“Bahçemde Açan Çiçekler”

Özel Atafen Eğitim Kurumları Yabancı Diller Bölümü ve Oxford University Press işbirliği ile 1-2-3-4 ve 5. Sınıf öğrenci velileri için verilen eğitim s...

Büyütmek için resme tıklayın

Özel Atafen Eğitim Kurumları Yabancı Diller Bölümü ve Oxford University Press işbirliği ile 1-2-3-4 ve 5. Sınıf öğrenci velileri için verilen eğitim semineri günü Uluslararası Gençlik Merkezinde yapıldı.

Özel Atafen Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen seminere İstanbul’dan konuşmacı olarak katılan Oxford Eğitim danışmanı ve öğretmen eğitimcisi Merve Oflaz katılımcılarla keyifli bir seminer geçirdi. İnteraktif bir şekilde geçen seminerde veliler de eğlenerek çocuklarına nasıl yardımcı olabileceklerini öğrendiler. Merve Oflaz sunumunda zorlu öğrenme süreçlerinde çocuklarımıza ne şekilde yardımcı olabileceğimiz, motivasyon ve farkındalıklarını nasıl artırabileceğimizi tartışarak ve yabancı dil öğreniminin sınıf duvarları dışına taşınması ile ilgili ipuçları verdi.

“ÖĞRENCİLER ÇİÇEK GİBİDİR”
Açılış konuşmasını yapan Yabancı Diller Bölüm Başkanı Mürüvvet Çelik, “Her çiçeğin kendine has bir rengi ve kokusu vardır. Öğrenciler de birer birey olarak tıpkı çiçekler gibidir. Her birinin kendi özellikleri, kendine has oluşturduğu bir dünya vardır. Biz öğretmen ve velilere düşen çiçeklerimizi iyi tanıyıp, solmamaları için uğraş vermek, farklı farklı olsalar da aynı bahçede yeşerip büyümelerine fırsat vermektir” dedi. Günün sonunda bilgi, tecrübe ve görüşlerini katılımcılarla paylaşan eğitimci Merve Oflaz’a plaketini ve çiçeğini Okul Müdürü Sedat Gemici takdim etti. Oxford UniversityPress çözüm ortağı adına Ferhat Karanfil'e teşekkürlerini Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Enis Ünal verdiği çiçek ile ifade etti.

28 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?