Gizle

Mayıs’ta da Brisaspor fırtınası esti

Brisaspor Bisiklet Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen 4 yarı...

Büyütmek için resme tıklayın

Brisaspor Bisiklet Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen 4 yarışta dereceye giren sporcularıyla yeni zaferler kazandı. 30 Nisan ve 6-7 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa, Bursa, Balıkesir ve İstanbul’da gerçekleşen yarışlara katılan Brisaspor Bisiklet Takımı; yol, dağ ve kriteryum yarışmalarında takım klasmanlarında 2 takım şampiyonluğu ve 2 takım ikinciliği kazanırken, 3 sporcusuyla da birincilik kazandı. Ayrıca 7 sporcusuyla dereceye giren Brisaspor, Mayıs ayına zaferlerle başladı.

 

ŞANLIURFA’DA İKİ KATEGORİDE ŞAMPİYONLUK

Brisaspor Bisiklet Takımı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun katkılarıyla 30 Nisan’da düzenlenen Şanlıurfa Ödüllü Yol Bisikleti Yarışları’na katıldı. 25 ilden 128 sporcunun katıldığı müsabakalarda Brisaspor, iki kategoride şampiyonluğu elde ederken, 5 sporcusu ile dereceye girdi.

 

BRİSASPOR’DAN ULUSLARARASI ZAFER

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 yılı faaliyet Programı’nda yer alan “Uluslararası Salcano MTB Cup Yarışı” 6-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Arnavutköy’de gerçekleştirildi. Türkiye, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna’dan sporcuların yer aldığı yarışlara 233 sporcu katıldı. Brisasporlu bisikletçileri, bir kategoride birincilik, iki kategoride ise üçüncülük kazandı.

 

BRİSASPORLULAR KRİTERYUM YARIŞLARINDA DA KAZANDI

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Bursa ve Balıkesir’deki Kriteryum yarışmaları 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. 11 takımdan 45 sporcunun start aldığı yarışlarda, Brisaspor iki klasmanda takım ikinciliğini kazanırken, iki sporcusuyla da dereceye girdi.

 

BRİSASPORLULARLA GELEN ULUSLARARASI BAŞARI

Katıldığı yarışlarda büyük başarılar elde eden Brisasporlu sporcular, Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde düzenlenen yarışlarda da ülkemizi temsil ediyor. Brisasporlu milli pedalcılar, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan ve 8-11 Mayıs tarihleri arasında Bulgaristan’da gerçekleştirilen Uluslararası Dimitar Yankov Sunny Beach Yol Yarışı’nda uluslararası arenada yarıştı. 7 ülkeden 10 takım ve 53 sporcunun start aldığı yarışlarda, milli pedalcı Halil İbrahim Doğan; birinci etabı, Yokuş Forması Klasmanı’nı ve Genel Ferdi Klasmanlarının her birini 2. olarak tamamladı. Bu sonuçlarla milli takım, Genel Takım Klasmanı’nda turu ikinci olarak tamamlama başarısı gösterdi.

 

İŞTE SPORCULARIMIZIN DERECEMLERİ

Şanlıurfa Ödüllü Yol Bisikleti Yarışları

 • Büyük Erkekler Kategorisi birincisi Abdülkadir Kelleci
 • Büyük Erkekler Kategorisi üçüncüsü Adil Deniz Karacağil
 • Büyük Erkekler Takım şampiyonluğu
 • Genç Erkekler Kategorisi birincisi Halil İbrahim Doğan
 • Genç Erkekler Kategorisidördüncüsü Eşref Batuhan Pekcan
 • Genç Erkekler Kategorisibeşincisi Yusuf Ziya Kelav
 • Genç Erkekler Takım şampiyonluğu

 

Uluslararası Salcano MTB Cup Yarışı

          Elit Bayanlar Eliminatör yarışı üçüncüsü Ayşe Çakır

 • Elit Erkekler MTB Cup yarışı üçüncüsü Abdülkadir Kelleci
 • Genç Erkekler MTB Cup yarışı birincisi Halil İbrahim Doğan

 

Bursa Rıfat Çalışkan Kriteryum Yarışı

 • Büyük Erkekler Kategorisi ikincisi Onur Turgut
 • Genel Takım Klasmanı ikinciliği

 

Balıkesir Kriteryum Yarışı

 • Büyük Erkekler Kategorisi üçüncüsü Emin Koçan
 • Genel Takım Klasmanı ikinciliği

 

Uluslararası Dimitar Yankov Sunny Beach Yol Yarışı

 • Birinci etap ikincisi Halil İbrahim Doğan
 • Yokuş Forması Klasmanı ikincisi Halil İbrahim Doğan
 • Genel Ferdi Klasman ikincisi Halil İbrahim Doğan

19 Mayıs 2017 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?