- 14 Eyl 2019 - 13:07 G: 15 Eyl 2019 - 11:10

Ellibeş: İstanbul kalesi düşünce Kocaeli amiral gemi oldu

AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu seçimler sonucunda bakıyoruz Kocaeli yerel siyasette AKP’nin amiral gemisi konumundadır. İstanbul kalesinin düşmesinin ardından Anadolu’ya açılan kapı elbette Kocaeli’dir” dedi.

mask

AKP İl Başkanlığı tarafından organize edilen 105’inci Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Teşkilat üyelerinin çoğunluğunun katılım sağladığı toplantıda AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Milletvekilleri Emine Zeybek, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda Divan Başkanlığı görevini Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Şahin Talus üstlendi. Program 18’inci yaş isimli video gösteriminin katılımcılara izlettirilmesiyle başladı.

Her gün yeni bir başlangıç

Programın açılış konuşmasını yapan AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş selamlama konuşmasının ardından, “İl danışma meclislerine defalarca katıldım. Ülkemiz için, partimiz için fikirler beyan ettik. Bugün yine aynı şekilde 105’inci toplantımızı gerçekleştireceğiz. Medeniyetimizin bu yüzyıldaki bayraktarı olan davamız birçok badireler atlattı. Her saldırıdan, ihanet ve kumpastan başımız dik, alnımız ak ayrıldık. Bu vesileyle hepinizin varlığına teşekkür ediyorum. Bu teşkilat, Kocaeli Teşkilatı her zaman olduğu gibi reisinin yanındadır. 18 yıldır iktidardayız. Ama yapacağımız çok iş var. Mücadele edeceğimiz zorluklar var. Her yeni güne yeni bir başlangıç olarak bakacağız” dedi.

İstanbul kalesi düşünce

Seçimleri değerlendiren Ellibeş, “Yeni bir seçimden çıktık aslında. Kazandığımız noktalarda oldu elbet ama kaybettiğimiz noktalardan dersler çıkarmamız gerekiyor. Bakalım seçimden sonra bu geçen süre içerisinde muhalefetin belediye başkanları neler yaptı. İşçiyi, emekçiyi kapının önüne koymaktan başka bir şey yapmadılar. Sicilleri zaten belliydi. Peki, nasıl oldu da bizim elimizde olan belediyeler muhalefetin eline geçti. Düşünmek, çalışmak ve tekrar almak için çaba göstermemiz gerekiyor. Bu seçimler sonucunda bakıyoruz Kocaeli yerel siyasette AK Parti’nin amiral gemisi konumundadır. İstanbul kalesinin düşmesinin ardından Anadolu’ya açılan kapı elbette Kocaeli’dir. Burada sizlere, hepimize büyük görev düşüyor” dedi.

Siz de susmayın

Ellibeş sözlerinin devamında, “Yakınmak, şikayet etmek bizim işimiz değil, olmadı, olmamalıdır da. Bu davayı daha ilerilere taşımak için hep çalışacağız. Bakıyorsunuz biz çalışmadığımızda belediyeler kimlerin eline geçiyor. İstanbul’u sel alırken tatil yapan bir belediye başkanının eline geçiyor. Gördüğümüz, karşılaştığımız, şahit olduğumuz belediye başkanlığı örnekleri işte bunlar. Susmamalıyız, anlatmalıyız. Yaptıklarımızı, başarılarımızı anlatmalıyız. Susmayın PKK’nın ormanları yakmasına karşı susmayın, HDP’nin annelerin çocuklarını dağa kaçırmasına, Suriye’ye bomba yağdıranlara karşı susmayın. Onlar susmasın, sizde susmayın. Her programda her platformda Türkiye’nin idealini anlatalım” dedi.

Kongre takvimi ile ilgili bilgiler verdi

Kongre takvimi ile ilgili bilgi veren Ellibeş, “1 Ekim tarihinde üye kayıtları son bulacak. Bu yılsonuna kadar delege seçimleri ve belde başkanları seçimi olacak. Bizde belde olmadığı için delege seçimlerimiz olacak. Önümüzdeki yılın ilk yarısında ilçe başkanları seçimi yapılacak ve o sürecin sonunda il başkanlığı seçimi yapılacak. Ben bugün yeniden böyle güzel bir günde sizlerle birlikte olduğum için teşekkürlerimi iletiyorum. Tekrar tekrar çalışmalarımızın hiçbir zaman son bulmayacağı inancı, saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kocaeli’de bu başarının oluşmasında başta reisimiz olmak üzere, önceki dönem teşkilat başkanlarımız ve özellikle belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kadınların nasıl çalıştığını gösterdik

Ardından konuşan AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Ak kadınlar olarak bir derdimiz var diye çıktığımız yolda, bizi siyasetin merkezine yerleştiren Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettik. Bugün kadim davamız ile mazlum insanlara umut olma yolunda kalmaya devam ediyoruz. Her dönemde olduğu gibi bu dönemde ortaya çıkan, kişisel hırs ve çıkarları uğruna sahip olduğumuz değerlere saldıran kişi ve kurumların her zaman Ak kadınlar olarak karşısında olduk. Bizim derdimiz insana, kadına ve çocuklarımıza güçlü bir miras bırakmak en büyük emelimiz oldu. Geçtiğimiz seçim sürecinde kadınlarımızın nasıl çalıştığını herkese gösterdik” dedi.

Kapı kapı gezerek anlattık

Ardından kürsüye gelen AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Milletine, ümmetine örnek olmak adına çıktığımız bu yolda il, ilçe ve mahalle teşkilatlarına kadar çok zorluklar yaşadık. Ancak hepsini teker teker atlattık. Gençlik olarak çalışmalarımızı yaptık. Başkanlarımızı, milletvekillerimiz genç arkadaşlarımızla buluşturduk. Gençler sordu, onlar cevapladı. Hepsi çok sağ olsun. Türkiye’de gençsel dönüşüm hareketini başlatan AK Parti’miz bugün 18 yaşındadır. Bugüne kadar olan süreçte kapı kapı gezerek, eski Türkiye ve Yeni Türkiye arasındaki farkları anlattık. Bu çalışmaları yaparken bizlere destek olan herkese teker teker teşekkür ediyorum” dedi.  

Milletten başka dayanağımız yok

Kahraman’ın sonrasında konuşan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “AK Partinin en büyük özelliği her zaman kendini yenileyebilmesi ve teşkilatı ile bir arada olabilmesidir. Bu kutlu davanın bir neferi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Diğer partiler tatile çıktığı dönemde, bizler olağan toplantılarımızı gerçekleştirdik. Milletimiz ile olan gönül bağımızı hiçbir zaman koparmadık. İzmit’te halkımıza hizmet etmek yerine başka işlerle uğraşanlarla mücadele ediyoruz. Bizim aramıza nifak tohumları ekmek isteyenlere müsaade etmiyoruz. Bizim milletimizden başka bir dayanağımız yoktur” dedi.

Dile kolay 105’e gelmişiz

Güney’in ardından konuşan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “105’inci diyoruz. Dile kolay 105’e kadar gelmişiz. Bugüne kadar 17-25 Aralık’ları, 15 Temmuz’u unutmadan, bu vatan için çalışan kadroların içerisinde olmaktan büyük gurur duyuyorum. Sizleri inanın kalben çok seviyorum. İnanın çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Tüm ilçelerimiz o kadar güzel ki hiç birbirinden farkı yok. Fakat Kartepe bir başka güzel. Kartepe’de sloganımızda zaten budur. Biz tüm teşkilat başkanlarımız ve üyelerimizle hep birlikte hareket ettik. Bu güzel organizasyonu düzenleyen tüm teşkilat başkanlarımıza ve katılım sağlayan tüm üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İşimiz gücümüz millete hizmet

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bugüne kadar büyük işler yaptık. Tatil bile yapmadık. Bazıları gibi tatil bize yakışıyor demedik. Geçmiş dönem belediye başkanımızın slogan haline getirdiği gibi çalışınca oluyor. Çalışmayınca hiç olmaz. Bizler sizlerden aldığımız sorumluluğu yerine getirmek için her şeyi yapıyoruz. Bütün gün laf üretmek, her gün polemik üretmek oradan da siyaset yapmak gibi bir derdimiz hiç olmadı. Onlar aramıza fitne sokmak istedi. Her gün bir belediyemiz hakkında başka bir şey söylüyorlar. Hiçbiri doğru değil. Onlar bizi birbirimizden ayırmaz, bunlara aklı yetmez. Bizim işimiz de gücümüz de bu millete hizmet etmektir” dedi.

Kocaelispor için 10 bin TL istedik

Büyükakın sözlerini, “Bugün görüyorum ki salondaki ve salon dışındaki herkes bu kadar sıkıcı konuşmalara rağmen kimse terk etmiyor. Yani okçular tepesini bırakmak yok. Sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın peşini bırakmak yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Kocaeli’ye özellikle verdiği desteği size tekrar hatırlatıyorum. Ayrıca geçmiş dönem belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Projesi hazırlanmış ve bakanlığa iletilmiş bir metro projesinden sonra göreve gelmemiz bu hizmeti bizim açımızdan çok kolaylaştırdı. Bunun ardından Kocaelispor ile ilgili yaptığımız çalışmamız çok önemlidir. Elimizden geleni yaptık. Tüm iş adamlarımızı topladık. Kendilerinden sadece 10 bin TL destek olmalarını istedik. Çünkü onlara çöker gibi ver şu kadar trilyon ver bu kadar trilyon demek doğru olmazdı” dedi.

Siyaset şov yapma yeri değildir

Ardından kürsüye gelen AKP Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, “Bu kalabalığı görünce bir üzüntümü paylaşmak istiyorum. Diyarbakır’da düzenlenen bir saldırıda 7 kardeşimiz şehit oldu. Bu açıdan bizim teröre karşı tavrımız her zaman net oldu. Tüm terör unsurlarını lanetliyorum. İzmit Belediye Başkanı’na bakın sosyal medyada mesajını silmekle bu insanlar senin ne olduğunu unutmayacak. Çıkıp tüm insanlardan özür dilemelidir. İstanbul’da görüyorsunuz neler yaptıklarını. O Yenikapı’ya giden araçlar hepsi hizmet aracıdır. Siyaset şov yapma yeri değildir. Bir konuda da çok mutluyum. Çünkü buraya bakıyorum ki önceden görev almış, şuan görevli tüm yöneticilerimiz tüm kardeşlerimiz hep bir aradayız. Bu birliğimizi asla kimse yıkamayacak” şeklinde konuştu. Nuri AKÇAHARMAN

14 Eyl 2019 - 13:07 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

Jeom Behzat Gönül - Ortaokulda amiral battı oynardı kimi arkadaslar. Haber ve yorumlar, akp' den yeni oluşumlar bu amiral gemisinin deprem tusunamisi ile karaya oturacağını gösteriyor. AKP' de amiral gemisinde RTE oturuyor diye bilinir. Kaleler gitti su alan gemi kaldı, filikalar ve can yelekleri yetersiz kalabilir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Eylül 21:40
03

Gani - Şöyle bir baktım bir tane gariban göremedim.Maşallah halktan bayağı kopmuşlar

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 14:17
02

İzmi̇tli̇ - BURASI DA DÜŞECEK MERAK ETMEYİN.HİÇ BİR MİLLETVEKİLİNİZ ÇALIŞMIYOR SAYIN ELLİBEŞ.SORUYORUM SİZE HANGİ MİLLETVEKİLİNİZ KOCAELİ İÇİN NE YAPTI.KOCA BİR HİÇ.HEPSİ

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 13:40
06

Rambo - @İzmi̇tli̇ 02 nolu yoruma cevabı: gerçekler nasıl canınızı yakıyor dimi

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 19:53
04

Cafer Güneş - @İzmi̇tli̇ 02 nolu yoruma cevabı: Ellibeş Gölcük belediye başkanı iken ne yaptıysa,milletvekilleri de onu yaptı yani; koca bir hiç.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Eylül 18:06
01

Erkan tekin - BIZIM KAPIMIZA KIMSE GELMEDI.DAVETTE EDILMEDIK.BU KAFAYLA GIDERSENIZ ISTANBUL DAN BETER OLACAKSINIZ.TIPKI IZMIT BELEDIYESINI KAYBETTIGINIZDEN DE BETER OLACAKSINIZ.HER TARAFINIZDAN KIBIR AKIYOR.TOPLANIP HEP RANT HESAPLARI YAPIYORSUNUZ.SAYIN VEKILLERIN OFISLERI NEREDE ????BIRINIZI BILE HALKIN ICINDE TEK BASINA GEZERKEN GORMEDIK.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 14 Eylül 13:38

ELEMAN ARANIYOR

Köseköy'de Knauf Fabrikası’nda çalışacak ağır vasıta şoförü aranıyor.

0536 386 21 97

ELEMAN ARANIYOR

PVC - ALÜMİNYUM atölyesinde çalışacak, ehliyetli ve araç kullanma deneyimi olan Tecrübeli eleman aranıyor. Müracaatlar telefonla arayarak, şahsen y...

02623355003

USTA ARANIYOR

TESLA İNŞAAT'ta çalıştırılmak üzere Mesleki yeterlilik belgesine sahip, İnşaat Projesi okuyabilen KALIPÇI ustalar aranmaktadır. Maaş + Sigorta + Y...

0537 456 47 05

Hurda gazete satılır

Hurda gazete satılır

0532 643 01 81

KÖZDEN CAFE UNLU MAMÜLLERİ

İZMİT’TE İKAMET EDEN BAY - BAYAN, TECRÜBELİ GARSONLAR ARANMAKTADIR. Başvurular şahsen yapılacaktır.

0541 255 41 41

YÜRÜYEN VE UÇAN TÜM HAŞERELERLE MÜCADELE

Kocaeli bölgesinde, * Ev * İş yeri * Çeşitli alanlarda ilaçlama yapılır. Covid-19 buharlı dezenfektan yapılmaktadır.

05071250076 KARTEPE TARIM VE İLAÇLAMA

ÜRETİM İŞÇİSİ ARANIYOR

Kocaeli/Kartepe’de Plastik Hammadde ve Geri Kazanım faaliyetlerinde bulunan Garantiplast Fabrikamızda görevlendirmek üzere "Üretim işçisi" arayışımız...

GARANTİPLAST

KİRALIK OFİS

İzmit Belediye İşhanı 7. kat, eşyalı Deniz manzaralı, 28 m2 kiralık ofis

0 532 344 19 97

SATILIK DUBLEKS DAİRE

- Lüks + lüks - Lebiderya manzaralı - 298 m2 dublex daire - 4 Oda, 2 Salon, 2 Teras - 2 Banyo, 2 Mutfak, kombili - Asansörlü ve otoparklı - T...

0545 200 04 04

SAHİBİNDEN KİRALIK ve SATILIK DÜKKAN

Başiskele Sanayi Sitesi’nde Dış cepheleriyle toplam 500 m2, İç cepheleri 195m2 kullanım alanı olan 2’li dükkan

0537 308 16 63