Ellibeş: “Yüzümüzü kızartacak suçumuz yok”

AKP Kocaeli Teşkilatı 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısı partililerin katılımı ile gerçekleşti. Kongrede konuşan İl Başkanı Mehmet Ellibeş ekonomi ile ilgili yaptığı konuşmada, “Enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde de milletimizin yanında olduk. Kaçmadık, kaçmayacağız. Yüzümüzü kızartacak bir suçumuz yok” dedi

Serhat Güneş
Serhat Güneş Tüm Haberleri
+10
Haber albümü için resme tıklayın

AKP Kocaeli Teşkilatı 108. Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısı bugün Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezinde yapıldı. Danışma Meclisi Toplantısına İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AKPKocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Ozan Denli, Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanı, parti yöneticileri, eski il başkanları ve partililer katıldı. Divan Başkanlığını Başkan Yardımcısı İbrahim Gürsel gerçekleştirdi. Konuşmalar öncesi parti çalışmalarını anlatan bir video gösterildi.

“PARTİMİZİ DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

Toplantının açılış konuşmasının İl Başkanı Mehmet Ellibeş gerçekleştirdi. Ellibeş konuşmasında, “Bir önceki danışma meclisimizden bugüne kadar geçen sürece çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Seçime hazırlıklı olma konusunda çalışmalarımızı sürdürdük. Teşkilatımızın her üyesi dimdik ayakta durarak çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalarımız ile partimizi daha iyi noktalara taşıyacağız. Biz milletimizden aldığımız güç ile bugünlere geldik. Pandemi süreci de dahil olmak üzere ayak basılmadık yer bırakmadık.

“YÜZÜMÜZÜ KIZARTACAK SUÇUMUZ YOK”

Enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde de milletimizin yanında olduk. Kaçmadık, kaçmayacağız. Yüzümüzü kızartacak bir suçumuz yok. Muhalefet bir pazara çıkın diyerek anlamsız cümleler kuruyor. Anlamakta zorlanıyorum. Meclisin ara verdiği dönemler dahil milletvekillerimizin her biri her hafta bir ilçede milletimiz ile buluşuyor. Hani karşılaşamıyoruz diyorlar ya. Onlara yılın 3 pazarını bırakıyoruz. Onlar ne derse desin biz inandığımız yolda liderimiz ile birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu irademizi sandığa yansıtacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Son Onlar milletin aklı ile alay etmenin arayışı içerisinde.

“VİTESİ DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ”

7’li masaya bu ülke teslim edilemez. Ortaya koydukları proje ve misyon yok. Tek yaptıkları AK Parti karşıtlığı ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Onların dışarıdaki dostları da aynı şeyi söylüyor. Sanki bu ülkeyi bu milletten daha fazla önemsiyorlar. Onlar tek derdi, Türkiye güçlü bir devlet olmasın. Bunlar yalan ve iftira ile milleti kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Programlarında İstiklal Marşı’nı bile okumaya gerek görmüyorlar. Seçime kadar çalışmalarımızda vitesi daha da yükselteceğiz. Sizden aldığımız güç ile Kocaeli en güçlü şekli seçimlerde tekrar iradesini Cumhur İttifakı’ndan yana kullanacak.

“HER ŞEYDEN HABERİMİZ VAR”

Hani bir takım anketler yayınlıyorlar inanmayın. Yeni bir anket yaptırdık. Öyle bin kişi 2 bin kişiye sorarak değil. 66 bin kişiye sorulara yapılan ciddi bir anket. Elhamdülillah dim dik ayaktayız, ayaktasınız. Gevşemek yok. Hani sıkıntın var ya. Ekonomik sıkıntı. Doğru enflasyon var, hayat pahalılığı var. Türk lirasının değeri düştü. Bunları kimse inkar etmiyor. Yaptığımız ankette Anketör sordu 66 bin kişiye. Bu sorunları millet ittifakı çözebilir mi diyor? Yüzde 66 hayır diyor. Kibirden uzak, tepeden bakmadan onların gönlüne gireceğiz” şeklinde konuştu.

“BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”

İl Kadın Kollar Başkanı Yasemin Özdemir ise yaptığı selamlama konuşmasında, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şehrimiz ve ülkemizi 2023’e taşımak için son derece başarılı ve uyumlu çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. İnanın çok güzel çalışmalara start verdik. Dava şuurunu yitirmemiş Ak kadınları olarak çalışmalarımızı ilçelerde sürdürüyoruz. Biz birlikte güçlüyüz. Biz Kocaman bir aileyiz. Gönüllere girmek zordur ama gönüllerde kalmak daha zordur. Maalesef günümüz siyasetinde yalan bir norma dönüştü. Biz de siyasal iletişimin en önemli parçasının yüz yüze çalışmalar olduğunun farkına vararak ev ziyaretleri yapıyoruz” dedi.

“DOĞRU BİLDİĞİMİZ İÇİN SAVAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İl Gençlik Kolları Başkan vekili Ozan Denli ise yaptığı konuşmada, “Yaptıklarımızın yapacaklarımızın teminatıdır diyerek çıktığımız bu yolda 95 günlük süre içerisinde yaptığımız çalışmalarda gençlerimiz ile bir araya gelerek Cumhurbaşkanımıza destek vermeye devam ediyoruz. Gönüllere dokunduk, önce davamız sonra ümmet için yola çıktık sonra Cumhurbaşkanımızı anlattık. Hak bildiğiniz yoldan dönmeden doğru bildiğiniz için savaşmaya devam edeceğiz. Çok çalıştık. İnancımız, ümidimiz hiç değişmedi” ifadelerini kullandı.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DAVASI KUTSALDIR”

İlçe Başkanları adına Çetin Seymen Kürsüye çıktı. Seymen konuşmasında, “AK Parti Teşkilatları Cumhurbaşkanımızın her zaman yanında olmuş olmaya da devam edecektir. AK Partiyi kuran milletin ta kendisidir. Bizler de 12 ilçemizde tüm birimlerimiz ile hemşerilerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Artık pandemi şartları bitti hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Milletin duası ve samimi çalışmalarımız ile yolumuza kimse engel olamaz. Zaferimizin teminatı yaptığımız hizmetlerdir. Biz maddi manevi tüm olanakları seferber edeceğiz ve milletin önüne koyacağız. Bu seçim Türkiye’nin kaderini tayin edecek seçimdir. AK Parti teşkilatları güçlüdür.Recep Tayyip Erdoğan’ın davası kutsaldır arkadaşlar” şeklinde konuştu.

“SADECE ALGIYA DEĞİL HİZMETE ODAKLANIYORUZ”

Belediye Başkanları adına ise Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü gerçekleştirdi. Özlü konuşmasında, “Cumhurbaşkanımızın Gönül Belediyeciliği vizyonu ile çıktığımızı yolda, mutlu şehir sloganı ile başladığımız hizmet yolunda 3 yılımız tamamladık. 3 yılda çok güzel işler birlikte başardık. Mutlu şehri hep birlikte inşa ediyoruz. Bu dönemde bizim de yönetemediğimiz birçok faktör ile karşı karşıya kaldık. Bunlardan ilki pandemi. Çok güzel belediyecilik örneklerini verdik.  Tüm ilçelerimizde ciddi altyapı yatırımları yapılıyor. Sadece algıya değil hizmete odaklanıyoruz. 2023’te bu gayretlerimizi milletimiz görecek. Bütün belediyeler olarak tekrar en güçlü destek Kocaeli’den verilecek” dedi.

“MİLLETİMİZE HİÇ YALAN SÖYLEMEDİM”

Daha sonra kürsüye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın çıktı. Büyükakın konuşmasında, “Sizlerin verdiği destek ile geçtiğimiz 3 yılda 314 eser ve hizmeti tamamladık. 4 Milyar 595 milyon 174 bin lira harcandı. Devam eden 109 eser ve hizmetimiz var. Toplamı 7 milyar 609 milyon lira” dedi.  Bu hizmetleri anlatmamak olmaz. İbrahim Başkanımızın bize hep nasihatları olurdu. Tanıtım işlerine kafanızı yormayın, millet ayırt eder diyordu biz de onun ekolünden gidiyoruz. Ben milletimize hiç yalan söylemedim. Ben bu kentin insanına söz verdiysem yapmaya çalıştım. Verdiğiniz destek için Allah razı olsun. Bu eserler sizin eseriniz. Varlık sebebimiz de bu millete hizmet etmek” dedi.

“BİRİLERİNİN BIRAKIP KAÇTIĞI”

Projeleri anlatarak konuşmasına devam eden Büyükakın, “İzmit’te Nevzat başkanımızdan devraldığımız, birilerinin bırakıp kaçtığı Cedit kentsel dönüşümüne devam ediyoruz. Bildiğimiz ve ulaşılmayan hiçbir garip yok bu kentte. Gözümüzden kaçan olabilir. Sizden haber gelir gelmez o akşam onlara yardım geliyor” dedi. Başkan Büyükakın konuşmasının büyük bir kısmının yaptıkları ve yapacakları projelere ayırdı.

“BÖYLE DİKTATÖRE CAN KURBAN”

Kürsüye son olarak Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz çıktı. Milletvekilleri adına konuşan Yılmaz, “100 yıllık hizmet 20 yıla bu inançla sığdı. Birbirini Allah için seven, canla başka gayret ederek gerekli çalışmayı ve azmi ortaya koyduk. AK Parti Türkiye’nin partisidir. Türkiye’nin gönlüne girebilmiş bir partidir. 100 yıllık hizmeti 20 yıla sığdırmak sizin zihninizde. Siyasi iradeyi yıkmaya çalışanlar bugün bize demokrasi dersi vermeye çalışıyorlar. 20 yılda 15 seçim kazanan bir lideri diktatörlük ile suçluyorlar. Böyle diktatöre can kurban. Her seçim milleti ile beraber. Bu propaganda artarak devam ediyor.

“KRİZLER VE SIKINTILAR YENİ FIRSATLARA VESİLE OLACAK”

Krizler ve sıkıntılar bizler için bir korku ve ümitsizlik sebebi değil, yeni fırsatlar ve bu krizleri iyi yöneterek daha güçlü adımlar atmanın vesilesi olacak. Karşımızda iftirayı kullanan bir cephe var. Bunun liderliğini de Kılıçdaroğlu yapıyor. Millete yalan propaganda ile akşam açıklama yapacağım dedi. Açıklama ne? Yalanın zirvesi. Recep Tayyip Erdoğan kaçma hazırlığındaymış. Cumhuriyet tarihinin gördüğü en büyük yalancı.Kaldığı otele helikopter ile suikasta geliyorlar. Böyle bir ortamda bile kaçmayıp İstanbul Havalimanına inen bir lideri kaçmakla itham edecek kadar yalancı ve alçalmış bir zihniyet ile mücadele ediyoruz” dedi.

26 Haz 2022 - 12:56 Kocaeli- Siyaset

Muhabir  Serhat Güneş

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 1.939.924 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

18

Doğruya Dogru - Kutsal davaymiş,geçin bunları,Suriyelileri afganlari Türk milletinin savaşla ,kanla kazandigi topraklara ortak ettiniz,,sizin davaniz türk milletini araplastirmak davası,,

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 11:03
19

Afganlı mucahit - @Doğruya Dogru 18 nolu yoruma cevabı: İhanet desene

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 12:55
17

Eset - Selda Bağcan yuh yuh şarkısı var .hatırladın mi size yuh yuh.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Haziran 18:42
16

Mükremin ÇITIR - 100 yılda yapılmayanları 20 yılda yapmışlar, kutsal davaymış, halkın yanındaymışlar vs.vs.Pes diyorum, insan biraz özeleştiri yapar, sütte leke var, bunlarda yok,Hangisine ne yazayım,atalarımızın Cumhuriyetin ilk 15 yılında yokluklar içinde yaptıklarını 20 yılda sata sata bitiremediniz, ortada dava falan yok, kendileri de biliyor, giderayak ne koparabiliriz derdindeler, millet zor da olsa uyandı,bu kadar yalan iftira palavra boş vaadler insan bünyesine zarar verir ve öyle de oldu, Hitler in propagandacısı Josef GOEBBELS 'e rahmet okuttunuz...Saygılar

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 21:23
15

Tekin 41 - OLAN SEY KİZARİR BEYEFENDİ.AYNAYA BAKSANİZ ARTİK KENDİNİZİ GOREBİLECEGİNİZİ HİC SANMİYORUM.YOKSUNUZ ARTİK VATANDASİN GOZUNDE.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 14:20
13

kartepeli - Aynaya bakmıyonuz demek veya hiç dışarı çıkmıyorsunuz mevcut durumdan kendilerini sorumlu tutmayan anlayış ancak bu konuşmaları yapar Allahtan pinokyo değilsiniz heryalandan sonra ceza olarak burnu uzayan cinsten

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 11:56
12

Canpolat - zinayı suç olmaktan çıkarmak,domuzu kasaplık hayvan sınıfına sokmak sizin yüzünüzü kızartmıyorsa diyecek bir şey yok.daha sayılacak okadar şey varki sayfalar almaz.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 08:45
11

Erol Demirbek Türk - TÜRK halkı, kadınlarının kızlarının metrolarda caddelerde etek altı fotolarının çekip arşivler yapan ülkemizi sn. BAHÇELİNİN DEYİMİ İLE istila etmiş yabancı uyrukluları kimlerin burada tutmakta israr ettiğini biliyor. utanılacak birileri elbette var . hergün onlarca haber çıkıyor buna benzer konularda .

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 08:41
10

Burhan Gülkan - yüzünüzün kızarıklığı hiç geçmedi ki daha ne kadar kızaracaksınız

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 00:25
08

İzmi̇tli̇ - ŞİŞŞŞŞTTT 55.BİNLERCE ANAYASAL SUÇ İŞLEDİ İKTİDAR VE ERDOĞAN.KONUŞURKEN BOŞ YAPMA 55.BOM BOŞ 55.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 23:06
07

Eski Ak Partili - AKP kurucuları arasında yer alan ve bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı da yapan Hüseyin Çelik, ‘’Yani ben iktidar mensubuysam, enflasyon yoktur demenin manası var mı, var enflasyon. Hukuksuzluk var mı var, adaletsizlik var mı var, bunun 50 çeşidi var. Ha bunu gördüğü halde, e benim iktidarım yapıyor diye bunlar yoktur derseniz, siz kendi kendinizi kandırırsınız. Bakın hep söylerim “gündüz ortasında gözünü kapatan sadece kendine gece yapar, gün ışımaya devam eder.’’

Bülent Arınç, Kemal Albayrak, Erdoğan Bayraktar, Hüseyin Çelik, Turhan Çömez, ‘at izi it izine karıştı’ diyen eski maliye bakanımız Berat Albayrak ve daha niceleri hepsi yalan söylüyor, siz doğrusunuz! Öyle mi?

Ziya Paşa ile bitirelim: Bu dünya ne zaman açgözlülerden yoksun kaldı,

Sen kendini bu dünyaya çok gerekli mi sanıyorsun?

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 19:39
06

İsmail Kamış - Ellibeş: “Yüzümüzü kızartacak suçumuz yok” demiş. Yüz kızartıcı suç başka nasıl oluyor acaba İLÇE başkanınızın şirketinden sıfır otomobil aldım, dolandırıldım. Tüm belge ve whatsapp yazışmalarını makamınızda sizlere arz ettim ama M.Mustafa Kocaman ve siz sayın Mehmet Ellibeş beni haklı gördüğünüz halde, ''Eee, naapalım şimdi, ilçe başkanını görevden mi alalım yani, henüz babasını kaybetti zaten, biz bir şey yapamayız'' diyerek beni savsakladınız. Mahkemeye gittim. 6 celse süren yerel mahkemeyi kazandım. YÜZÜNÜZ KIZARMASI İÇİN BAŞKA NE OLMASI GEREKİYOR SAYIN ELLİBEŞ ve M.KOCAMAN ?

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 19:31
14

Tekin 41 - @İsmail Kamış 06 nolu yoruma cevabı: BASKA BİR SEBEPTEN AYNİSİNİ BANA ZEKİ AYGUN DE YAPTİ.HAK ARAMAK SUC BU ULKEDE GUZEL KARDESİM SENİ COK İYİ ANLİYORUM..SANDİKTAN BASKA İNTİKAMİMİZ YOK MALESEF.TEKRAR GECMİS OLSUN.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 27 Haziran 14:18
04

Suriyeli - Sende utanıp sıkılacak yüz yok yüzsüz olduğunuzu biliyoruz.birde hicbirsey yokmuş gibi hareket etmeniz çok komik.siz ancak komedyen olabilirsiniz

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 17:45
03

Mehmet Kurt - Bu durumda normalde insanın yüzü kızarır milletten utanır ve karşısına çıkamaz ama bunlar sizin için sorun değilse söylenecek çok fazla bir şey yok.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 16:13
02

Köylüahmet - KENTSEL DÖNÜŞÜM NE OLDU DAHA İHALESİNİ YAPAMADINIZ BU ŞARTLARDA ZOR

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 15:25
01

Erol Demirbek Türk - KOCAELİDE YAPILMAKTA OLAN ALT YAPI VE KALDIRIM İŞLERİ BİR İNCELENİRSE .

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 26 Haziran 13:28


Anket Asgari ücrete yapılan zammı yeterli buluyor musunuz?