Gizle

Başkan Kılıç: ATM kenarının çöplüğe dönmesini istemiyoruz

    ATM’nin yanına ve kenarına konan çöplerin çirkin bir görüntü oluşturduğunu söyleyen Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osm...

Büyütmek için resme tıklayın

 

 

ATM’nin yanına ve kenarına konan çöplerin çirkin bir görüntü oluşturduğunu söyleyen Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, “Emekli arkadaşlarımız için Cumhuriyet Parkı’na gerekli yerlere müracaat ederek koydurttuğumuz Ziraat Bankası ATM’sinin önüne bazı kişiler çöplerini, kutularını koyuyor. ATM’de işlerini halletmek isteyen emekliler ve vatandaşlar ATM’nin kenarında biriken çöplerden rahatsız oluyor. Bu durum hepimizi rahatsız ediyor. Çöplerin oraya dökülmemesi gerekiyor.  Çünkü bu ATM’ye gelen bir arkadaşımız bu ATM’den para çekip para yatırabiliyor. Çoğu işlemleri bu ATM içerisinde barındırıyor. Bizler Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi olarak ATM çevresinin temiz kalmasını istiyoruz” dedi.

“İNTİBAK VERİLMELİDİR”

İntibak yasasıyla ilgili görüşlerini açıklayan Başkan Kılıç, “Torba yasadan emekliler için hala çıkan bir karar yok. Emekliler intibak zamlarını bekliyor. Emekliler bunun üzerinde çok duruyor. Emeklilere bekledikleri intibakları verilmelidir. Ayrıca her bayram emeklilere bir ikramiye verilmelidir. Her ürüne yine zam yapıldı. Dolayısıyla emekliye verdikleri zam da buharlaştı” şeklinde konuştu.

‘ZAMMI SEYYANEN İSTİYORUZ’

Başkan Kılıç, açıklamalarına devam ederken “Zaten günümüzde baktığımız zaman emeklilerin maaşlarında aşırı derecede adaletsizlik var. Bugün emekli maaşı olarak 3 bin lira maaş alan kişilere 200 lira zam yapılıyorken, 700 lira maaş alanlara da 60 lira zam yapıyor. Bugün 24 yıl üzerinden emekli olan kişiler 2 bin 400 lira maaş alıyor, fakat ben 32 yıl çalıştım bin 700 lira maaş alıyorum. Bugün yine memurlarımız 150 lira zam alıyor, bizler 90 lira zam alıyoruz. Ortada çok büyük bir adaletsizlik var. Bizlerde bunun için maaşlarımıza verilen zamları seyyanen istiyoruz” dedi.

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?