Gizle

DÜNYAGÖZ SOSYAL MEDYA DALINDA DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Amerikan Oftalmoloji Akademisi'nin Chicago'da düzenlediği Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi bünyesinde Dünyagöz, AMO University tarafından "En ba...

Büyütmek için resme tıklayın

Amerikan Oftalmoloji Akademisi'nin Chicago'da düzenlediği Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi bünyesinde Dünyagöz, AMO University tarafından "En başarılı sosyal medya kampanyası" dalında dünya birinciliği ödülüne layık görüldü. Ödül, Chicago Hilton Otel’de düzenlenen törenle Dünyagöz Grubu İcra Kurulu Başkan Yrd. Gülferi Yıldırım Öğün’e verildi.
Ödül alan sosyal medya kampanyası, Dünyagöz tarafından 2011 yılında Facebook üzerinden lazer tedavilerinde teknolojinin ve hasta seçiminin önemini vurgulamak amacıyla düzenlendi. "Bakışını Değiştir" kampanyası dünya genelinde 54 farklı ülkeden katılan 500 'ün üzerinde sosyal medya kampanyası arasında ilk sıraya oturdu.
“Bakışını Değiştir” uygulamasında yarışmaya katılan kullanıcılar, lazer tedavisi olmaya neden ihtiyaç duyduklarının hikayesini anlattılar. Hikayeler, Facebook kullanıcıları arasında oylamaya açıldı ve 3 ay boyunca devam eden yarışmada her ay en çok beğeni alan hikaye sahibine 1000€ ödül çeki verildi. Tüm katılımcı ve oylama yapanlara Dünyagöz Hastanesi tarafından "Lazer tedavisi olmaya karar verirken dikkat edilmesi gerekenler ve teknolojinin önemi " konulu ücretsiz bilgilendirmeler yapıldı.
Sosyal medya uygulamalarının her geçen gün öneminin arttığını belirten Dünyagöz Grubu İcra Kurulu Başkan Yrd. Gülferi Yıldırım Öğün; “Günümüzde artık sağlık sektörü de sosyal paylaşım ağlarını etkin olarak kullanmakta ve sesini daha fazla kitlelere ulaştırmaktadır. Böylece sosyal paylaşım ağlarıyla hem insanların ihtiyaçlarını dinliyoruz hem de göz sağlığı ve tedavileri ile ilgili bilgilendiriyoruz” şeklinde konuştu.

24 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?