- 25 Ağustos 2019

İzmit'te kadınlar Emine Bulut için oturma eylemi yaptı

İzmit'te Kocaeli Kadın Meclisi adı altında toplanan yaklaşık 100 kadın, oturma eylemi yaparak Emine Bulut cinayetini protesto etti.

mask

Kırıkkale’de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’u anmak ve kadın cinayetlerine karşı protestoda bulunmak isteyen yaklaşık 100 kadın, Kocaeli Kadın Meclisi adı altında toplanarak oturma eylemi yaptı. İzmit Yürüyüş Yolu’ndaki eylemde kadınlar ellerinde pankartlar taşırken, sloganlar attı. Kocaeli Kadın Meclisi adına basın açıklamasını okuyan Neslihan Algan, "Bugün burada son sözleri ‘Ölmek istemiyorum’ olan Emine Bulut ve öldürülen tüm kadınlar için buluştuk. Bu ülkede, bir kadın 10 yaşındaki kız çocuğunun ‘Anne lütfen ölme’ feryatları arasında eski eşi tarafından öldürüldü. Bunları kadınlara reva görenler utansın. Bu ülkede kadınlar ne yaşıyor, o önemsediklerini söyledikleri çocuklar ne yaşıyor herkes görsün. Yetkisi olup, kadın cinayetlerini durdurmak için kılını kıpırdatmayanlara, Emine’nin ‘Ölmek istemiyorum’ sözlerini hiçbir zaman unutturmayacağız. Emine Bulut’un öldürülmesi, ülkemizdeki kadın cinayetleri gerçeğini tüm açıklığıyla gözler önüne serdi. Kadınlara reva görülen şiddet en ağır, en vahşi biçimiyle maalesef bir kez daha karşımızda. Bu ülkede kadınlar yaşamak istiyor, yaşamak. En temel insan hakkı olan yaşamlarını istiyor" dedi. Basın açıklamasının ardından oturma eylemi yapan kadınlar, bir süre slogan attıktan sonra olaysız dağıldı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Elif - Buradan olayın olduğu anda orada bulunan insanlara sesleniyorum o anda neden kameraya çekmek yerine sahip çıkıp bir tampon yapıp ambulans aramadınız şimdi sahip çıkmak. Bir işe yaramaz gideni geri getirmez akıllı telefonlar aklınızı almış akıllanmış sizde beyninizden aklınızdan olmuşsunuz yazıklar olsun hiç mi içiniz acımadı o çocuk o feryadı yakarken ne biçim insanlar olup çıktınız yahu orada feryat eden sizin çocuklarınız torunlarınız yada orada can çekişen sizin evladınız da olabilirdi olmayacağını bilemeyiz üstelik..

Hiç vicdanınız sızlamıyor mu?

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 26 Ağustos 02:47