Gizle

İzmit meclisinde yatırımlar konuşuldu

İzmit Belediyesi’nin temmuz ayı olağan meclis oturumu belediye hizmet binasında yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın başkanlık ettiği mecl...

Büyütmek için resme tıklayın

İzmit Belediyesi’nin temmuz ayı olağan meclis oturumu belediye hizmet binasında yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın başkanlık ettiği mecliste 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Başkan doğan yöneltilen verilen önergeleri yanıtladı.

 

GEREKEN YAPILIR

CHP’li üyeler belediye çalışanı olduğu ileri sürülen İlhan Gökbudak isimli şahsın Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle bir soru önergesi verdi. Konuyu araştıracaklarını söyleyen Başkan Doğan, “İnsanlar sosyal paylaşım sitesinde fikir mülahazası yapabilir. Fakat konu araştırılacak. Belediyemiz herkesin belediyesidir. Ayrımcılığın karşısında ben olurum. Hukuki bir sorun olması durumunda gereği yapılır” açıklamasında bulundu. 

 

PARKA DÜZENLEME

Cumhuriyet Parkı’nda yapılan düzenleme hakkında gündeme getirilen soru önergesi hakkında da konuşan Doğan, “Park doğal SİT alanında yer alıyor. Buradaki çalışmalar izin alınarak yapılacak. Kentin örnek noktalarından bir yer olacak. Basın mensuplarına ayrılan bölüm duracak” dedi. Dünya nüfus günü dolayısıyla açıklama yapan Başkan Doğan, “2050 yılından itibaren ülkemiz yaşlı nüfusa dönecek. 65 yaş üstü vatandaşlar nüfusun yüzde 6’sını temsil ediyor. Sosyal güvenlik sistemi hazırlanmalı. Genç nüfusun korunması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın söylediği 3 çocuk söylemi kurtarmıyor, şimdi 4 oldu” dedi.  

 

ÇEK CUMHURİYETİ VE İSPANYA

Çek Cumhuriyeti'nin Başkenti Prağ'da 29 Temmuz 02 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Folklor Festivali'nde, ülke ve kent adına İzmit Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gitmesi noktasında meclise getirilen madde kabul edildi. İspanya'nın Llret de Mare kentinde 23-30 Temmuz 2015 tarihleri arasında düzenlenecek uluslararası dans festivaline Kocaeli Jimnastik Gençlik ve Spor Kulübü’nün gitmesi meclis tarafından onaylandı. 

 

5 MİLYONLUK HAYVAN PAZARI

Öte yandan Türkiye Muhtarlar Derneği, Yunanistan ve Bulgaristan'la kardeşlik ve yardımlaşma ilişkilerinin geliştirilmesi, ülkelerin tarihi ve kültürel işbirliği hedefiyle Ağustos- Eylül aylarında yapılmak istenen gezi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Öte yandan İzmit Belediyesi’ne tahsis edilen Durhasan Mahallesi’ndeki alanda hayvan pazarı kurulması için Başkan Doğan’a yetki verilmesi gündeme geldi. Konu hakkında açıklama yapan Doğan, “Mevcut mezbahanın yanı uygun. Proje çalışmasına başladık ve ihaleyi yapıldı. Çok güzel bir hayvan pazarı olacak. Yaklaşık maliyeti 5 milyon TL’dir” diye konuştu.

 

GENÇLER İÇİN YENİ PROJE

Öte yandan toplantıda Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu adına Yusuf Sami Çınar tarafından “Genç iş gücü, Girişimcilik” ile ilgili bir sunum yapıldı. Belediye olarak ‘Genç Girişimci Projesi’ni başlatacaklarını belirten Doğan, “Bu çalışma ile gençlerimizin hayata daha sağlıklı atılması sağlanacak. KOSGEB ve MARKA’nın desteğini alarak yeni iş alanları oluşturulacak. Hedefimiz yer üstü cevherlerini ortaya çıkarmaktır” dedi.

 

İKİ MAHALLEYE YATIRIM

Öte yandan Yenidoğan ve Gültepe mahallelerinde yapılacak olan konak ve gençlik merkezi için Büyükşehir tarafından iki arsanın İzmit Belediyesi’ne tahsis edildiği belirtildi. Ayrıca belediye şirketlerinden SARBAŞ için bütçe artırılması noktasında verilen önerge plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Verilen önergede SARBAŞ’ın sermayesi 3 milyon 350 bin TL olması planlanıyor. Serkan BORLAK

07 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ekmeğe yapılması planlanan zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?