- 01 Eyl 2019 - 16:00 G: 03 Eyl 2019 - 10:05

Payasspor: 0 Kocaelispor: 1 (Bitti)

Kocaelispor yeni sezona galibiyet ile başladı. Hatay’da son derece sıcak havada oynanan mücadeleyi Talha Mayhoş’un kafa golü ile 1-0 kazanan Kocaelispor sezona 3 puan ile başladı.

Erdem ÖVÜÇ
Erdem ÖVÜÇ Tüm Haberleri
mask

Kocaelispor Teknik Direktörü Engin Korukır, Payasspor karşısında beklenen kadroyu sahaya sürdü. Kalede Ercüment, sağ bekte Semih, sol bekte Erdinç, savunma ortasında Kemalcan ve Taha Batuhan, önlerinde Serdar Ümit ve Mesut, sağda Feridun, solda Burak Süleyman, forvete yakın bölgede Talha ve ileride de Yakup 11’i, Korukır’ın ilk resmi maçındaki 11’di. 4-2-3-1 şeklinde sahaya dizilen Kocaelispor’da Burak Süleyman 25’te Feridun ile kanat değiştirdi ancak 5 dakika sonra tekrar eski yerine döndü. İlk 45 dakikada Ercüment’in 90’dan çıkardığı bir pozisyon vardı, Kocaelispor ise ilk 45 dakikada kayda değer bir pozisyon üretemedi. Özellikle ilk yarıda oyunu geride kabul eden ve geçiş hücumlarında istediklerini bir türlü yapamayan Yeşil Siyahlılardaki tempo düşüklüğü dikkatlerden kaçmadı.

TARAFTAR YALNIZ BIRAKMADI

Kocaelispor taraftarı 950 kilometre uzaklıktaki Payas deplasmanında takımını yalnız bırakmadı. Yaklaşık 200 kadar Yeşil Siyahlı taraftar yorucu bir yolcuğun ardından Payas’a vardı. Maç öncesinde ilçeyi gezen 12. adam Payas sahilinde denize girmeyi de ihmal etmedi. Ancak sıcak hava taraftarı da hayli yorarken çok sayıda taraftar üstlerini çıkardı ve desteğini bu şekilde verdi.

YÖNETİM İLGİ GÖSTERDİ

Kocaelispor yönetim kurulu Payas deplasmanına ilgi gösterdi. Münferit olarak kendi imkanları ile Hatay’a gelen yöneticiler maç öncesi hayli heyecanlıydı. İlk yarıda futbol onları da mutlu etmedi.  

BUNALTICI HAVA

Türkiye’nin Güney ilçelerinden Payas’ta hava sıcaklığı 32 dereceydi. Ancak bunaltıcı havadaki nem hissedilen sıcaklığı 40 derecelere kadar çıkardı. Futbolcular aşırı nemli havadan da olumsuz etkilendi.

BURAK SÜLEYMAN’IN İLK KAPTANLIK MAÇI

Kocaelispor’un başarılı orta saha oyuncusu Burak Süleyman, yönetim kurulunun verdiği kararın ardından kaptan olmuştu. Payas maçında ilk resmi kaptanlık deneyimini yaşayan Burak, 41 numaralı ve kaptanlık pazı bandı ile Sakarya maçında da mücadele etmişti.

MİSAFİRLER VARDI

Payas İlçe Stadı’ndaki maçı izleyenler arasında ilimizde geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen iş insanları Adnan Sak ve İsmail Yıldız da vardı. Karayolu ile Cuma akşamı Hatay’a hareket eden ikilinin ilk durağı Adana oldu. Burada bazı ziyaretlerde bulunan Sak ve Yıldız geceyi İskenderun’da geçirdi. Maç sabahı önce Hatay merkeze giden Adnan Sak ve İsmail Yılmaz, Kocaelispor maçı öncesi takıma güvendiklerini ifade etti.

ERCÜMENT 90'DAN ÇIKARDI

Payas İlçe Stadı’nda, 40 dereceden fazla sıcaklıkta oynanan maçın ilk yarısında Kocaelispor çok da etkili olamadı. Geride oyunu kabul eden ve çıkışlardaki temposu ile beklentilerin altında kalan Yeşil Siyahlılar kalesinde iki önemli tehlike atlattı. İlkinde kaleci Ercüment topu 90’dan çıkardı, ikincisinde ise Erdinç’in ters kademesi mutlak bir Payas golünü önledi.

ERDİNÇ ASİST, TALHA GOL!

İkinci yarıda Kocaelispor daha istekliydi ve aradığı golü 49’da buldu. Erdinç’in sol kanattan yaptığı ortada Talha’nın kafa vuruşunda top ağlarla buluştu. (0-1) Attığı golden sonra Kocaelispor takım savunması yaparak skoru korumak istedi. Ancak Payas özellikle son 20 dakikada sağlı sollu ataklar gerçekleştirdi. Ercüment’in tecrübesinin yanında rakip ileri uç elemanlarının beceriksizliği Payas adına gol getirmedi.

DENEYİM İLE ALINAN 3 PUAN

Tempo olarak iyi olmayan ancak deneyimli futbolcuların, özellikle savunma hattının inanılmaz gayreti 3 puanı getiren unsurlar arasında yer alırken, bölgeler arasındaki dengesizlik ve Yakup ile kanat oyuncularının arasındaki mesafe açıklığı pozisyon üretkenliğini sekteye uğrattı. Her şeye rağmen sezona 3 puan ile başlayan Kocaelispor camiaya moral verirken, taraftar kavurucu sıcakta 90 dakika boyunca susmadan takımını destekleyerek galibiyetin anahtarları arasında yer aldı. Erdem ÖVÜÇ - HATAY

KADRO

PAYASSPOR: 0 KOCAELİSPOR: 1

STAT: Payas İlçe

HAKEMLER: Yusuf Alper Abalı**, Buğra Han Güler**, Gökhan Yüksel***

PAYASSPOR: 0

1   CİHAN ŞENTÜRK**   

4   ZAFER AYDOĞDU**   

3   CUMA ALİ ÜZÜM***   

5   AGAH OKTAY YILMAZ**

11 SERKAN YÜCEL**

(DK. 74 MÜMİN AYSEVER*)

15 YASİN TOSUN**

(DK. 86 VELİ TÜRKMEN?)

17 UĞUR KARAKOÇ**

(DK. 65 OĞUZHAN ACAR*

27 EMRE ÖZER**   

55 AYKUT TOPAL**   

77 FATİH DALGIÇ***   

10 FEYZULLAH ŞAHİN GÜNEŞ**   

YEDEKLER

96 SUPHİ DAĞ   

22 UĞURCAN GÜLAY   

61 MEHMET CAN HAZIRCI   

14 FATİH SOMUNCU  

KOCAELİSPOR

98 ERCÜMENT KAFKASYALI***   

3  ERDİNÇ KARAKAŞ***   

4   KEMAL CAN AYDEMİR****   

27 SEMİH KARADENİZ****   

5   SERDAR ÜMİT DENİZ**   

10 TALHA MAYHOŞ***  

11 FERİDUN KIROĞLU**

(Dk. 66 GÖKDENİZ BAYRAKDAR*)

89 MESUT ÖZDEMİR***   

9  YAKUP ALKAN*

(Dk. 87 RIZA ALTINTAŞ?)

41 BURAK SÜLEYMAN**

(Dk. 79 GÖKAY ESER*)  

57 TAHA BATUHAN YAYIKÇI***

YEDEKLER

97 VOLKAN MERT KORKMAZ   

18 ONUR ÖZTONGA   

14 KEREM YILDIRIM   

6   MERT YAVUZ

GOL: Dk. 49 Talha (Kocaelispor)

SARI KARTLAR: Dk. 23 Talha, Dk. 75 Serdar Ümit, Dk. 90 Ercüment (Kocaelispor), Dk. 32 Emre, Dk. 57 Cuma Ali, Dk. 62 Oktay (Payas)

DAKİKALAR:

0' Maça Payasspor başladı!

Kocaelispor taraftarı yaklaşık 150 kişi... Payas'ta muhteşem bir destek var Kocaelispor'a...

3' Kocaelispor ilk 3 dakikada 3 korner kullandı. 3'ünde de isabetli olmadı.

4' Payas bu dakikada tehlikeli oldu. Sağ kanattan Fatih'in yaptığı ortaya Kocaelispor son anda ayak koydu ve topu uzaklaştırdı.

5' Payas atağı soldan gelişti. Serkan'ın şutunda top az farkla dışarı çıktı.

7' Antalyaspor taraftarı lehine tezahürat yapıldı.

8' Kocaelispor sağdan etkili oldu. Feridun topu getiren futbolcuydu, Feridun'un son çizgiden yapmış olduğu ortada Payas savunması topu uzaklaştırmakta güçlük çekti. Boşta kalan top Yakup'a geldi. Yakup2un pasında Payaslı futbolculardan seken top uzaklaştı.

13' Kocaelispor korner kullandı. Atak yönü sol taraftan Burak Süleyman'ın yaptığı ortada Caner'in topa vuruşunda top, az farkla dışarı çıktı.

22' Payas gole yaklaştı. Sağ kanattan Fatih Dalgıç, ortaladı. Erdem'in kafa vuruşunda Ercüment parmaklarının ucuyla topu dışarı gönderdi.

23' Kocaelispor'da Talha ayağını fazla kaldırdı ve rakibinin başına isabet edince sarı kart gördü.

25' Maça sol kanatta başlayan Burak Süleyman, Feridun ile kanat değiştirdi.

29' Payasspor'da Erdi, ceza sahasının dışından topa sert vurdu. Top dışarı çıktı bu pozisyonun ardından maçın hakemi su molası verdi.

30' Feridun ve Burak eski yerlerine geri döndü. Takım 4-2-3-1 şeklinde sahaya dizildi.

32' Kocaelispor gole yaklaitı. Savunma arkasına koşu yapan Semih, topu önünde buldu ceza sahası içinde yerden seken topa sert vuran futbolcu topu üstten dışarı gönderdi.

39' Sıcak havada tempo hayli düşük. İki takım da pozisyon bulmak da zorluk çekiyor.

42' Kocaelispor'da sol taraftan Erdinç'in yapmış olduğu ortada Yakup kafayı vurdu. Yerden seken top kaleci Cihan'da kaldı.

44' Payas tehlike atak geliştirdi. Ceza sahasına giren Payassporlu futbolcu, tam pası vermek isterken Erdinç araya girdi. Ve top uzaklaştırıldı.

45' İlk yarı sona erdi.

46' İkinci yarıya Kocaelispor başladı.

GOOOOL!

49' Kocaelispor 1-0 öne geçti. Sol kanattan Erdinç ortaladı topu, kaleci Cihan'ı aştı top. Uzak kale direği yakınlarında Talha topu filelerle buluşturdu.

51' Payas gole yaklaştı. Ceza sahası dışında Erdi topa vurdu, top az farkla dışarı çıktı.

52' Yakup sağ çaprazdan şut çekti. Topun temposu iyi değildi. Cihan için kurtarmak zor olmadı.

55' Payas'ta Cuma Ali Üzüm sol kanatta etkili olmaya çalıştı. Bu oyuncunun soldan çektiği şut farklı şekilde dışarı çıktı.

56' Payas'ta Cuma Ali, Feridun'u atağa çıkarırken düşürdü ve sarı kart gördü.

60' Payas soldan etkili geldi. Erdem'in yaptığı ortaya Feyzullah yükseldi. Top Feyzullah'ın başını sıyırarak diğer kanattan taca çıktı.

61' Aşırı itirazlarından dolayı Agah Oktay, sarı kart gördü.

62' Payas yine etkili geldi. Sağ kanattan yapılan ortada Semih topun gelişine sert vurdu. Top üstten dışarı çıktı.

65' Kocaelispor'da sakatlık yaşanıyor. Feridun topu dışarıya bıraktı, adele çekmesinden dolayı.

65' Payas'ta oyuncu değişikliği var. Uğur çıktı Oğuzhan girdi.

66' Kocaelispor'da Feridun çıktı yerine Gökdeniz girdi.

68' Payas sağdan serbest vuruş kullandı. Uzak kale direği yakınlarında iki Payaslı birbirine girince, Payas ekibi kritik pozisyonu değerlendiremedi.

69' Payas'ta Serkan çıktı Mümin girdi.

69' Kocaelispor Serdar Umut Deniz, Cuma Ali'yi düşürdüğü için sarı kart gördü.

78' Süleyman çıktı yerine Gökay girdi.

85'Payas'ta Feyzullah ceza sahası içinde sol ayağı ile şut çekti. Top kaleci Ercüment'in üzerine gitti ve kaleci iki hamlede topa hakim oldu.

85' Payas yine gole yaklaştı.Sağ kanattan yapılan ortada Zafer topu kalemize gönderdi. Top kaleci Ercüment'te kaldı.

86' Kocaelispor'da oyuncu değişikliği Yakup çıktı, Rıza girdi.

86' Gökay topu bu dakikada ağlara gönderdi ancak gol ofsayt gerekçesiyle gol değeri kazanmadı.

89' Kocaelispor yine gole yaklaştı. Gökdeniz ceza sahası dışından şut çekti, top üstten dışarı çıktı.

90' Aşırı itirazlarından dolayı rakip takım teknik direktörü İsmail Cem Batmaz sarı kart gördü.

90' Kocaelispor'da kaleci Ercüment zaman geçirdiği gerekçesiyle sarı kart gördü.

Maç sona erdi.

01 Eyl 2019 - 16:00 - Spor

Muhabir Erdem Övüç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


KONGRE İLANI

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 1.Olağan Kongresi 27.08.2020 Perşembe günü saat:13.00’da Kocaeli fuar alanı Ay Işığı Düğün Salonu İzmit/KOCAELİ...

IZGARA USTASI ARANMAKTADIR

30 yaşını aşmamış ızgara ustası aranmaktadır.

0538 551 35 41 MİNİ KÖŞK

ELEMAN ARANIYOR

Köseköy'de Knauf Fabrikası’nda çalışacak ağır vasıta şoförü aranıyor.

0536 386 21 97

ELEMAN ARANIYOR

PVC - ALÜMİNYUM atölyesinde çalışacak, ehliyetli ve araç kullanma deneyimi olan Tecrübeli eleman aranıyor. Müracaatlar telefonla arayarak, şahsen y...

02623355003

USTA ARANIYOR

TESLA İNŞAAT'ta çalıştırılmak üzere Mesleki yeterlilik belgesine sahip, İnşaat Projesi okuyabilen KALIPÇI ustalar aranmaktadır. Maaş + Sigorta + Y...

0537 456 47 05

YÜRÜYEN VE UÇAN TÜM HAŞERELERLE MÜCADELE

Kocaeli bölgesinde, * Ev * İş yeri * Çeşitli alanlarda ilaçlama yapılır. Covid-19 buharlı dezenfektan yapılmaktadır.

05071250076 KARTEPE TARIM VE İLAÇLAMA

ÜRETİM İŞÇİSİ ARANIYOR

Kocaeli/Kartepe’de Plastik Hammadde ve Geri Kazanım faaliyetlerinde bulunan Garantiplast Fabrikamızda görevlendirmek üzere "Üretim işçisi" arayışımız...

GARANTİPLAST

KİRALIK OFİS

İzmit Belediye İşhanı 7. kat, eşyalı Deniz manzaralı, 28 m2 kiralık ofis

0 532 344 19 97

SATILIK DUBLEKS DAİRE

- Lüks + lüks - Lebiderya manzaralı - 298 m2 dublex daire - 4 Oda, 2 Salon, 2 Teras - 2 Banyo, 2 Mutfak, kombili - Asansörlü ve otoparklı - T...

0545 200 04 04

SAHİBİNDEN KİRALIK ve SATILIK DÜKKAN

Başiskele Sanayi Sitesi’nde Dış cepheleriyle toplam 500 m2, İç cepheleri 195m2 kullanım alanı olan 2’li dükkan

0537 308 16 63