Babacan Kocaeli’den seslendi; “Bu hükümet devam ettikçe kimse kazanamaz”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan ikinci büyük mitingini Gebze’de düzenledi. Mitingde konuşan Babacan iktidara yüklendiği konuşmasında, “Bu iktidar devam ettikçe Türkiye’de kimse kazanamaz. Herkes kaybeder. Başkanlık sistemi başladığından beri her şey kötüye gidiyor” dedi

Serhat Güneş
Serhat Güneş Tüm Haberleri
+23
Haber albümü için resme tıklayın

2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimine sıkı bir hazırlık yapan Demokrasi ve Atılım Partisi ( DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 21 Mayıs tarihinde Gaziantep’te ilk büyük mitingini gerçekleştirmişti. Babacan, ikinci büyük mitingini Kocaeli Gebze’de gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde başlayan mitinge yüzlerce partili akın etti.

“BÜTÜN ENGELLEMELERE RAĞMEN”

Mitingde ilk konuşmayı ilçe başkanı Kemal Memiş gerçekleştirdi. Memiş konuşmasında, “Bugün burada tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Bütün engellemelere rağmen, afişlerimizi parçalanmasına, billboard verişmemesine rağmen bu meydanı doldurduk. Gebze’nin hangi köşesini verirlerse versinler orası demokrasi meydanıdır. Bizi yalnız bırakmadığınız için, bütün baskılara rağmen yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar güneşin balçıkla sıvanmayacağını gösterdiniz. İyi ki varsınız. Demokrasi, atılım derhal bugün” dedi.

“KUTUPLARDA MİTİNG ALANI VERSELER DOLDURURUZ”

Ardından kürsüye çıkan il başkanı Adem Koç, Kalabalığı selamlayarak konuşmaya başlayan Koç, “Sizlerin varlığı bizlere güç veriyor. Bugün burada şu muhteşem coşkuyu ve kalabalığı gördükten sonra DEVA Partisine olan inancımız bir kez daha netleşti. Bu bize olan güvencin ve inancın göstergesidir. Başta Gebze olmak üzere bütün Kocaeli olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Bütün engellemelere rağmen bugün toplandık. Kocaeli’nin öyle bir teşkilatı vardır ki kutuplarda miting alanı verseler orayı doldurur. Bizler sözümüzü tuttuk. Sizleri sevgi ve saygı ile bir kez daha selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

“DEVA PARTİNİN OLDUĞU HER MEYDAN DEMOKRASİ MEYDANI”

Demokrasi, Atılım Derhal Bugün diyerek sözlerine başlayan Ali Babacan konuşmasında ilçeleri teker teker teker sayarak “merhaba” dedi. Babacan konuşan, “Şehrin ortasında; her türlü etkinliğin, mitingin düzenlendiği Gebze Kent Meydanı’nın bize vermediler, değil mi? Miting alanı olarak bize Gebze’nin en zor yerini gösterdiler, değil mi?  Peki ne oldu? İktidara sesleniyorum: Bize yokuş yaptınız da ne oldu. Ben size demedim mi siz daha Deva teşkilatlarını tanımadınız demedim mi? Mitingi ta Fizan’da yapın deseler bizim teşkilatımız o mitingi yapar demedim mi? İşte meydan. Ne hesaplar yaptılar. Ne zorluklar çıkardılar. Reklamlarımızı iptal ettiler pankartlarımızı yırttılar. Her şeye rağmen buradayız. Beştepe izliyor musun? Türkiye’nin umudu sizlersiniz. Gaziantep de de her türlü zorluğu çıkarmışlardı. Bu kez de cevaplarını Gebze’de aldılar. Deva partinin olduğu her meydan demokrasi meydanı.

“SAHADA OLANLAR BELLİ SARAYDA OLANLAR BELLİ”

İşte sizler ülkesine sahip çıkan insanlarsınız. Biz hep beraber sahadayız. Sahada olanlar belli sarayda olanlar belli. Gelin bu demokrasi bayrağını hep beraber sizlerle taşıyalım hep beraber kazanalım. Ben milletimizin iradesine güveniyorum. Biz çocuğuna harçlık veremeyen annelerin yanındayız. Biz torunlarına hediye almak isteyip de alamayan nesnelerin yanındayız. Daha düne kadar aylık 2 bin 500 lira maaşla temel ihtiyaçlarını karşılayamayan emeklilerin yanındayız. Biz açlık sınırının altında yaşayanların yanındayız. Biz sattığı malı yerine koyamayan esnafın yanındayız” dedi.

“TÜM İMKANLARIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Türkiye’yi bu çukurdan gençler çıkaracak diyerek konuşmasına devam eden Babacan, “Bizler de ne zaman isterseniz yanındayız. Gençlerimizin kaygılarını endişelerinizi çok iyi biliyorum. Sonra kafamı kaldırıp dünyaya bakıyorum, Dünyaya bakıyorum, Avrupa’daki gençlere bakıyorum. Oralarda gençler sınırsız bir hayat hakkı var. Buradaki kaygı endişe oralarda yok. Siz bunu içinize sindiriyor musunuz? Bu reva değil. Elin Avrupalısı elin Asyalısı bizim gençlerimizden daha mı kabiliyetli? Hayır değil. O zaman onlar niye bizim gençlerimizden daha iyi bir hayat yaşıyor. Oralarda kimse Tweet atıyor diye cezaevine girmiyor. O yüzden tüm imkanlarımızı ortaya koyacağız. Son model teknolojiler ile donatacağız. Hep beraber ilerleyeceğiz. Kadınlarla ilerleyeceğiz, Gençlerle ilerleyeceğiz. Teknoloji ile ilgili ne yapacağız. Telefon, tablet gibi tüm teknoloji ürünlerindeki vergileri düşüreceğiz.

BUNLARIN KAFASI SADECE RANTA ÇALIŞYIRO

Döviz kurlarında istikrarı sağlayacağız. Herkes internete ulaşsın diye geçler için interneti ücretsiz yapacağız. Çünkü gençlere hesap ödetilmez. Ek bütçe ile birlikte siz bu yıl devletin bütçesinde milyarca lira faiz ödüyor musunuz? Tarihin en yüksek faiz ödeyen hükümeti bu hükümet. Hesap ortada Faize ödedikleri paranın onda biri ile gençlerimiz yıl boyunca ücretsiz internet veriliyor. İnterneti hızlandıracağız. Fiber optik ağlar ile bu ülkeyi saracağız. Kanal İstanbul’un parasının 4’te birine tüm Türkiye’ye internet sağlamak mümkün. Bunların kafası sadece ranta çalışıyor. Gençlerin teknoloji ile buluşmaya ihtiyacı var. Bunu hep beraber yapacağız. Bu yatırımlardan tüm Türkiye yararlanacak. Twetter’da gezerken bile korkuyor gençler. Tweet atarsam hakkımda dava açılır diye korkuyor millet. Bunu deva partisinin ilk 90 dakikasında çözeceğiz.

“MUTLAK YOKSULLUK BİTECEK BU ÜLKEDE”

Deva Kadroları olarak bu memleketi kurtaracağız. İlk 90 dakikada bu ülkede nefes aldırmak mümkün. Bu ülkede kimse düşüncesinde dolayı, söylediğinden dolayı, like atmaktan dolayı herhangi bir yaptırımla karşı karşıya kalmayacak. Gençler internetin sadece kullanıcısı olmayacak. Dijital dünyaya katkıları olacak. Daima ileri bakacağız. Gençler daha lisedeyken dünyayı yakalayacak. Gençler iki hafta önce sınava giren var? Ne kadar stres yaşadığınız biliyoruz. Biz gençlerin iki ayağını bir papuca sokmayacağız. Üniversite giriş sınavlarını bir kere değil birkaç kere yapacağız. Biz gençlere çalışacağız. Koca bir gelecek tek bir sınava sığmayacak. Bunlar hesap kitap bilmediği için ülke bu vaziyette. Anne babalar işsiz genç yetiştirmek için mi çabalıyor? Mutlak yoksulluk bitecek bu ülkede.

“BU İKTİDAR DEVAM ETTİKÇE TÜRKİYE’DE KİMSE KAZANAMAZ”

Kocaeli sanayimizin göz bebeği. Gel bir de sanayiciye sor. Geçen sene ülkede sanayi durdu. Bu kış ilk defa sanayi durdu ülkede. Ülkeyi rast gele yönetiyorlar. Bunların bu ülke için A planı bile yok. Bunlar resmen sermaye kontrolü yapmaya başlıyor. Ekonomiyi cilalı taş devrine getirdiler. Ahtapot gibiler. Milleti 4 bir yandan sarıyorlar.  Bu iktidar devam ettikçe Türkiye’de kimse kazanamaz. Herkes kaybeder. Başkanlık sistemi başladığından beri her şey kötüye gidiyor.

“EMANETİ TESLİM ALMAYA GELİYORUZ”

Erdoğan sürekli umut tacirliği yapıyor. 4 yıl oldu. Sıkıştı mı aha petrol bulduk, aha doğalgaz bulduk diyorlar. Geçenlerde jelibon rezervi de bulmuşlar. Onlar kendi saçmalıklarına kendileri de inanır hale geldiler. Değişen hiçbir şey yok. 4 yıldır aynı şeyi tekrar ediyorlar. Panik haline bütün tuşlara basıyorlar. Ağızları ile kuş tutuşalar başaramazlar. Bunlar ne yaptıklarını bilmiyorlar, bilmediklerini de bilmiyorlar. Ülkeyi yönetenlerin gözü boş. Onların gözlerinde bir şey kalmamış. Merkez banaksın arkasında 130 milyar dolar sattıkları yetmedi son 6 ayda 60 milyar daha sattılar. Bu milletin emeğini yok ettiniz. Emaneti teslim almaya geliyoruz. Ekonomiyi biri bakkal çırağına verseniz bundan iyi yönetirler.

“ENFLASYON EN BÜYÜK HIRSIZLIKTIR”

Kocaeli’de geçen sene ekmeği 2 liradan satıyorlar bugün 4 liradan satılıyor. Fırıncı ne yapsın. Suç fırıncıda değil.  Asgari ücreti dün 5 bin 500 lira yaptılar. 2013 yılında 1 gram altın 80 lira. O yılda 10 gram altın alabiliyormuşuz. Dün açıkladıkları asgari ücret ile 5 buçuk gram altın alınabiliyor. 4 buçuk gram altın asgari ücretliden çalındı. Asgari ücretin alım gücü paspas oldu. 200 lira 2009 yılında tedavüle çıktı. 123 dolar ediyordu. Bugün ise 12 dolar. Bu 200 liradan çalınan 111 dolar nerede? Yazıktır. Enflasyon en büyük hırsızlıktır. Herkesin cebinden çalıyorsunuz. Şuanda enflasyon en az yüzde 150.  Siz seçim günü DEVA’nın altına evet mührünü basın gerisi bizde. Tereyağından kıl çeker gibi çözeceğiz.

“SÖZ VERİNCE TUTARIM”

DEVA iktidarında; tatile gitmek, araba almak, ev almak hayal olmayacak.  Hepsi gerçek olacak. Türkiye’nin yıldızını parlatacağız. Bakın söz veriyorum. Türkiye’yi bölgemizin en güçlü ekonomisi yapacağız. Beni biliyorsunuz, öyle çok sık söz vermem. Söz verince de tutarım. Size DEVA sözü veriyorum: Ülkemizi bölgemizin en güçlü ekonomisi yapacağız. Ben sizlere huzuru vadediyorum. Sevgiyi vadediyorum.  Siyasete yeniden seviye kazandırmayı vadediyorum.

35 CANIMIZI SEVGİ İLE ANIYORUM

Bugün bildiğiniz gibi, Madımak katliamının yıldönümü. Tarihimizdeki en acı olaylardan birinin yıldönümü. Bu katliamda aramızdan koparılan 35 canımızı saygıyla ve rahmetle anıyorum. Devirleri daim olsun.  Madımak’ın yarası hala sarılmayı bekliyor. Farkındayız. Biz hakikatın izinden ayrılmayacağız. Daima adaletin peşinde koşacağız.  Biz yarınları, saygı ve eşit vatandaşlık temelinde kuracağız.  Sünni-Alevi hiç fark etmez. Türk-Kürt hiç fark etmez.

METRO’YU DAVULLARLA ZURNALARLA AÇACAĞIZ

Kocaeli’nin, özellikle de Dilovası’nın can yakan bir sorunu var.  Evet, hava kirliliği var. Türkiye ortalamasının tam 2,5 katı.  Bu işi çözmek zorundayız. Havamızı, suyumuzu temiz tutmak zorundayız.  Bunlar bizim yeşil çizgilerimiz. Üretim tesislerini denetleyeceğiz. Ülkemizin her köşesini yaşanabilir hale getireceğiz.  Yine Gebze’ye senelerdir söz verdikleri, bir türlü bitiremedikleri metro projesi var. İnşallah o işi bitirmek de bize nasip olacak. Metroyu davullarla, zurnalarla hep beraber açacağız.

02 Tem 2022 - 20:23 - Siyaset

Muhabir  Serhat Güneş

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 2.053.696 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

16

vatandaş - dünkü (03.07.2022)belediye başkanlığı seçim sonucu ; ak parti % 87....................

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 04 Temmuz 10:11
15

çenesuyu - bunların gitmesini isteyen kim sizlerin 7 dalton kardeşlerin gitmesini istiyoruz kızılbaşoğlu ke MAL ı İSTEMİYORUZ

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 03 Temmuz 19:09
17

Memur Rte - @çenesuyu 15 nolu yoruma cevabı: Kilise papazı cenesuyu kizilbaslar ananı sevsin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Temmuz 22:44
13

Memur Rte - Hadi simit satmaya git sen kimin neyin basisin evladım.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 03 Temmuz 16:32
06

Hadi Simit Satmaya Git - ak partide kaybedincemi halay başı oldun pardon masa başıcı

Yanıtla . 7Beğen . 9Beğenme 03 Temmuz 11:47
12

Memur Rte - @Hadi Simit Satmaya Git 06 nolu yoruma cevabı: Sen kandırılan ların peşinde sadakatini devam et sonra aldatıldım dersin.

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 03 Temmuz 15:49
05

Eski Ak Partili - Reis tez zamanda sandığı getir boyunun ölçüsünü alacaksın sandık senelerce sana oy verdik şimdi oylar senin karşında kim varsa ona

Yanıtla . 11Beğen . 8Beğenme 03 Temmuz 11:07
08

Gültepeli - @Eski Ak Partili 05 nolu yoruma cevabı: Bırak bu bilindik eski akp liydim fetöcü ağzılarını. Gerçi doğruda olabilir reis Fatönün canına okuyana kadar rant için akp py veriyordunuz

Yanıtla . 7Beğen . 6Beğenme 03 Temmuz 12:50
07

Suriyeli - @Eski Ak Partili 05 nolu yoruma cevabı: Onda o yürek yok .

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 03 Temmuz 12:23
04

Hamdi - Artık herkes doğruları konuşuyor .deva bile kral çıplak diyor..malesef iktidar seçime girmek zorundadir.direnmesi seçimden kacmasi sadece ülkeye zarar veriyor yarın bir gün bu saçma inat her an istenmeyen görüntülere neden olabilir.zorla yönetimde kalmaya çalışan bir iktidar var.ulketi kötü yonetmis ekonomi zararlar vermis ancak benim sürem dolmadi diyen bir çıplak kral var.ciplak kral süren dolmuştur suyun kaynamistir.derhal şu saatte seçime.gitmelisin.kimse zorla görevinde kalmamalıdır bunun adı yetkim var görevimi kendi cikarlarima göre kullanma hakkım var bunu kullanırım derken erken seçim hakkın ve istifa hakkın olduğunu da hatırlatırım.

Yanıtla . 9Beğen . 7Beğenme 03 Temmuz 02:42
03

Musa - Büyük Şeytan Amerika, Orta Doğu planlarını alt üst eden Tayyip Erdoğan'ı devirmek için muhalefet ile harekete geçti. 15 Tamumuz, Gezi İsyanı, halktan tabanı olan Tayyip Erdoğan'a sökmüyordu, sam Amca için geriye tek yol kalmıştı demokratik seçim yolu ile baş belası Tayyip Erdoğan'ı devirmek. Joe Beden alenen söylüyordu, "Muhalefetteki dostlarımızla Tayyip Erdoğan'ı devireceğiz". Kim di bu dostlar Ali Babacan ve 6 lı koalisyon. Meydanlar sizi yanıltmasın her ne kadar fazla kalabalık olmasa da bunların içinde onca toplama adama rağmen Ali Babacanın ekibi %10. Gerisi pkk, CHP ve İyi parti yandaşları. Kalabalık görüntüsü vererek akıllarınca Ak Partiden oy devşirecekler ama Allah oyunlarını öyle bir bozacak ki bunlar ancak İyi parti ve CHP den oy devşirirler. Sam amcanın orta doğuda zararı büyük, adamı Ali Babacan açıklıyor "IMF ile anlaşma yapılmalı". Yani biz iktidar olursak IMF ile anlaşacağız, Tayyip Erdoğan halkın vergileri ile Marmaray, Avrasya Tünel, yol, okul, hastane yaparken biz bu vergileri tefeci IMF ödeyerek bizleri iktidar yapan Sam Amacaysa diyet borcumuzu ödeyeceğiz diyor. Bu ülkede Tayyip Erdoğan önderliğinde sinsi düşmana karşı büyük bir kurtuluş savaşı veriliyor. Ey milletim bu savaşı kaybedersen gözünü açmazsan iyi bil ki emperyalistler seni ve 7 ceddini esir eder. Emperyalizmin esaretinden kurulmak için Tayyip Erdoğan otobandan önce son çıkıştır. Pahalılık, zam var deyip Joe Beden+ PKK koalisyonuna oy verirsen Allah da senin belanı verir bunu iyi bil. Halkın Üstün'de emperyalizmin ve yerli işbirlikçilerinin oynadığı oyunu gör, aldanma, vatanına ve Tayyip Erdoğan'a sahip çık. Her millet böyle bir lider nasip olmaz. Bu adamlar zillet+pkk ittifakı daha bir lider seçecek beceride değilken Türkiye'yi teslim edersen bu beceriksizler ülkeyi daha şimdiden bitirdi, mahvetti, batırdı bunu iyi bil.

Yanıtla . 8Beğen . 11Beğenme 03 Temmuz 00:30
14

Arızalı - @Musa 03 nolu yoruma cevabı: Ne anlatıyon dayı ne içiyorsan bizlerede verde aynı kafayı yaşayalım sen ilk önce kıçına don al.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Temmuz 18:57
02

Hamdi - Basganlik rant faiz hepsi doğru hatta eksiği bile var.akepe ekonominin içinden basgan Erdoğan'ın inadı ile vatandaşın içinden geçti dolar petrol fiyatları uçtu.bu ülkeyi Erdoğan batırdı siz kurtaracaksiniz .akpkk nin başarılı olduğu dönem sizinle birlikte olduğu dönem idi.bu ülkeye artık koalisyon lazım tek bir görüş tek bir düşünce ülkeyi yönetemez .yapılacak yıkılacak çok yollar var.akpkk TL ye ihanet etti.degersizlestirdi.

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 02 Temmuz 22:00
11

körfez - @Hamdi 02 nolu yoruma cevabı: Bak ne güzel suçluyu bulmuşsun. Ama ülkeyi koalisyon yönetseydi durumdan hiç kimse sorumlu olamazdı işler kötü gidince herkez birbirini suçlardı.Gerçek şu ki ortada büyük bir pasta var 6lı masanın hepsi pastadan parça koparma derdinde.İşler kötüye gitmeye başlayınca biz tek başına iktidar değildik deyip işin içinden çıkacaklar

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 03 Temmuz 14:14
10

Gültepeli - @Hamdi 02 nolu yoruma cevabı: doların yükselmesinin sebebi akp ülkeyi yönetmediği için değil Amerika Türkiye'yi yönetmediği içindir, bunlar gelirse hangi kaynak ile ülkeyi düzletecekler IMF den alınan faizli para ile mi onu açıklasınlar önce kaynak ne?

Yanıtla . 8Beğen . 4Beğenme 03 Temmuz 12:53
09

Gültepeli - @Hamdi 02 nolu yoruma cevabı: napalmı yani bunlar var diye ülkeyi pkk iş birlikçilerine başörtü düşmanlarına, İstanbul sözleşmecilerine mi teslim edeceğiz? benim oyum al partiye

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 03 Temmuz 12:51
01

Korkuyorum - Bu mitinge gidenler cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar mükemmel olduğunu gördüler mi? Bak bir tek sorumlu var. Hükümet her işten sorumlu. Parlementer Sistemde pastayı paylaşıp bir gecede 17 olan bakanlık sayısını 27 ye çıkarmak var. Sorumlusu var mı? YOK. Bak c.baskanligi sisteminde istersen 88 tane bakanlık kur. Her işten sen sorumlusun. Düşünsene senin halk olarak oy verip seçtiğin direk sana karşı sorumlu. Yan yattı çamura battı dersen sen sorumlusun.

Yanıtla . 7Beğen . 4Beğenme 02 Temmuz 21:06


Anket Asgari ücrete yapılan zammı yeterli buluyor musunuz?