Gizle

Kocaeli ODAK Projesi başladı

Bu çalışmada Kocaeli’ndeki tüm ortaöğretim kurumları ilk yıl durum tespiti yapmak amacıyla değerlendirilecektir. Bu değerlendirmeler sonucunda elde ed...

Büyütmek için resme tıklayın

Bu çalışmada Kocaeli’ndeki tüm ortaöğretim kurumları ilk yıl durum tespiti yapmak amacıyla değerlendirilecektir. Bu değerlendirmeler sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda okullara eksiklikleri hakkında bilgi verilecek ve bu eksiklikleri gidermeleri için zaman, eğitim, kaynak ve destek sağlanacaktır.

İkinci yıl aynı tarihlerde ikinci değerlendirme yapılacak ve bu değerlendirmede okulların ilk yıl ile ikinci yıl arasında ne kadar değişim ve gelişim sağladıkları belirlenecektir. Yeni veriler doğrultusunda okullar yeniden bilgilendirilecek ve yeni hedefler belirlenecek ve yine eğitimler, kaynaklar ve destekler sağlanarak proje çerçevesinde iyileştirmeler yapmaları beklenecektir.

Üçüncü yıl aynı çalışmalarla projenin nihai hedefine ulaşması için çabalar devam edecektir.

Her değerlendirme sonrası elde edilen veriler doğrultusunda ihtiyaca dönük hizmetiçi eğitimler, gerekli kaynak ve araç gereç temini ve desteği, yönlendirmeler ve destekler sağlanacaktır. Son sene ise en az gelişme ve değişme sağlayan okullar üzerinde yoğunlaşılarak çalışma tamamlanacaktır.

İl Millî Eğitim Müdürlüğünün hedefi; dönem sonunda tüm okulları Uluslararası kurumlar tarafından verilen Okul Akreditasyon Sertifikasını alacak duruma getirmek, buna bağlı olarak okullarımızdaki eğitim standartlarını yükseltmektir.

Bu nedenle, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin başkanlığında oluşturulan “Proje Yürütme Ekipleri” okul ziyaretlerine başladı. Velilerle birebir görüşerek, öğrenci ve Öğretmenlerle WEB üzerinden yapılan anketlerle memnuniyetler ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. 2018 yılına kadar sürecek olan projeyle ilimizdeki tüm ortaöğretim kurumlarının hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır.

07 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?