, Ali Osman Sürücü, İsmail Ay ve Mehmet Vayıs beraber iftar açtı.

26 May 2019 - 11:32 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

10

Miski - kıskanan arkadaşlar yorum yazmış aç kaldık diye sen nezaman doydunki senin gözünü allah doyursun erbakan hocamın bir tek partisi var oğlunun başında olduğu parti fatih erbakana edilen teklifler size edilseydi neyapardınız acaba mesela millet vekilliği uçarak giderdiniz dimi ama fatih erbakan gitmedi onun için nankörlük etmeyin sadece susun gideceğiniz bir çok parti var gidin karnınızı orada doyurun bir günlük açlığa dayanamıyan miili görüşçü olamaz

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 27 Mayıs 10:46
12

Heyecan Heyecan - @Miski 10 nolu yoruma cevabı: Biz erbakan hocanın başka partisimi var dedik millet aç kaldı dedik oturmuşsunuz ön sıraya arkana bak biraz bu parti senin değil önce misafirlerini doyur kendini doyuracağına senin gibi zihniyet ler doldu partinin içine de böyle oldu milli görüşçü sen olsan önce ikramı yaparsın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mayıs 03:15
09

Sami - Siyonistler ve emperyalist güçler, milli görüş çülerin şu haline bakıp kıs kıs gülüyordur.Elli senedir adamları bölüp bölüp yok ediyoruz, akıllanmadılar hala bölünmeye devam ediyorlar diye.İçimizden ANAP, AKP, HAS, şimdide YRP çıktı,bakalım daha neler çıkacak.Halbuki Rahmetli Erbakan hoca üstün feraseti ile geçmişte olanları çok iyi analiz ederek bugünler için milli görüş e gönül vermiş insanları uyarmıştı,ne demişti hoca." Milli görüş ün tek adresi ve partisi SAADET partisi dir,kim bunun dışında bende milli görüşçüyüm diyerek yeni bir oluşumun içine girerse işte o PALYAÇOYA benzer" demişti.Ne demek palyaço peki,aslı değil gerçeği değil taklidi çıkacak dikkat edin demek.Allah yardımcımız olsun.Allah Erbakan hocaya ve bu davaya gönül vermiş ahirete göç etmiş milli görüş erlerine gani gani rahmet eylesin.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 27 Mayıs 09:22
14

İsmail Okur - @Sami 09 nolu yoruma cevabı: Tevratı zeburu incilide Allah indirdi ama kuranı kerim indirilince hak geldi . Hak geldimi batıl zail olurmilli görüşün aslı özü kendisi ruh kökü yeniden refah partisidir. İş birliği içerisinde olduğunuz siyasi yapılarla yolunaza devam ettiginiz sürece milli goruse baş değil kuyruk olursunuz . Milli gorusun şuanda gözüken tek temsilcisi yeniden refah partisi fatih erbakandır. Siz de biran evvel tevbe edip yeniden refah partisi saflarına katılmanız gerekir . Selamlarımla..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Mayıs 03:17
04

Heyecan Heyecan - Dün iftar organizasyonu yapıldı tüm Kocaeli yi davet ediyorsunuz ama 700 kişilik iftar parası ödeniyor kalan vatandaşlar hep aç kaldı insanlar ailesi çoluk çocuk geldiler ilgilenen yok biz 10 kişi geldik mecbur geri gittik ayıp keşke kendi ekipleriniz içinde yapsaydınız kendinize yeterdi ben bir daha asla gelmem

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 19:25
06

Ahmet Yılmaz - @Heyecan Heyecan 04 nolu yoruma cevabı: Bir ak partili olarak yemeğe katıldım. Bütün il teşkilatını tebrik ediyorum. Anladığım kadarıyla beklenenin çok üzerinde bir teveccüh vardı bundan dolayı gelen arkadaşların mağduriyeti doğaldır. Fatih beyi ilk defa dinledim Türkiye siyasetine çok hızlı gireceğine inanıyorum. Haa bu arada bende yemek sofrasına oturamadım ama bundan dolayıda hiç gocunmuyorum teşkilat mensubu arkadaşlarıda tekrardan tebrik ediyorum.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 23:55
03

Erol Demirbek - gördüğüm kadarı ile bir TÜRK- TÜRKİYE partisi , öyle bir kaç vilayetin bir grubun partisi değil gibi .

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 16:36
02

Erol Demirbek - hayırlı uğurlu olsun , faydalı olacaklarına inanıyorum. çalışmalarını izleyeceğim başarılar dilerim mehmet aras bey bu konuda gerçekten emeği en çok geçen , doğru biridir

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 16:33
01

Cenk - Beyler, müslümanların iftar sofralarının en önemli göstergeleri ve misafirleri fakri ve yoksullardır. Eğer, tertip edip düzeneldiğimiz ifrtar sofralarında fakir ve yoksullar yoksa o sofralarda asla bereket ve hayır yoktur ! Bunu adınız gibi çok iyi bilin !

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 14:14
15

Heyecan Heyecan - @Cenk 01 nolu yoruma cevabı: Kendilerine yapmışlar bu iftarı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mayıs 03:17
05

Heyecan Heyecan - @Cenk 01 nolu yoruma cevabı: Kendilerine yapmışlar millet aç kaldı bu ne diye sorduk cevap bile yok rezillikten başka bir şey olmadı

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Mayıs 19:26