Yesevi Ocağı’na ilk ziyaret Türk Ocakları’ndan

İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Yesevi Ocağı Dernek Merkezini ziyaret ederek yeni başkan Engin Sönmez’e hayırlı...

Büyütmek için resme tıklayın

İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Yesevi Ocağı Dernek Merkezini ziyaret ederek yeni başkan Engin Sönmez’e hayırlı olsun temennisinde bulundular. Yücel Alpay Demir “Yesevi Ocağı önemsediğimiz ve farklılıkta rahmet var anlayışıyla hayırda yorumladığımız sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliğinde de birlikte hareket ettiğimiz bu değerli arkadaşlarımızla inşallah bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz. Bu vesileyle yeni başkan ve yeni yönetimin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” diyerek İzmit Türk Ocağı Hatırası hediyeyi ve Türk Yurdu Dergisi’ni Engin Sönmez’e takdim etti.

 

Sönmez, “Türk Ocakları bir asrı aşmış çok önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Bu güzide yapının ilimizde sizin yönetiminizle birlikte daha aktif bir hale gelmesi bizleri de memnun etmektedir. İlerleyen süreçte sizlerle birlikte İlimiz için önemli olan projelere imza atmak istiyoruz” diyerek Yücel Alpay Demir’e iyi dilek ve temennilerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ZİYARETİ

Yesevi Ocağı yeni yönetimine bir diğer hayırlı olsun ziyareti Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından gerçekleştirildi. Yapılan ziyarette farklı ideolojilerden çok ortak noktaların önemli olduğu vurgusu yapıldı.

 

ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Katak, “İdeolojik olarak farklı görüşlerde olabiliriz, ideolojiler uyuşmayabilir ama ülkemizin bu durumunda ortak noktaları ortaya çıkarmamız gerekir. Bu noktalarda vatan, millet ve bayrak sevgimiz. Kuvay-ı Milliye ruhuyla sizler gibi bizler gibi Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri gibi kuruluşların omuz omuza olması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Engin Sönmez, “Gençlerin muhakkak sivil toplum kuruluşlarında olsun, parti üstü kuruluşlarda olsun yer alması lazım. Çünkü gençlerimiz Türkiye’mizin yarınıdır. Her ne kadar farklı kuruluşlarda olursak olalım temelimiz insan olduğu için iyi insan, iyi Türkiye, geleceği aydınlık Türkiye olduğu için kapılarımız bir yerde örtüşüyor. Ne kadar zıt gözüksek de zıt değiliz. Ortak noktalarımızın üzerinde durmamız, yan yana olmamız lazım. Allah bize yeni bir devlet kurdurtmasın” diyerek sözlerine son verdi. Taylan Katak’ın hediye takdimiyle başlayan ziyaret Yesevi Ocağı’nın çay ve kuru pasta ikramıyla son buldu.

13 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?