- 10 Ağu 2020 - 12:43 G: 11 Ağu 2020 - 13:05

DEVA İl Yönetimini tanıttı

DEVA Partisi’nin 41 kişilik il yönetimi bugün DoubleTreeBy Hilton Otel’de tanıtıldı.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
mask

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından Kocaeli İl Başkanlığı’na atanan Adem Koç, geçtiğimiz hafta duyurduğu 41 kişilik il yönetimini bugün DoubleTreeBy Hilton Otel’de düzenledikleri törenle tanıttı. Tanıtım törenine Koç’un yanı sıra AKP Kocaeli eski Milletvekili, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Sosyal Politika Başkanlığı, Çalışma Hayatı ve SGK Koordinatörü Ali Ufuk Yaşar,Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cem Avşar, Düzce, Yalova ve Sakarya İl Başkanlarıve il yöneticileri katılım sağladı.

“UMUT DEVA’DA”

Koronavirüs tedbirlerinin alındığı salonda açılış konuşmasını İl Başkanı Adem Koç gerçekleştirdi. Koç, konuşmasında, “Ortak hedefte birleşen genç arkadaşlardan oluşan bir ekip oluşturduk. Kocaelimiz göç alan bir şehir. İl yönetimimizde bu çeşitliliği yansıtmaya çalıştık. Tüm bölgelerden arkadaşlarımız var. Emekçi kesimden, ihracatçı olan arkadaşlara kadar çok farklı meslek kesimlerinden arkadaşlarımız yönetimde kendine yer buldu. Kocaeli’de yaş ortalaması en genç partiyiz. Yaş ortalamamız 34.5. 10 hanımefendi arkadaşımız var yönetimimizde. İl binamızı da şehrin çok iyi bir noktasında tutmuş durumdayız. En yakın zamanda il binamızın açılışını yapacağız. Teşkilatlanma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımız umut kapısı aramaktadır, o umut ve inanç da DEVA Partisi’ndedir. Ben partimizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“EN SAYGI DUYDUĞUM İŞÇİLERDİ”

Koç’un ardından konuşan DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, “DEVA Partisi Kocaeli’de en güzel çalışmaları yapacak bir parti olarak karşımıza çıkacaktır. Pandemi sürecini en kısa zamanda atlattığımızda daha geniş, coşkulu toplantıları yapacağız. Yeni bir siyasi parti kurduk. Bu partinin içerisinde değişik yerlerde siyaset yapmış insanlar var ama büyük bir bölümü hiç siyaset yapmamış insanlardan oluşuyor. Gençler ve kadınlar da var. Biz DEVA Partisi’ni kurarken insan merkezli bir siyasi parti kuruyoruz dedik. Birlikte yol yürüyeceğimiz insanların öncelikle iyi insan olmasını istedik. İyi insan evrenseldir. Ben bu şehirde belediye başkanlığı yaptım. En saygı duyduğum işçiler temizlik işçileriydi. Evden her çıktığımda bizim sokağı süpüren çocuğun ismini hiç unutmam” dedi.

“KULAĞINA SÖYLEDİK”

Geçmişte yapılan yanlışlar konusunda konuşan Ergün, “En aykırı fikirleri bile sabırla dinleyebilmek, anlamaya çalışmak; demokratik insandan kastettiğimiz budur. Bu insan üzerine DEVA Partisi’ni kurmak için yola çıktık. DEVA Partisi’nin yöneticileri bu insanlardan oluşuyor. Farklı siyasi partilerde çalışmış olarak özeleştiri yaptık. Siyasi hareketlerin içindeki hatalar, kamuoyunu etkileyen yanlışlar yapıldığı zaman bu yanlışlara karşı uyarı mekanizmalarının örgütlü bir şekilde çalışması gerekiyor. Biz, yanlış giden işler konusunda çok uyarılar yaptık. Kulağına söyledik, arka odada söyledik, bireysel olarak söyledik. Ama anladık ki bir yere varılmıyor. Bunların yüksek sesle, aleni yapılması gerekiyor ki yanlışlar bir daha yapılmasın. Türkiye’nin eski siyasi partileri ya da şimdi güçlü görünen siyasi partilerde bu mekanizma doğru çalışmıyor. O yüzden yeni bir şey yapmak gerekiyor. DEVA Partisi yanlışları söylemenin en yüksek sesli yapılan yeri olacaktır. Tamamen toplumun problemlerine odaklanmış bir siyasi partidir” ifadelerinde bulundu.

“BİR TANE SORUMLUSU VAR MI?”

“Hiç mi sorumlu değilsiniz?” diyen Ergün, “Geçmişi reddedemeyiz ama geçmişe değil ileriye bakıyoruz. Biz, geleceğe dair ortak hayalleri olan insanları bir araya getirdik. İnsani bir siyaset yapmak istiyoruz. Kimsenin yüzüne bakamayacağımız bir sözü söylemeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki yarın yanyana gelip oturup konuşmak icap edecek. Birçok arkadaşımız web üzerinden başvurup il başkanı, yönetici olmuşlardır. Önemli olan şeffaflıktır. Finansal şeffaflık da çok önemlidir. Televizyonda söyleyemeyeceğimiz şeyleri burada da söylemeyeceğiz. Türkiye’de siyasi partilerin yöneticileri hiçbir başarısızlığın sorumlusu değiller. Bir gariban bulunuyor onun yüzünden kaybettik diyorlar. Siz hiç mi sorumlu değilsiniz? İktidar partisi İstanbul seçimlerini kaybetti; bir tane sorumlusu var mı? Aday sorunlu değil, teşkilat değil, genel merkez değil kim sorunlu? Halk mı sorunlu? Nankör millet mi diyeceksiniz. Ana muhalefet partisi yıllardır aynı yerde. 20’lerde patinaj yapıyor. Başaramadık deyip de görevi bırakan var mı? Yok. Bırakıyormuş gibi yapıp, sonra geri gelen liderler gördük” dedi.

“BU KAFAYI DEĞİŞTİRİN”

İktidarı eleştiren Ergün, “Kadın ve gençlik kollarını ilk etapta kurmayı düşünmüyoruz. Çünkü biz gençleri ve kadınları kol değil gövde olarak görüyoruz. Gençlere şimdi siz önden gidin, biz arkanızdayız diyoruz. Aynı şey kadınlarımız için de geçerli. Korkutulmuş, sindirilmiş bir milletin bekası olamaz. Dış güçler diyorlar. Bunlar hep vardı ama sizin bağışıklık sisteminiz güçlüyse kimse size bir şey yapamaz. Ciddi adaletsizlikler de var.Bizim her kuruşun hesabını iyi yapmamız lazım. Destek paketleri vs. iyi düşünülmüş paketler olmalı. Bu iyi planlama konusunda hükümet yetersiz. Çok konuştukça değer kaybedersiniz. Nasıl bunları göremiyorlar anlamıyorum. İstatistikçiler gelecek şu saatte. O markete haber veriliyor. Sonra fiyatlar çok ucuz çıkıyor. Böyle bir kurum çalıştırılır mı? Günü kurtarmak için bunu yapıyorsunuz ama geleceği mahvediyorsunuz. Tek bir tavsiyem var. Bu zihniyeti, bu kafayı değiştirin. Biz iktidara gelince yapacağız diyen bir parti değiliz. Yeter ki bu iktidarın doğrusunu yapmasına katkı sağlayan bir siyasi partiyiz. Türkiye’nin devası var. Türkiye’nin Devası sağlam bir demokrasi, atılım. Onun için yola çıktık. En hızlı şekilde seçime hazır siyasi parti haline gelmiş olacağız. ” ifadelerinde bulundu. Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından il yöneticilerine sertifikaları verildi.

İL YÖNETİMİ:

ADEM KOÇ –Kocaeli Kurucu İl Başkanı. 1965 Kayseri doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde 2 yıl okuduktan sonra aynı üniversitenin İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu.  1995 yılında Kocaeli’de kurduğu şirkette başlayan ticaret hayatına hâlen devam etmektedir. AKP Kurucu İl Yönetimi olmak üzere çeşitli siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Orhan SARISÜLEYMAN - İş İnsanı. 1970 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İksisat Fakültesi mezunudur. Cam sektöründe faaliyet gösteren, sahibi olduğu firmada yöneticilik yapmaktadır. Çeşitli siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. MÜSİAD, Kocaeli Sanayi Odası ve TOBB’da aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bilge Banu BİLGİN – Avukat. 1989 İzmit doğumludur.İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır.2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olmuştur.İyi Derecede İngilizce bilmektedir.2019 yılında kendi Hukuk Bürosu’nu açmış ve serbest avukat olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Semih TAŞVEREN  - Uzman Diş Hekimi 1976 Elazığ doğumludur. İlk ve ortaokul öğrenimini Ankara’da, lise öğrenimini Elazığ’da tamamlamıştır. 1992 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olmuştur. 1998-2004 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kurucu ekibinde yer alıp aynı fakültede Protetik Diş Tedavisi alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2007 yılından itibaren Kocaeli’de ikamet etmekte olup birçok Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinde kurucu uzman diş hekimi olarak görev yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

A.Kerim CAN - İç Mimar 1981 Düzce doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2006 yılında Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden derece ile mezun olmuştur. Mimarlık, inşaat ve enerji sektöründe hizmet veren aile şirketinde yönetici olarak çalışma hayatında devam etmektedir.

Abdulmelik KURT - İş İnsanı 1982 Bayburt doğumludur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Bölümü ön lisans mezunudur.Özel bir şirkette teknik personel olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır

Ahmet KIRCI: İş İnsanı 1963 Düzce doğumludur. Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği mezunudur. 1989-1994 yılları arasında bir Lastik Fabrikasında Kısım şefliği yapmıştır. 1994-2015 yılları arasında çeşitli alanlarda ticaretle uğraşmıştır. 2015 yılından itibaren Kuyumculuk mesleğini yürütmektedir. Hâlen, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulunda görev almaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır

Ahmet Tayfun BALTACI: İş İnsanı 1987 Kahramanmaraş doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’da tamamlamıştır. 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun olmuştur. 2008 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında inşaat sektöründe faaliyet göstermiştir. 2015 yılından itibaren kendi kurduğu şirketinde inşaat sektörüne devam etmektedir.

Alican ARAÇ: İş İnsanı 1991 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur. Aile şirketinde yönetici pozisyonunda çalışmaktadır.

Alptekin CEVHERLİ: Yayıncı ve Gazeteci 1975 Ankara doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olmuş ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde öğrenim görmüştür. Uluslararası yayın yapan çeşitli gazetelerde idarecilik yapmıştır. Türk dış politikası, Türk Dünyası ve terör konulu yazıları yayınlanmaktadır.  Hâlen Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneğinin yayın organı olan Bul-Türk dergisinin Yazı İşleri Müdürü’dür. 2006 yılından itibaren önce Kent Konut’ta ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde Basın Yayın Koordinatörü olarak görev almıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerde yönetici olarak görev yapmıştır. Yayınlanmış 7 kitabı mevcuttur. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Arzu KARAKAŞ TOLA: Avukat 1983 Muş doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2008 yılında TC Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2009 yılı itibari ile kurduğu kendi Hukuk Bürosu’nda serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir. 2016 yılında uzman arabulucu ünvanını elde etmiştir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Ayhan AKYÜZ: İş İnsanı 1977 Almanya doğumludur. İlk ve orta öğremini Almanya, liseyi İzmit’te tamamlamıştır. 2003 yılında Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Almanca ve İngilizce bilmektedir. 2000 yılından beri kendi kurmuş olduğu şirketinde, makine ve otomotiv sektörlerinde dış ticaret yapmaktadır.

Ayşegül POYRAZOĞLU: Öğretmen 1980 Derince doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Derince’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitime devam etmektedir. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda kuruculuk ve yöneticilik yaptı. 5 yıl Ulusal bir gazetenin yazı işleri bölümünde çalıştı.  Öğretmenlik mesleğinin yanında değişik yayınevlerine editörlük yapmaktadır. Yayımlanmış 5 adet Derleme kitabı bulunmaktadır. İki çocuk annesidir.

Batuhan AYKAN: Esnaf 1977 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2016 yılında Okan Üniversitesi - Optisyenlik bölümünden mezun oldu. Körfez, Derince ve İzmit’te optisyen olarak hizmet vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Beyza Nur ERİM: Mimar 1998 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nde tamamlamıştır. 2020 yılında Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Mimarlık Ofisinde mimar pozisyonunda çalışma hayatına devam etmektedir.

Büşra OĞUZ: Ev Hanımı 1990 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlamıştır. Özel bir şirkette muhasebe üzerine çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Caner ÇAKIR: İş İnsanı. 1992 Sakarya doğumludur.İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılından itibaren kendi kurmuş olduğu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Cüneyt YÜCETEPE: Mali Müşavir. 1977 Karamürsel doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Karamürsel’de tamamlamıştır. 2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. 2002 yılından sonra çeşitli denetim firmalarında stajyer denetçi, yardımcı denetçi ve muhasebe müdürü olarak çalışmıştır. 2008 yılından itibaren de kendi kurmuş olduğu Mali Müşavirlik ofisinde Mali Müşavir olarak hizmet vermektedir. Siyasi hayatına uzun yıllar Karamürsel’de devam etmiş ve muhasip olarak görev almıştır.

Çağlayan ATEŞ: Ekonomist 1976 Kocaeli doğumludur. İlk, orta öğrenimini yurt dışında, lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır.  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans,  Bankacılık Finans Yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Özel sektörde uzun yıllar Finans Müdürü, Finans Direktörü pozisyonlarında görev almış olup, halihazırda özel bir Akademi bünyesinde hem Türkiye hem de Kocaeli’de Meslek Odalarına Finansal Okur Yazarlık, Sermaye Piyasaları, vb. konularda seminer ve eğitimler vermektedir.  TIDE, TKYD, BASSIAD, KSMMMO üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Emin BİRLİK: İş İnsanı. 1965 İzmir doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır. İşletme Falkültesi mezunudur. Deniz Astsubayı emeklisidir. 2013-2019 Kocaeli Oto Ticaret Merkezi’nin yönetim kurulu başkanlığı ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Otomotiv alanında kurmuş olduğu aile şirketinin, Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ensar EMİR: İş İnsanı. 1965 Bayburt doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Çayırova’da tamamlamıştır. 1993 - 2013 yılları arasında siyaset, sendika ve spor kulüplerinde yöneticilik, Darıca Belediyesi meclis üyeliği, Çayırova Belediyesi'nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Projeler Genel Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2013 yılında emekli oldu. Hâlen sahibi olduğu inşaat ve peyzaj sektöründe faaliyet gösteren firmasında yönetici olarak çalışmaktadır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır

Erdem KÜÇÜKATEŞ: Mühendis 1989 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi  Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almıştır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. 2007 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Endüstriyel firmasında aktif iş hayatını sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Erdinç IŞIK: Avukat 1991 Kocaeli doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli'de tamamlamıştır. 2014 Yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılından itibaren Kocaeli’de Avukatlık mesleğini icra etmektedir.  Evli ve bir çocuk babasıdır.

Fırat ACAR: İş İnsanı 1980 Kandıra doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kandıra’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimine devam etmektedir. Çalışma hayatına özel bir sağlık kurumunda devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Furkan YILMAZ: Psikolojik Danışman 1995 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. 2020 yılında Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Gayrimenkul sektöründe çalışma hayatına devam etmektedir.

Gamze DURMAZ: Uzman Eczacı. 1968 Üsküdar doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. 1990 yılında Marmara Üniversitesi - Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak yine aynı fakültenin Farmasötik Teknoloji Kürsüsü’nde yüksek lisans yapmış ve öğretim görevlisi olarak 5 yıl çalışmıştır. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde 2 yıl süreyle Denetleyici Eczacı olarak görev yapmıştır. 1997 yılında Gölcük ilçesinde kendi adına açtığı Eczanesi’nde serbest eczacı olarak çalışmaktadır. Evli ve üç çocuk annesidir.

Gülay YILMAZ: Emekli 1961 Gümüşhane doğumludur. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. Siyaset hayatına kadın kolları başkan yardımcılığı görevi ile 10 yıl aktif çalışarak görev almıştır. Emeklidir. İki çocuk annesidir.

Hatice ŞİRİN: Esnaf. 1979 Gölcük doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimi Gölcük’te tamamlamıştır. 1998 yılından itibaren iş hayatında aktif olarak çalışmaktadır. 2004 yılından itibaren de sahibi olduğu işletmede esnaf olarak çalışmaya devam etmektedir

Kamil Savaş GÜNBEYAZ: İş İnsanı 1964 İstanbul doğumludur. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık Bölümünden 1992 yılında  mezun olmuştur. Daha önce özel sektörde şantiye şefi, proje bölge müdürü olarak çalışmış ve hâlen özel bir inşaat firmasının Proje ve Uygulama Danışmanlığını yapmaktadır. Evli ve bir Çocuk Babasıdır.

Melisa ÖZTÜRK: İş İnsanı. 1996 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlamıştır.  Maltepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur.   Bağımsız olarak yapım şirketleriyle senaryo ve danışmanlık üzerine çalışmaktadır.

Mustafa MERAL: İş İnsanı 1971 Gümüşhane doğumludur. İlk ve orta eğitimini Erzincan’ da, lise eğitimini Hereke Lisesinde tamamlamıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden 1998 tarihinde mezun olmuştur. 2001 yılında aile şirketinde yönetici olarak iş hayatına başlamış ve hâlen devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Murat Utku BİRİNCİ: İş İnsanı. 1971 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Otomotiv, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur. Kendi kurmuş olduğu aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Nur Banu EDEŞ: İş İnsanı. 1987 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 2007 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Sigortacılık, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümlerinden mezun olmuştur. Eşi ile birlikte kurdukları aile şirketinde yönetici pozisyonunda çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Oğuz SAKA: Avukat. 1990 İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladığı 2014 yılından 2017 yılına kadar İzmit’te faaliyet gösteren bir hukuk firmasında çalıştı. 2017 yılından bu yana Gebze’de kurduğu hukuk ve arabuluculuk bürosunu yönetmektedir. 2019 yılından beri Adalet Bakanlığı’na bağlı Arabulucular siciline kayıtlı olarak arabuluculuk hizmeti vermektedir.

Osman GÜZEL: İş İnsanı 1993 Batman doğumludur.  İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamlamıştır. 2014 yılında ailesiyle kurmuş olduğu şirkette yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmaktadır. Kocaeli Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Rahmi CANBAZ: Mali Müşavir 1988 İstanbul doğumludur. İlk ve ortaokulu İstanbul’da, lise eğitimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2009 Yılında Sakarya Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 2020 Yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Denetim, Muhasebe Ve Finans Alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Mali Müşavirlik mesleğini icra etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Resul YILDIRIM: İş İnsanı1986 İstanbul doğumludur.2008 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Erasmus öğrenci değişim programıyla Romanya’da SNSPA Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi eğitimi almıştır. 2011 yılında İngiltere’de Bournemouth Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi bölümünde burslu yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2013 yılında Türkiye’ye dönmüş ve hâlen Kocaeli’de akaryakıt ve dış ticaret sektörlerinde iş hayatını sürdürmektedir. İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Serkan ALPAY: Mimar – Yönetici 1992 Gebze doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamlamıştır. 2016 yılında Okan üniversitesi Mimarlık Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. 34 yıldır faaliyetine devam eden aile şirketinde yöneticilik deneyimi edinmiştir.  2018 yılında kendi şirketini kurmuştur. Mimarlık ve Tekstil sektöründe işveren olarak Gebze’de ticaret hayatına devam etmektedir.Evli ve bir çocuk babasıdır.

Suat AKAL: İş İnsanı 1977 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlamıştır. 1990 yılında kurmuş oldukları İnşaat ve Yapı malzemeleri satışı yapan bir şirketin yöneticiliğini yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Uğur YILDIZ: İş İnsanı 1983 Kocaeli doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’de tamamlamıştır. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Avustralya'da bulunan Macquarie Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında master yaptı. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora programına devam etmektedir. İstanbul'da Bankacılık ve Telekominikasyon şirketleri genel müdürlüklerinde çeşitli pozisyonlarda 7 yıl çalıştıktan sonra 2017 yılında kendi işini kurmak üzere Kocaeli'ne yerleşti. Mevcut durumda e-ticaret, eğlence ve dış ticaret alanlarında kurduğu girişimlerle iş hayatını sürdürmektedir. Evli ve İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yusuf USTA: Mühendis 1987 İzmit doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit'te tamamlamıştır. 2010 yılında Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2009-2010 yılları arasında Italya Napoli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümünde eğitim almıştır. 2010-2019 yılları arasında, ulusal ve uluslararası şirketlerde Bilişim Teknolojileri alanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır ve 2019 yılında kurduğu Bilişim Teknolojileri sektöründe faaliyet yürüten şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

10 Ağu 2020 - 12:43 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Bir Bilen - Partiler bir süre sonra parti olmaktan çıkıyor,siyasi cemaate ve siyasi şirkete dönüşüyor.

Bunu söyleyen nihat ERGÜN .Beraber yola çıkanları uyarıyorum dikkat edin.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Ağustos 10:04
03

kibarcik - senkı gurur kibir abıdesısın senın konusmalarına kanan kerızler her devırde vardır nankörler ne hıkmetse etrafında bulurlar eskıdınazor abınede gıtseydın heeee kımmısen bul veselam

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 17:45
02

kocaeli - listeye baktım bunlar bulundukları ortamdan kovulana kadar peki efendim deyip boş kalınca iş arayanlar

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 16:12
01

Resul Kamil - Nihat Ergün,akepe de , diplomasız eniştesini Tübütak'a sokmaktan başka ne yapmıştır.Bir tane daha diplomasız eniştesimi vardır.işe ihtiyacı olan.Zira kendisi siyaset zengindir!!!!!

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 10 Ağustos 13:37