Gizle

Yıldırım’dan önce bırakması gerekenler var

        CHP’de İzmit İlçe Örgütü’nün düzenlediği danışma kurulunda yaşanan tartışmaların artçı etkileri devam ediyor. Özellikle parti içinde Selman Yı...

Büyütmek için resme tıklayın

 

 

 

 

CHP’de İzmit İlçe Örgütü’nün düzenlediği danışma kurulunda yaşanan tartışmaların artçı etkileri devam ediyor. Özellikle parti içinde Selman Yıldırım’a yönelik yapılan eleştiriler ile ilgili olarak tam anlamıyla bir ikiye bölünmüşlük var. Ancak gelen baskılar karşısında istifa kararı alan Yıldırım’a olan destek ise giderek artıyor.

 

BASKI SONUCU İSTİFAYI

DOĞRU BULMUYORUM

Konuya belki de en ilginç tepkilerden birini CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan getirdi. Parti içinde bu şekilde sorumlu aramanın yanlış ve zararlı etkilerinin olacağını dile getiren Kaplan, “İstifa tek taraflı insanların, kişinin kendi kararı doğrultusunda uyguladığı bir durum. Buna diyecek bir şey yok. Ancak istifa etme gerekçesini ele aldığımızda, birilerinin baskı uygulaması, başarısızlığın faturasını sadece merkez ilçeye çıkartılması, siyaseten doğru değil” dedi.

 

EN ÇALIŞKAN

ÖRGÜT, İZMİT’Tİ

Seçimi kaybettikleri için herkes gibi üzgün olduklarını dile getiren Kaplan, şöyle konuştu, “Seçim kazanılmadığı zaman başarısız sayılıyoruz, doğrudur, ancak İzmit ilçe 12 ilçeden daha çalışkan, iyi hamleler yapan örgütümüzdü. Başarısızlık göstermelerini ve istifaya zorlanmaları anlamlı değil, doğru bulmuyorum.  Eğer başarısızlık mevzubahis ise İzmit ilçeden önce sorumluluğu üstlenerek istifa etmesi gereken çok sayıda kişi var Kocaeli’de. Kişisel değil, kurumsal bakacaksak Selman Bey’den önce görevini bırakması gerekenler var.”

02 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ekmeğe yapılması planlanan zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?