SP Kartepe’den mitinge davet

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, yarın herkesi İstanbul Kadıköy’de yapılacak olan mitinge davet ettiSaadet Partisi Kartepe İlçe Başka...

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, yarın herkesi İstanbul Kadıköy’de yapılacak olan mitinge davet etti

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, Köseköy İstasyon Mahallesi’ndeki bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti. Konuşmasında hükümeti eleştiren Çepil, “ Uzun zamandır söylüyorduk, bırakın şu gavurcuk sevdasını ve D-8’leri harekete geçirin diye sonunda sayın Başbakan D-8 zirvesine bizatihi katılması hepimiz açısından umut verici bir durum olmuştur. Ancak zirve esnasında yapmış olduğu konuşma ve açıklamalardan sonra maalesef hüsranla sonuçlanmıştır. Sayın Başbakan Anadolu topraklarının bir NATO toprağı olduğunu açıklaması oldukça elem verici ve manidardır.

VATANI KANLA KAZANDIK
Unutulmamalıdır ki NATO üyesi olan birçok ülke Anadolu’muza Çanakkale’den girmek istediği zaman ecdadımız tarafından kanlarını akıtarak verilen cevap tarihe destanlar yazacak şekilde geçmiştir. Bu millet bu topraklara 250 bin şehit vererek o NATO şemsiyesi altında İslam’a yönelik kurulan topluluğun içindeki ülkelere geçmişte bir çok cephede canı pahasına cevabını vermiştir. Cephede kanla aldığımızı masada vermek niyetinde değiliz.

HÜKÜMETE ELEŞTİRİ
Şu soruları soruyoruz; Patrıot füzelerini kime karşı,ne için talep ediyorsunuz. Bu füzelerin kontrolü kimin elinde olacak. Ordumuz içerisinde bu füze sistemlerini kullanacak bilgi ve deneyime sahip askerimiz var mıdır? NATO istediği kadar asker gönderebiliyor diyorsunuz. Peki bu füzelerle beraber geçmişte olduğu gibi 90’lı yıllarda yine bu sistem ülkemize kurulmuş ve çekiç güç denilen ABD birlikleri ülkemize yerleşmişti yine NATO şemsiyesi altında 20 bin 30 bin asker ülkemize girerse buna nasıl müdahale edeceksiniz.

GÜNDEM DEĞİŞTİRME
Yoksa müsaade mi edeceksiniz? Ortadoğu’nun yangın yerine döndüğü BOP’un İsrail lehine işlediği şu kritik dönemde yaptıklarınızı her zaman olduğu gibi şiddetle eleştiriyor ve manidar buluyoruz. Başbakanın en iyi yaptığı şey gündem değiştirmek basında Patrıot füzeleri gelsin mi ,gelmesin mi eleştirilerine maruz kalan hükümet çareyi gündemi değiştirmekte buldu ve Tv deki Muhteşem yüzyıl dizisine atıfta bulunarak biz böyle kanuni tanımadık diyerek çıkışa geçti. Soruyorum sayın başbakan anca mı ampul yandı yoksa gündem değiştirme maharetinizi mi konuşturuyorsunuz.”

MİTİNGE DAVET
Mitingi hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Çepil, “ 2 Aralık Pazar günü saat 12:30’da İstanbul Kadıköy’de yapılacak olan İslam ülkelerine uygulanan zulümlere dur demek için Kartepe teşkilatımız adına teşkilat binamızın önünden sabah saat 09:30 da otobüsümüz kalkacaktır. Herkesi mitingi davet ediyoruz” dedi.

30 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?