- 27 Eyl 2021 - 20:53 G: 28 Eyl 2021 - 14:20

Özgür Özel: İzmit’i nasıl yönetiyorsak Türkiye’yi de öyle yöneteceğiz

İzmit Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Çınar Halk Market’in açılışı CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın katımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Özel, “Türkiye’de nasıl yöneteceksiniz diyenlere göğsümüzü gere gere ‘İzmit’i nasıl yönetiyorsak Türkiye’yi de öyle yönetileceğiz’ dedirten Fatma Kaplan Hürriyet” dedi. 

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
mask

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğünde gerçekleştirilen, yerli üreticiye destek vererek doğal ve ekonomik ürünleri aracı olmadan vatandaşlara ulaştıracak Çınar Halk Market’te satışlar 3 Eylül 2021 tarihinde başlamıştı. Hayata geçirilen proje ile Çınar Halk Market ile üreticiler ürünlerini gerçek değerine satabilmesi ve aracıların yarattığı fiyat dengesizliğinin önüne geçilmesi hedefliyor. Belediye tarafından yapılan açıklamada Karabaş Mahallesi İnönü Caddesi’nde yer alan Çınar Halk Market’in İzmit’te kooperatifçiliğin yaygınlaşmasına ön ayak olurken kente değer katacağı da belirtildi. 

DOĞAL ÜRÜNLER YER ALIYOR

Doğal ürünlerin yer aldığı Halk Market’te Güdül Leblebisi,  elma kurusu,  cevizli pestil,  soğan otu, nane, tane sumak, elma sirkesi, üzüm sirkesi, kantaron yağı, sızma zeytinyağı, erişte çeşitleri, tarhana çeşitleri,  katkısız salça, peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, reçel çeşitleri, et ürünleri gibi çok sayıda doğal ve ekonomik ürün alıcılarını bekliyor.

YOĞUN İLGİ 

Çınar Halk Market bugün CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın katılımıyla açıldı. Ayrıca törene CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, CHP ilçe başkanları, CHP eski il başkanları, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, KOTO Başkanı Necmi Bulut, meclis üyeleri ve İzmit halkı katılım sağladı.

“ZAMANI GELMİŞTİ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “’Sosyal Belediyecilik diye bir şey vardı’ diye hatırlatan bir dönemi yaşıyoruz. İnsanlara yeniden sosyal belediyeciliğin ne demek olduğu hatırlattığımız için mutluyuz, gururluyuz. Bu yolda mücadelemize devam ediyoruz. 31 Mart’ta göreve geldiğimizdef çok iyi biliyorduk ki halktan yana yeni bir düzen, sosyal belediyeciliği yeniden inşa etmenin zamanı gelmişti. İşte bu yüzden projelerimizi hayata geçirdik” dedi. 

“200 FARKLI ÜRÜN BULUNUYOR”

Projelerini anlatan Hürriyet, “Bütün çalışanlarımıza aynen devam ediyoruz. Çınar Halk Market yerel üreticiyi ve kooperatifleri teşvik eden, vatandaşı da doğal ürüne aracısız olarak buluşturacak bir yer. Yerli üretici yok pahasına değil gerçek değerinde satabilmesi sağlanacak. Niyetimiz İzmit esnafıyla rekabet etmek değil. Biz bu marketler sayesinde kooperatifçiliğin gelişmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz. Dayanışma büyüsün istiyoruz. 200 farklı ürün bulunuyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla kentimizde yaşayan 365 bin kişi için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

“HALKIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Hürriyet son olarak, “Eşitlik, dayanışma ve üretim misyonunu sunma çözümü üretiyoruz ve üretmeye devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik lütuf değil bizim asli görevimiz. Bizim çabamız kamu kaynakları ile kamunun kullanma çabasıdır. İsrafı ortadan kaldırma, liyakatı esas alma çabasıdır. Hiç kimseyi ayırmadan her kesime eşit hizmet götürme çabasıdır. İnsan yaşamanın her alanında halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“BELEDİYECİLİK SADECE YOL YAPMAK DEĞİL”

Hürriyet’in ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye’nin sanayi başkenti Kocaeli’de olmaktan onur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Türkiye’ye ranta teslim olduğu, insanların çalışmadan kazandığı, birilerin 3-5 maaş alırken kimilerinin ekmek götüremediği bir durum yaşıyoruz. Bu anlamda bu marketin açılması ve amaçları çok kıymetli ve değerlidir. Çünkü burada bu market açılırken Kocaeli’deki kadınlarımıza, çaresiz kalan, evine ekmek götüremeyen insanlarımıza üretim yaparken kendileri geçimini sağlayacak. Türkiye’nin her tarafında partimiz bu modeli uyguluyor. Bu konuda teşvik ediyoruz ve kooperatifteki insanlarımızın üretmiş olduğu şeylerin satışına da destek veriyoruz. Belediyecilik sadece yol yapmak, çok toplamak değildir. Artık sosyal belediyecilik var. Kocaeli’de uygulayıcı İzmit Belediye Başkanımızdır. Bu markette Kocaelili, İzmitli insanların ürettiklerini hep beraber alalım, yiyelim. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün evine gittik. Çocuklarınızın da görmesini isterim. Sadece Kocaeli’nin değil Türkiye’nindir ” dedi

“İZMİT’İ NASIL YÖNETİYORSAK TÜRKİYE’Yİ DE ÖYLE YÖNETECEĞİZ”

Ağbaba’nın ardından konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Ben göreve başladığımda Kocaeli’de 3 önemli milletvekili vardı. Dayanışmaları yüksek, çalışmaları birbirinden az olmayan 3 isim. Haydar Akar bugün TBMM’de meclis başkanvekili. Bir diğeri en üst karar organında olan PM Üyesi Tahsin Tarhan. Bir diğeri ise İzmit Belediyesi gibi bir belediyeyi çok zor şartlarda gelip önemli bir iktidarı kazanan, Türkiye’de nasıl yöneteceksiniz diyenlere göğsümüzü gere gere ‘İzmit’i nasıl yönetiyorsak Türkiye’yi de öyle yönetileceğiz’ dedirten Fatma Kaplan Hürriyet. Bu arkadaşlarımız Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında çok önemli görev alacaklar. Uyum içinde çalıştıkları il başkamız, İzmit’te siyaset yapan tüm yol arkadaşlarımız önümüzdeki dönemde çok daha kritik görevlerde, çok daha büyük mücadelede omuz omuza yol yürüyeceğiz; hep birlikte başaracağız” dedi. 

“GERÇEKTEN GURUR DUYUYORUZ”

İzmit’te açılan yerlerle ilgili Özel, “Ne yapmaya geldik dersek göğsümüz kabararak seçimden önce ne söz verdiysek onları birer birer yerine getiren belediye başkanlarımızın önemli eserlerinden birine tanıklık etmeye geldik. Genel başkan burada kreş açtı. Kreşler sadece çocukların eğitim aldıkları mekanlar değil aynı zamanda o çocukların anneleri sosyal hayatın içinde tutan, çalışma hayatının içinde tutan ve kadına hak ettiği yeri veren mekan. Akşener kadın girişimcilerle ilgili çok önemli bir eseri açmak için buraya geldiler. Bir yanda kooperatiflere destek veren bir yanda fiyat denetimine referans olan bir yanda temiz, güvenli tarım ürünlerinden güvenli ete, yumurtaya uygun fiyata vatandaşın ulaşmasını sağlayan örnek bir projenin açılışını yapmaya geldik. Gerçekten gurur duyuyoruz, takdir ve tebrik ediyoruz” ifadelerinde bulundu. 

Küçük esnafa sahip çıkma çağrısında bulunan Özel, “Bugün en büyük güçlüklerden birini çeken sosyal katmanlarından bir tanesi küçük esnaflar. Bu iktidar geldiğinde AVM’lerin şehrin dışına çıkarmayı vaat ediyordu; söz vermişlerdi. Bu sözü tutmadılar. Her türlü ürünü satan, esnafımızın canını okuyan bir takım şubeleriyle her tarafı sardılar. Bunlar İzmit’e vergi olarak gelmiyor. Parası sahibinin sahibine, yabancı olanların karı yurt dışına gidiyor. İzmitlilere sesleniyoruz: Lütfen küçük esnafınıza sahip çıkın. Alışverişi İzmit’in evlatlarından yapın. Vergiyi İzmit’te bırakın yatırımı da İzmit’e alın. Küçük esnafın canına yeten bu üç harflilerden, sermayeden İzmit’i korumaya hepinizi özellikle davet ediyoruz. Halk Market, sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinden bir tanesidir. Buradan alacağınız her ürünün kadın kooperatiflerini desteklediğini, düşük gelir seviyesindeki bin vatandaşımıza katkı sağladığını da bilmenizi isteriz Fatma Kaplan Hürriyet’e, arkasında duran örgüte ve yöneticilerimize, verdiği oyla destek veren yarın Kocaeli Büyükşehir için Türkiye için her şeyin çok daha güzel olmasına katkı sağlayan siz değerli seçmenlerimize yürekten teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi. 

CUHHURİYET PARKI’NA YÜRÜYÜŞ

Katılımcılar İnönü Caddesi’nde bulunan Çınar Halk Market’ten Cumhuriyet Parkı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında katılımcılar esnafa hayırlı işler dileklerini iletti. Bugün gerçekleştirilen Cumhuriyet Parkı çıkarmasının ardından bu hareket dikkat çekerken Özel ve Ağbaba ile bol bol fotoğraf çekildi.

27 Eyl 2021 - 20:53 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 2.318.830 gösterim gerçekleşti.

# CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

18

vatandaş - işiniz güçünüz ülkeyi bölmek bunu vatandaş biliyor artık askerimizi şehit eden cocukları dağa kaçıran hdp ile kol kolasınız aynı yolda olduğunuz aşikar ,izmitte milliyetci vatanını seven cok var avucunuzu yalarsınız

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 30 Eylül 13:14
17

Oktay - İzmit gibi yönetmemi bırakın kalsın elinizi dilinizi çekin

Yanıtla . 14Beğen . 4Beğenme 28 Eylül 14:11
15

Halk - Izmit gibi Turkiyeyi yonetecekseniz afrika ulkesine doneriz

Yanıtla . 17Beğen . 6Beğenme 28 Eylül 11:35
14

Hayru - Yanlış gozluk takdın ozgur bırazdaha gozlerını acarsan onları yapan Büyükşehir fatma ancak açılış lara gıtsın

Yanıtla . 16Beğen . 5Beğenme 28 Eylül 10:38
13

Ahmet Yılmaz - ÖZGÜR KARDEŞİM İZMİT TÜRKİYENİN BİNDE BİRİ PKK İLE BİR SİZİN OLSUN 999 U BİZİM OLSUN 2023 TEN SONRA SANCARI İÇİŞLERİ TEMELLİYİDE MSB BAKANI YAPARSINIZ

Yanıtla . 15Beğen . 5Beğenme 28 Eylül 09:51
10

DOST - Sayın Özel, ne olur İzmit'i yönettiğiniz gibi Türkiye'yi yönetmeyin. Sizi yanlış bilgilendirmişler.İzmit iyi yönetilmiyor.Ne olur sakın Türkiye'yi böyle yönetmeyin. Vallahi insanları canından bezdirirsiniz.

Yanıtla . 17Beğen . 6Beğenme 28 Eylül 09:21
09

Izmit Aşığı - vallahi eyvah neyin kafasını yaşıyorsun özgür efendi siz daha partinizi yönetemiyorsunuz la bi get la

Yanıtla . 15Beğen . 7Beğenme 28 Eylül 07:27
07

BB - Izmiti yonettikleri gibi aq gulmekten oldum. Biri su d.l.m.y izmitin yonetilemedigini anlatsın...

Yanıtla . 16Beğen . 7Beğenme 28 Eylül 06:45
05

Gültepeli - "izmiti nasıl yönetiyorsak " bi gülme geldi lol özgür 23 nisanda git bir günlüğüne kotluğa oturursun :)))

Yanıtla . 17Beğen . 7Beğenme 28 Eylül 00:18
03

Ne Mutlu Türküm Diyene - şehit cenazesinde şey gibi kıkır kıkır gülen bu özgüş değil mi ? izmiti sen yönettiğini mi sanıyorsunn .yazık lan kimin çocuğuysa.izmitte çöp bile toplatamıyor başkan .ülke yönetmek kim siz kim . pkk partisi hdp ile ortak oy toplayarak büyük şehirleri aldınız asla unutma

Yanıtla . 16Beğen . 7Beğenme 28 Eylül 00:04
02

Osmann - Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çok güzel hizmetler, üretici teşvik ediliyor, Doğal, kaliteli ve ucuz ürünler tüketiici ile buluşuyor.Çok teşekkür ediyo, bu tip marketlerin yaygınlaşmasını bekliyoruz. Belediyecilik Şehirde yaşayana hizmettir,çok daha güzel olacak günler yakında

Yanıtla . 6Beğen . 10Beğenme 27 Eylül 23:46
11

Lazo - @Handan 01 nolu yoruma cevabı: Onun hesabını merkez bankasının rezervini eksiye düşürenlere sor.Ayrıca 20 senedir ülkeyi soyanlarada bir çift laf et.

Yanıtla . 8Beğen . 11Beğenme 28 Eylül 09:32