Gizle

Turizm etkinliklerinde İspirli gerginliği

Turizm Haftası dolayısıyla Sabancı Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe geç katılan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin gerginliği...

Büyütmek için resme tıklayın

Turizm Haftası dolayısıyla Sabancı Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe geç katılan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin gerginliği programa da yansıdı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde dün Sabancı Kültür Merkezi’nde program düzenledi. Programda yer alan etkinlikleri İzmit Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri üstlendi. Programa Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinliğe gecikmeli olarak katılan Nevzat İspirli’nin gerginliği programa da yansıdı. Çeşitli dallarda ödül alan öğrenciler fotoğraf çekilmek için dakikalarca İspirli’yi bekledi. Ancak İspirli, “Bizim çıkmamıza gerek yok. Sadece öğrencileri çekin” şeklinde cevap verdi.

BARIŞ ORTAMININ FAYDALARI
Programın açılış konuşmasını Adnan Zamburkan yaptı. Zamburkan, “Türkiye, komşu ülkeleriyle barış ortamının faydalarını diğer alanlara olduğu gibi turizm alanında da görüyor. Kocaeli’de sanayi kenti olarak bilinmesine rağmen turistik değerleriyle de dikkat çekmektedir” dedi. Kocaeli’nin sanayi kenti özelliği ile yitip gitmediğine dikkat çeken Hıdır Kahveci ise ilimizde turizm sektörünün gelişmesi için yoğun çabaların sarf edildiğini söyledi. Konuşmaların ardından gastronomi, resim, şiir ve kompozisyon alanında yarışan öğrencilerden ilk üçe girenlere hediyeleri takdim edildi. Program daha sonra öğrencilerden oluşan koronun seslendirdiği şarkılar ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti.

20 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?