Gizle

Süleyman Şen: Belediye otobüsüne binme başkan!

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, ulaşıma yapılan zam ve Kent Kart uygulaması nedeniyle başkana şöyle seslendi “Belediye otobüsüne binme...

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, ulaşıma yapılan zam ve Kent Kart uygulaması nedeniyle başkana şöyle seslendi “Belediye otobüsüne binme başkan!”

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, Kent Kart uygulamasına ve ulaşım zammına tepkisini dile getirmek için önceki gün dernek binasında basın açıklaması yaptı. Şen konuyla ilgili şunları söyledi “Aylardır kentimizin gündemini işgal eden, sorumlusunun bizzat Büyükşehir Belediyesi ve mağdur edilenin de bizzat halk olduğu bir konuda tepkimizi dile getirmek istiyoruz. 31 Ocak itibariyle keskin şekilde devreye alınan bir Kent Kart uygulaması var. Büyükşehir Belediyesi, ‘bundan böyle Kent Kartı olmayan vatandaş şehir içinde toplu taşımaya 2 TL ödeyecek’ diyor. İnsanlar her ne hikmetse zorla Kent Kart almaya itiliyor, almazsanız çok daha fazla ücret ödersiniz açmazına sokulmak isteniyor.

KEMERDE DELİK KALMADI
Elbette Kent Kart gibi elektronik bir ortamın ulaşıma aktarılması araçlara iniş-binişlerde vakitten kazanılmasına yönelik yapılan çalışmalar çağın gerekliliklerindendir. Yalnız bunu dayatır şekilde uygulamaya sokmak günümüz Türkiye’sinde resmi olarak zulümdür. Zaten ekonomik olarak yıllardır kemer sıka sıka kemerinde delik kalmayan halkımızı yaptığınız her uygulamayla maddi yönden tehditvari tedbirlerle sıkıştırmak hiç hoş değildir. Bugün ekmeğin 80 kuruş olduğu bir yerde evine gitmek isteyen bir vatandaşın Kent Kartı yoksa 2 TL verecek olması çelişki değil de nedir?”

HALK ÇIKMAZDA
AKP’li belediyelerin ‘belediyeciliği bir yana itip hükümet gibi hareket etmeye başladığını’ söyleyen Şen, “Bir uygulamayı gündeme getirip halkı çıkmazda bırakır şekilde iş yapıyorlar. Başkan kalktı iki gün otobüslere bindi vatandaşın başına sardığı işlere bak. Bindiği araçlarda para alış verişindeki zaman kaybını gören başkan milletin tıkış tıkış gittiğini, trafiğin işlemediğini, vatandaşın bitkin halini göremedi mi? Yoksa o zamanda meşhur siyah gözlükleri sadece işine gelen tarafını mı gösterdi” diye sordu.

MONORAY NEREDE?
Konuşmasının devamında Karaosmanoğlu’na seslenen Şen “Madem ki sen ulaşımda halkın vakit kaybetmemesini, hem vatandaşın hem trafiğin rahatlamasını istiyorsun. O zaman seçim vaadi olan “Monoray” nerede? Teleferikle ulaşım diyordun nerede? Çıkıp Kocaeli’nin ulaşım sorununa çözüm arayacağınıza halkın cebinde kalmış iki kuruşu nasıl bir kuruşa ineceğinin hesabını yapmaya başlamışsınız” diye konuştu.

PERDENİN ARKASI
Şen son olarak “Kent Kartı almanın vatandaşa bir avantaj olacağını düşündürerek insanları o tarafa yönlendiriyorsunuz, buna da ulaşımdaki sıkıntıları neden gösteriyorsunuz ama perdenin arkasında Kent Kart’ta kim ne kadar kazanıyor bunu hiç kimseye açıklayamıyorsunuz. Ulaşımda sorun var diyorsunuz ama biz seçimden önce bol keseden attık tuttuk hiç birini yapmadık diyemiyorsunuz. Sözün özü başkanın belediye otobüsüne binmesi halka pahalıya mal oldu lütfen bir daha belediye otobüsüne binme başkan” dedi.

05 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?