- 02 Eylül 2019

Marmara Koleji’den Kocaeli eğitimine yeni soluk

İlimizde eğitim ve öğretim yaşamına 2017-2018 döneminde başlayan Kocaeli Marmara Koleji, yenilikçi eğitim modelleri ile öğrencilerini yetiştirmeye devam ediyor.

mask

1985 yılında “Anaokulundan Üniversiteye” sloganıyla eğitim yaşamına başlayan Marmara Eğitim Kurumları, yolculuğuna devam ediyor. Kartepe Dumlupınar Mahallesi, Şehit Turgut Caddesi’nde hizmet veren kolej, uygulamaya koyduğu yenilikçi anlayış ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. 65 dönüm üzerine kurulan okul, 1750 öğrenci kapasiteli. Kampüste spor alanları, havuz ve binaların üzerinde güneş enerjisi sağlayan paneller yer alıyor.

PYP SİSTEMİ İŞLİYOR

Anaokul, ilkokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için Primary Years Program(PYP) diye adlandırılan sistem uygulanıyor. PYP, öğrencileri akademik alanda bilgilendirmenin yanı sıra sosyal, fiziksel, kültürel ve duygusal alanlarda geliştirmeyi de amaçlıyor. Kurum, anaokul, lise ve ortaöğretim sınıflarının kontenjanları da, sisteme uygun şekilde dizayn etti. Buna göre anaokul grubunda sınıflar en fazla 16, ilkokulda en fazla 20 ve ortaokulda yine en fazla 20 kişiden oluşabiliyor. Sınıftaki öğrenci sayısının az olması ile birlikte, öğrenci gelişiminin daha rahat gözlenebildiği kaydedildi.

LİSE ÖĞRENCİLERİNE FARKLI METOD

Özel Marmara Koleji’nde lise öğrencileri ise Uluslararası Bakalorya (ID) sistem ile eğitimlerine devam ediyor. Dünyada kabul edilen en yetkin, en akılcı, en işlevsel eğitim sistemi olarak gösterilen Uluslararası Bakalorya Eğitim Sistemi ise öğrencilerin lisenin sonlarında belli bir uzmanlık alanı belirleyip, kendini o alanda geliştirmesini hedefliyor. Öte yandan Kocaeli Marmara Koleji’nin Akademik Koordinatörlüğünü de ilimizin yakından tanıdığı başarılı eğitimci Soner Ulu yapıyor. Kampüs yöneticiliği ise Serkan Savaş üstleniyor.

"MUTLU ÖĞRETMEN, MUTLU ÖĞRENCİ"

Kocaeli Marmara Koleji, sloganını da öğrencilerin mutluluğu üzerine kurdu. Yeşil alanları ve fonksiyonel eğitim binalarının yer aldığı kampüste, eğitimcilerin konforu için birçok olanak mevcut. Kampüs merkezinde öğretmenler için 70 adet lojman bulunuyor. Yani en önemli hedef , “Mutlu öğretmen, başarılı öğrenci.” Kolej yetkilileri, öğrencilerin mutluluğunu ön planda tuttuklarını ve bunun da kurumda görev yapan öğretmenlerin mutluluğu ile sağlanabileceğini belirtiyor. Marmara Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Hüseyin Şimşek, eğitim politikaları hakkında, “Bu kapıdan güvenle girin, çıkınca duyacağınız mutluluk gurur kaynağımız olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim kampüsünde neler var?

Amfi Salonlar

Bilgi Teknolojileri

Çalışma Odaları

Çok Amaçlı Salonlar

Görsel Sanatlar Atölyesi

Hayvanat Bahçesi

Kafeteryalar

Kültür Merkezi

Kütüphaneler

Laboratuvarlar

Modern ve Akıllı Derslikler

Mutfak ve Yemekhane

Müzik Odaları

Oyun Alanları

Öğretmen Evleri

Ölçme Değerlendirme

Revir

Satranç Sınıfı

Sergi Salonları

Spor Kompleksi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.