KO-MEK yeni sezona hızlı başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK), kurum içi eğitimlerle 2016-2017 eğitim yılına ‘’merhaba’’ dedi. Kocaeli Büyükş...

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK), kurum içi eğitimlerle 2016-2017 eğitim yılına ‘’merhaba’’ dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen ve tam gün süren eğitimler, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

LİDER KURS YÖNETİCİLERİ

Kocaeli’nin 12 ilçesinde 44 Kurs Merkezi ile faaliyet gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dünya çapında bir projesi olan KO-MEK, 12. sezona kurs merkezi yöneticileri ve yönetici yardımcılarının katıldığı Liderlik ve Takım Çalışması içerikli eğitimle start verdi.

 

EKİP ÇALIŞMASINDA GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ

Eğitmen Zeki Yüksekbilgili tarafından verilen eğitime kurs merkezlerinin yöneticileri ve yardımcıları katıldı. Eğitimlerde Liderlik ve Takım Çalışması ile alakalı önemli noktalara değinen Yüksekbilgili,  ekip halinde çalışan insanlar arasında güvenin en önemli unsur olduğunu söyleyerek, bunun hiç kolay bir şey olmadığını belirtti. Güven ortamının olmadığı bir yerde bir ekibin varlığından asla bahsedilemeyeceğini ifade eden Yüksekbilgili, ‘’Yeni oluşturulan bir ekipte doğal olarak insanlar kendi kişiliklerini ve fikirlerini kabullendirmek isterler. Bu durum ilk etapta ekibin bir tartışma içerisine girmesine sebep olur. Ama bu kötü bir şey değil, doğal bir şeydir. Zaman içerisinde insanlar daha anlayışlı olmaya başlarlar‘’ diye konuştu.

 

ÖRNEKLERLE ANLATTI

Yüksekbilgili eğitimin devamında; takım çalışması, takım ve grubun farkları, takım oluşturmak, takım türleri, başarılı takımların ortak özellikleri, takımların korkulu rüyaları, takımlarda başarı için mutlak yapılması gerekenler ve takımda yönetim konularında çeşitli örneklemeler yaparak eğitimi tamamladı.

03 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?