Gizle

Türk Ocakları’ndan Türkmenistan’a destek

Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Irak ve Suriye’deki Türkmenlerin sorunlarına dikkat çekti. Tüm dünyanın gözünün Ortadoğu ve çevres...

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Irak ve Suriye’deki Türkmenlerin sorunlarına dikkat çekti. Tüm dünyanın gözünün Ortadoğu ve çevresinde yaşanan olaylara çevrildiğini belirten Demir, “Sözde yenidünya düzeni kurucularının eski dünya diye nitelendirdikleri Selçuklu-Osmanlı mirası, İslam-Türk eserlerini silmek ve yok etmekle görevlendirdikleri taşeron İŞİD ve İsrail zulmüyle Azerbaycan’dan gelen haberler dikkatimizden kaçmamalı ve ihmal edilmemelidir” dedi.


ERMENİ BAŞIBOZUKLUĞU

Batılı güçlerin ve Rusya’nın 20. Yüzyıl başlarında Türk dünyasını bölmek istediğini hatırlatan Yücel Alpay Demir, “Özellikle Azerbaycan’daki kardeşlerimizden edindiğimiz bilgilere göre; Temmuz başından beri var olan sınır ihlali ve çatışmamalarda Azerbaycan ordusunun neferatı kahramanca ve yiğitçe Ermeni terör ve başıbozukluğuna karşı koymaktadır” şeklinde konuştu.


16 TÜRKMEN HAKKA’A UĞURLANDI

Ermeni tarafının 100’den fazla kayıp verdiğini de ekleyen Demir, “Tovuz Elibeyli ve Qazak kentlerine ateş açmışlar ve anında fazlasıyla karşılık bulmuşlardır. Azerbaycan ordusu da bu çarpışmalarda 16 kardeşimizi şehit vermek suretiyle Hakk’a uğurlamıştır. Türk Ocaklıları olarak alınacak her tedbire ve atılacak her türlü müspet adıma harfiyen ve tereddütsüz destek vereceğimizi bildiririz” dedi.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ekmeğe yapılması planlanan zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?