Gizle

Hopa protestosundan 15 kişi tutuklandı, sendikalar tepkili

DİSK ve KESK’e bağlı sendikalar Sabrı Yalım Parkı’nda yaptığı basın açıklamasıyla Hopa protestolarında gözaltına alınan17 kişiden 15’nin tutuklanmasın...

Büyütmek için resme tıklayın

DİSK ve KESK’e bağlı sendikalar Sabrı Yalım Parkı’nda yaptığı basın açıklamasıyla Hopa protestolarında gözaltına alınan17 kişiden 15’nin tutuklanmasını protesto etti.

DİSK ve KESK’e bağlı sendikalarla ilimizde bulunan çeşitli dernek, parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik bir grup, Hopa olaylarını protesto edenlere yönelik tutuklamaları protesto etti. Sabri Yalım Parkı’nda grup adına basın açıklamasını okuyan Büro Emekçileri Sendikası Başkanı Akın Şişman, Başbakan Erdoğan ve AKP’yi eleştirdi. Hükümetin kullandığı ileri demokrasi maskesinin düştüğünü ifade eden Akın Şişman, “Ya bizdensin, ya da teröristsin yaklaşımıyla toplumun demokratik hakları yok edilmektedir. Bu yaklaşım karşısında biat etmeyen muhalif kişi ve kurumlar komik gerekçelerle terörist muamelesi ile susturulmaya çalışılıyor. Başbakanın yüzde 50’lik seçim zaferi vesilesiyle yaptığı balkon konuşmasında “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” beyanatında başka bir davranış beklemek safdillilik olurdu zaten” dedi.

KENDİNE DEMOKRAT HÜKÜMET
Hükümete yönelik uyarılarda bulunan Akın Şişman, “Hükümet muhalif kişi ve kurumlara yönelik gözaltı ve tutuklamalara derhal son vermelidir. Gözaltına alınan ve tutuklananlar derhal serbest bırakılmalıdır. İkiyüzlü siyaset anlayışı, demokratik haklarını kullananlara yönelik baskı ve sindirme politikaları biran önce terk edilmelidir. Bizler hükümetin yeni dönemde de izleyeceği yağma politikalarının püskürtülmesi için tüm gücümüzle mücadelemizi yükseltmeye devam edeceğiz. Kendine demokrat hükümetin, tutumu karşısında, mücadelemizi devam ettireceğiz. Emek, demokrasi ve özgürlük mücadelemizi dün olduğu gibi bu günde daha çok büyüterek sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Grup daha sonra olaysız dağıldı.

18 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?