Eğitim-İş’ten Soma açıklaması

    Birleşik Kamu İş'e bağlı Eğitim İş Kocaeli Şubesi dün Merkez Bankası önünde toplanarak Manisa Soma ilçesinde meydana gelen facia ile ilgili basın...

Büyütmek için resme tıklayın

 

 

Birleşik Kamu İş'e bağlı Eğitim İş Kocaeli Şubesi dün Merkez Bankası önünde toplanarak Manisa Soma ilçesinde meydana gelen facia ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Topluluk adına basın açıklaması gerçekleştiren Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Birleşik Kamu İş ve bağlı sendikaların üyeleri olarak bu acı olay karşısında büyük üzüntü duyduklarını kaydederek, gerekli işçi sağlığı ve tedbirinin alınmadığına dikkat çekti ve sorumlulara seslendi.

ETKİN ENETİMLER YAPILMADI

Bu olayın kaza değil, açıkça toplu cinayet olduğunu belirten Bilal Şener, "12 yıllık AKP iktidarında tüm uyarılara, konuyla ilgili uzmanların tüm açıklamalarına rağmen gerekli işçi sağlığı ve iş güvenliği tadbirleri alınmamış, gerekli yasal düzenlemeler ve etkin denetimler yapılmamıştır. Duruma millet adına TBMM el koymak, sorumluları ortaya çıkarmak ve yaşanan faciada yaşamlarını yitiren işçilerin ailelerine gereken desteği vermek zorundadır" dedi.

MÜCADELE ÖRGÜTLENMELİ

Taşeron sistemine son verilmesi için mevcut yasaların daha belirgin şekilde düzenlenmesi gerektğini de kaydeden Şener, "Yaşananlar gösteriyor ki emperyalist güçlerin ve küresel sermayenin milliyeti, dini ve vicdanı yoktur. Haklarımızın alınmasının ve kanımızın akmasının durdurulmasının tek yolu sermaye ve işbirlikçi hükümete karşı birlkte ve kararlı bir mücadeleyi örgütlemektir" şeklinde konuştu. 

15 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?