Gizle

Liman-İş’e destek ziyareti

  28 Mayıs’ta özelleştirme ihalesi yapılacak olan Derince Limanı için 15 Mayıs’tan bu yana eylem yapan Liman-İş Sendikası’na, Genel-İş, Dev Sağlık-İş...

Büyütmek için resme tıklayın

 

28 Mayıs’ta özelleştirme ihalesi yapılacak olan Derince Limanı için 15 Mayıs’tan bu yana eylem yapan Liman-İş Sendikası’na, Genel-İş, Dev Sağlık-İş ve Lastik-İş’ten destek geldi. Liman-İş tarafından kurulan çadırı ziyaret eden Genel-İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Dev Sağlık-İş Kocaeli Temsilcisi Talat Tunç ve Lastik-İş temsilcisi Ercan Yavuz, birlik mesajları verdi.

 

ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR

Ziyaret nedeniyle sendika yöneticilerine teşekkür eden Liman-İş Şube Başkanı Bülent Aykurt, özelleştirmelerle iş cinayetlerinin sayısının arttığını belirterek, “Özelleştirmede iş güvenliği yok. Patronlar sadece kendi ceplerini düşünüyor” dedi. Hükümete seslenen Aykurt, “Bu özelleştirmeleri durdurup, işçi katliamlarına son verin. Biz bunun için eylemimize devam edeceğiz” diye konuştu.

 

YANINIZDAYIZ

Genel-İş Şube Başkanı Vedat Küçük ise, “Soma’yı gördük, yarın burada da iş cinayetleri yaşanacak” dedi. Özelleştirmelere geçmişte dur diyemediklerini söyleyen Güçlü öyle devam etti: “Biz geçmişte bunlara dur diyebilseydik, bugün bu durumlara düşmezdik. Mücadelenizde her zaman yanınızdayız.” Ardından söz alan Lastik-İş temsilcisi Ercan Yavuz ve Dev Sağlık-İş Kocaeli Şube Başkanı Talat Tunç da Liman-İş Sendikası’nın başlattığı bu mücadeleye destek olacaklarını söyledi.

20 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?