Bakan Dönmez: 1.82 milyar liralık yatırımı bu yıl Kocaeli'mizde hayata geçireceğiz.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AKP Kocaeli İl Başkanlığı’nın teşkilat iftarında yaptığı konuşmada, “Enerji anlamında son 19 yılda 4,37 milyar liralık yatırım yaptık. Sadece 2021 yılında yatırım tutarımız 903 milyon TL. Bu yıl da inşallah 1.82 milyar liralık yatırımı bu yıl Kocaelimiz’de hayata geçireceğiz. Kocaelimiz, Türkiye’de doğal gazı ilk kullanan şehirlerimizin başında geliyor” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
+5
Haber albümü için resme tıklayın

AKP Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nda 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 milyon AK Partili’nin aynı gün iftar sofrasında bir araya geleceği belirtilen program bugün Kocaeli’de de düzenlendi. AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in ev sahipliğinde, Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programda partiye emek vermiş istişare kurulu üyelerinin tamamının davet edildiği duyuruldu. Programa Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de katılım gösterirken ayıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayınla 81 ildeki teşkilat mensuplarına hitap etti.

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen iftar programına Bakan Dönmez’in yanı sıra AKP Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Özlem Zengin, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve il yönetimi, AKP Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AKP MKYK Üyesi Davut Coşkun Siviloğlu, ilçe belediye başkanları, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl eski Başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, istişare kurulu üyeleri ve parti teşkilatı katıldı.

“KOCAELİLİ KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLDUK”

AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın katılımcılara ve vatandaşlara hayırlı Ramazanlar temennisinde bulunurken Bakan Dönmez yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Aynı sofrayı paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kocaelimiz AK davamızın en önemli kalelerinden biri. 20 yıllık iktidarda Kocaelili hemşerilerimiz destek ve teveccühlerini hiçbir zaman bırakmadılar. Bizler de Kocaelili kardeşlerimizin her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Kutlu yürüyüşte gecesini gündüzüne katan dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurulduğu günden bu yana çalınmadık tek bir kapı bırakmayan bu zaferlerimize yeni zaferler ekledik.

“KOCAELİ’YE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ”

Zafere adanmış dava erleri olduğu sürece bu ak dava hiçbir zaman yere düşmeyecek. Bizler, ülkemize, milletimize, davamıza sevdalı insanlarız. Bizler bu ülkeye ve millete aşığız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ‘aşk ile çalışan yorulmaz’ diyerek asla yorulmayacağız. Türkiye’nin geleceğini kimse ipotek altına alınamaz. Sizlerin desteği oldukça Allah’ın izniyle ‘yarın elbet bizim olacak.’ AK Parti, eser siyasetinin, yarınlara, gelecek nesillere gurur verici işler bırakmaktadır. Birileri boş laflarla, yalanlarla, iftiralarla siyaset yaptıklarını sansın; bizler milletimizden aldığımız emanete devam edeceğiz. Kocaeli’ye şimdiye kadar yaptığımız yatırımlar bunun en güzel örneği.

“KOCAELİ, DOĞALGAZI KULLANAN İLK ŞEHİRLERİMİZDEN BİRİ”

Enerji anlamında son 19 yılda 4,37 milyar liralık yatırım yaptık. Sadece 2021 yılında yatırım tutarımız 903 milyon TL. Bu yıl da inşallah 1.82 milyar liralık yatırımı bu yıl Kocaelimizde hayata geçireceğiz. Kocaelimiz, Türkiye’de doğal gazı ilk kullanan şehirlerimizin başında geliyor. AK Parti iktidara gelmeden doğalgaz kullanan 5 şehrimizden biriydi. Hamd olsun biz bu sayıyı 81 ile çıkardık. Kocaeli’mizde doğal gazın yaygınlaşması için büyük bir altyapı yatırımına giriştik. Bugün Kocaeli’nin her ilçesinde doğalgaz kullanılıyor. Milletimizin rahatı, refahı neyi gerektiriyorsa, bunu yapmak bizim boynumuzun borcu. 2023 seçimlerine az bir zaman kaldı. AK Parti teşkilatları her zaman hazır ve nazır. Biz sadece seçim yaklaştığında göstermelik iş yapanlardan, milletimizin gözünü boyamaya çalışanlardan değiliz. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Bu şiarla yürüdüğümüz yolda Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi her zaman “Durmak yok, yola devam.”

“MİLLETİMİZ BUNA İZİN VERMEZ”

İktidara aday olanlar ne vaat ediyor? Bir tarafta eski zihniyete dönmeyi, eski Türkiye’yi yeniden canlandırmayı vaat edenler. Diğer tarafta yenilenmeyi, ilerlemeyi, gelişmeyi vaat eden AK Parti ve Cumhur İttifakı. 2023’te bir karar vereceğiz. Eski Türkiye hayaliyle yanıp tutuşanlara, 28 Şubat’ın bugünkü bekçilerine mi destek vereceğiz, yoksa vesayet defterini sonsuza kadar kapatan AK Parti’ye mi? Bir düşünün. Türkiye son 20 yılda nereden nereye geldi? 2000’lere kadar acziyet içine düşen Türkiye nerede, bugünün Türkiye’si nerede? Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan, çalışan, üreten bir Türkiye’nin temellerini attık. Artık çıktığımız bu yoldan, elde ettiğimiz bu kazanımlardan geriye dönüş yok. Milletimiz buna izin vermez.

“BUNLAR MI TÜRKİYE’Yİ GELECEK YÜZYILA TAŞIYACAK”

Bir de şu açıdan düşünelim. Seçim sonucuna en çok kimler sevinecek? Kimler ellerini ovuşturacak? Bir taraftan Avrupa’ya ülkesini şikâyet etmekten utanmayanlar, seçilirsek Cumhurbaşkanını yargılayacağız diyenler, millete parmak sallayarak hesap vereceksiniz diye nefretini kusanlar, bütün yatırımları durduracağız diye heveslenenler, Gezicileri savunacağım diye Sultan Abdülhamid Han düşmanlarını göklere çıkaranlar. Bunlar mı milletimizin derdiyle hemhal olacak? Bunlar mı Türkiye’yi gelecek yüzyıla taşıyacak?

“SİZLER DE GELİP GEÇECEKSİNİZ”

Bir de bunların arka planda görünmeyen destekçileri var biliyorsunuz. Adını zikretmiyorlar ama her daim birlikte poz vermekten, ana muhalefetin milletvekilleri her daim destek açıklamaları yapmaktan geri durmuyor. Belediyelere doldurduğunuz Kandil kadrolarının hesabını yüzünüz kızarmadan, utanmadan nasıl çıkıp milletimize anlatacaksınız? Bunların tek yaptıkları iş var o da Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşımak. Millete meydan okuyanlar, millete tepeden bakanlar, millete rağmen siyaset yapanlar.  Hepsi geldi geçti. Sizler de gelip geçeceksiniz. Bir tek millet için, millet adına siyaset yapanların isimleri kaldı zihinlerde. Milleti ile beraber yürüyenlerin isimleri kaldı.

“YALANINI RAKAMLARLA ORTAYA KOYDUK”

Bizim gönül bağımız milletimizle. Bizim derdimiz milletin rızasını almak, takdirini kazanmak. Birilerini memnun etmek, onların gönlünü hoş tutmak değil. Şu aralar ana muhalefetin lideri biliyorsunuz yalan ve iftiralarla dolu bir kampanya yürütüyor. Önce 4 milyon abonenin elektriği kesik dedi. Yalanını rakamlarla ortaya koyduk. Ardından geçen hafta ziyaret ettiği evin elektrikleri 4 aydır kesik dedi. Öyle olmadığını belgelerle ortaya koyduk. Dahası ziyaret ettiği evde gün boyu elektrikler kullanılırken, sırf elektrik yok demek için ziyaret saati elektrikleri kim kesti? Ziyaretten sonra da kim açtı? Bunlara laf anlatmak aslında zaman israfı ancak gel gör ki meydanı da bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz. Geçenlerde İstanbul’da bir evi daha ziyaret etti bakalım oradan da ne çıkacak?

“SİZ İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE OLACAK”

Bunların derdi milletin derdini, milletin gündemini konuşmak değil. Bunların derdi kirli oyunlarla, manipülasyonlarla nasıl ederim de iktidarı ele geçiririm. Çünkü içlerindeki kin ve nefret o denli büyüdü ki daha şimdiden kimleri tasfiye edeceklerini, kimleri al aşağı edeceklerini, bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımları nasıl bir kalemde harcayacaklarını pervasızca konuşmaya başladılar.  Biliyorum milletimiz feraset sahibidir. Milletimiz zahirin arkasındaki batıni görür. Böyle oyunlara asla prim vermez. Siz isteseniz de istemeseniz de büyük ve güçlü Türkiye olacak. Yerli ve milli üretimde dünyada söz sahibi olacak. Yerli teknolojilerle dünyaya meydan okuyacak. Dünya çapında projelerle adından daha fazla söz ettirecek. Bizler de bu uğurda son nefesimize kadar mücadele edeceğiz inşallah”

30 Nis 2022 - 20:31 - Siyaset

Muhabir  Nazım Özgün Erbulan

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 2.172.570 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Erol Demirbek Türk - fahiş fiyatla, dolar ile müşteri garantili ve YANDAŞA YAPTIRILAN YATIRIM OLMASIN . YENİ GELECEK OLAN İKTİDAR İHALELERİ GÖZDEN GEÇİRİP , BİR HATA VARSA İPTAL EDEBİLİR .

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 13:32
01

Nedim Karabekir - Sami Çakır yüzünü gören cennetlik sen yaşıyor muydun ya.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mayıs 00:16


Anket Sizce Kocaelispor'da başkan kim olmalı?